Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintetek a Windows 8-nak...

Szerintetek a Windows 8-nak nagyobb lessz s gépigénye mint a Windows 7-nek vagy ugyanakkora marad?

Figyelt kérdés
2011. dec. 17. 10:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Szerintem kisebb lesz mert már régen rájöttek, a Win7 túlzás lett.
2011. dec. 17. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
igen. Azt írják, hogy kisebb lesz a gépigénye, de majd beszéljük meg ha kész lesz...
2011. dec. 17. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Ugyanannyi vagy kevesebb, a Win7-nek sincs nagy gépigénye. De nem kell rögtön lecsapni mindenféle RC-re, meg kell várni, amíg ezt más megteszi helyetted. Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy nincs miért frissíteni Win7-ről Win8-ra, főleg asztali gépen.
2011. dec. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

"Win7 túlzás lett"...azért ez erős kijelentés, akármelyik mai, és 4-5 gépen kellemesen elfut.


Win8 elvben kisebb gépigényű lesz, mivel alap koncepciójában más a dolog, táblagépekre, mobilokra is fejlesztik....asztali gépekre énsem érzem szükségét, inkább a win7 kapjon egy olyan hsszú távú támogatást mint anno az XP.

2011. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

"Egyelőre nagyon úgy tűnik, hogy nincs miért frissíteni Win7-ről Win8-ra, főleg asztali gépen."


Nagyon úgy tűnik, főleg, hogy egyenlőre nem is szabad a WIN7-et 8-ra cserélni, mert még igen csak félkész az a 8-as...

2011. dec. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Úgyértettem hogy előreláthatólag később sem kell majd kapkodnia senkinek h gyorsan lecserélje a 7-est 8-asra :)
2011. dec. 17. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Az első vagyok.

"akármelyik mai, és 4-5 gépen kellemesen elfut"

Ez igaz, de az is, hogy sok régi gép van amelyekre szintén fel kellene telepíteni. A WIN7 memóriaigénye alapból 1 giga, a régebbi gépekben nincs elegendő RAM. Bővítésük katasztrofálisan drága (15ezer ft). Nem biztos, hogy megéri csak azért, hogy WIN7 legyen rajta. Ahol az XP 1giga RAM-mal vidáman elfut, a WIN7-nek kevés.

2011. dec. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Elmondom, hogy én kb. egy éve próbaképp Win7-et raktam az alábbi konfigra:

- AMD Athlon XP 1700+ 1,4GHz

- 768MB DDR1

- 40GB IDE HDD

- GeForce 4 MX440SE 64MB


Szóval, ezen a most 7 éves gépen vígan futott a Win7, sőt, még CODozni is lehetett rajta (jobban viselte a játék a Win7-et, mint az XP-t).

2011. dec. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

az XP-nek azért volt anno olyan hosszú támogatása, mert sokáig fejlesztették a Vistát, aminek aztán nem is lett nagy sikere, és az XP-t leginkább a Netbookok tartották életben, de aztán jött a 7-es, és a starter leváltotta az XP-t. persze most is (ha jól tudom) a windows userek többsége XP-t használ, de már nem forgalmazzák. a WINDOWS 8 előzetesének gépigénye hasonló:


1 gigahertz (GHz) or faster 32-bit (x86) or 64-bit (x64) processor

1 gigabyte (GB) RAM (32-bit) or 2 GB RAM (64-bit)

16 GB available hard disk space (32-bit) or 20 GB (64-bit)

DirectX 9 graphics device with WDDM 1.0 or higher driver

Taking advantage of touch input requires a screen that supports multi-touch

To run Metro style Apps, you need a screen resolution of 1024 X 768 or greater


hivatalosan kisebb, de nekem úgy tűnik, hogy a 7-esnek is ez volt a gépigénye

2011. dec. 27. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Egyértelmű kisebb a gépigénye a Win 8-nak. Ez már látszik a leírásából, + aki utánna olvas az tudja, hogy a win8 egyik erőssége, a háttérben futó szolgáltatások és alkalmazások kezelése.

Magyarán nem futtat ezerkétszáz felesleges szolgáltatást, ha nincs rá szükség, így memóriát spórol a rendszernek, és a valóban használt alkalmazásoknak.

Ez a xp-ben nagyon hiányzott, de még a win7-ben is.

Egyébként is, mivel újabb, ezért modernebb. tehát hatékonyabb, gyorsabb, szebb.

2012. aug. 10. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!