Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ezen a laptopon melyik lenne...

Ezen a laptopon melyik lenne jobb a linux vagy az xp?

Figyelt kérdés

proc:580mhz

ram:184mb

videokari:4mb

winyo 10gb

cd rom

2 usb stb.

amire használom az wifis internet külső vevőegységel, internet, film nézés, az avast free antivirus van rajta,

egyéb dolgokra, most xp van rajta de nagyon lassú pedig most telepítettem rá lehet hogy az avast fogja le?!

melyik op rendszert tegyem rá és honnan töltsem le?

köszönöm szépen. a lényeg hogy ne legyen ilyen lassú!


2012. jan. 7. 11:35
1 2
 1/16 A kérdező kommentje:
esetleg képet az op rendszerről küldesz?!
2012. jan. 7. 11:38
 2/16 anonim ***** válasza:

Én Linuxot ajánlom, Lubuntu, Crunchbang simám el fut egy ilyen gépen.


innen tudod letölteni őket:


crunchbanglinux.org/downloads/


[link]

2012. jan. 7. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 2xSü ***** válasza:
100%
XP-hez kicsit gyenge a gép. Persze el„fut” rajta, de inkább csak cammog. Szerintem is jobban jársz egy Linux-szal.
2012. jan. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Ennyi RAM-mal az XP lassú is lesz, és a proci sem egy izmos darab. Igazság szerint egy visszafogott XP (neten találsz trükköket) jó lehet rá.

Esetleg ez:

[link]

2012. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
köszi és ezt egyszűen írjam ki a cd re az iso fájlt mint egy mp3 cd? ezen van wifi vagy külön kell telepÍteni?
2012. jan. 7. 12:21
 6/16 anonim ***** válasza:

Én épp ezt a verziót nem próbáltam, csak a 10.1.1-est és a 11.1-est.

Ezek alapból gond nélkül felismerték a wifi-t, a telepítés pedig ennyi volt:

[link]

Ez régebbi verzió, de szerintem nagyjából ugyan ilyennek kell hogy legyen. Ezt a Linux disztribúciót pont azoknak fejlesztik, akik Windowsra vannak beállva, és még csak tanulják a Linuxot.

2012. jan. 7. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
és mégegy kérdés minden drivert felfog ismerni? netre ha nem kötöm telepítés közben az baj? nem wifin hanem hálókártyán?????!!!!
2012. jan. 7. 12:54
 8/16 2xSü ***** válasza:
100%
Linuxot lehet telepíteni net nélkül is. A frissítéseket ráérsz letölteni, ha már fel van telepítve a rendszer, felismeri a hálókártyát, stb… A legtöbb hardvert felismeri, de itt ugye nem lehet 100%-ig biztosra menni.
2012. jan. 7. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Az iso kiírására van egy külön funkció az író programokban, ha csak simán fájlként írod ki nem fog működni. A linuxon a legtöbb eszköz alapból megy ami nem arra legtöbbször felkínál drivert amit egy kattintás után letölt és telepít szóval nem egy nagy dolog.
2012. jan. 7. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

sajnos ez nem sikerült:

[link]

2012. jan. 7. 14:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!