Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogy van ez a feliratokkal?

Hogy van ez a feliratokkal?

Figyelt kérdés
Szóval találtam egy oldalt, ahonnan, letudok tölteni egy angol filmet. Találtam egy másik oldalt, ahol letudok tölteni hozzá magyar feliratot. De hogy kell kombinálni a kettőt?
2012. jan. 10. 16:17
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Egy arra alkalmas szoftver ami feliratostul lejátsza (VLC) és a feliratot ugyanolyan néven (csask a kiterjesztésük lesz más) a filmmel egy könyvtárba rakod.
2012. jan. 10. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 delusion ***** válasza:

Letöltöd mondjuk a Die Hard-ot tetszőleges formátumban, legyen most .avi .


Letöltöd a feliratot, aminek mondjuk diehardfelirat.srt a neve. A felirat kiterjesztése általában .srt, .sub.


Két lehetőséged van:

Vagy átnevezed Die Hard.srt-re, és akkor a legtöbb lejátszó automatikusan "berakja" a filmbe (ha ugyanabban a könyvtárban van), vagy elindítod a filmet, és manuálisan kikeresed.


Mint fentebb is mondták, én is VLC-t ajánlom, illetve ha olyan felirat van, ahol "késik" vagy "siet" a szöveg a filmhez képest, akkor érdemes KMPlayerrel lejátszani, mert ott lehet késleltetni a feliratot.


Media Player Classic-kal régen nem volt semmi problémám, azonban mostanában nem nagyon tudom rávenni a feliratok lejátszására, úgyhogy hanyagolom...

2012. jan. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Úgy csináltam, ahogy mondtad, letöltöttem a VL-t, letöltöttem a filmet .avi-ban és a feliratot .srt-ben, egy mappába vannak rakva mégsem rakja a feliratot a filmbe. Mondjuk lehet ez azért, mert a film DivX Plus Playeren fut és nem a VCL-en, vagy a VCL-lel is egy mappába kellett volna raknom, vagy mi?
2012. jan. 10. 17:36
 4/27 anonim ***** válasza:
Valószínűleg az a te playered nem ismeri a feliratot. Ezért ajánlottuk a VLC playert. És ha feltetted, talán használd is...
2012. jan. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 delusion ***** válasza:

VLC esetén:

Egy tetszőleges mappába helyezed magát a filmet (.avi), és mellé átmásolod/áthúzod a .srt fájlt, ugyanabba a mappába. Ekkor automatikusan a film már ezzel a felirattal fog indulni.

Nem kell a VLC program mappájába másolnod semmit. Persze ha oda szeretnéd másolni a filmeidet, semmi akadálya.


Aztán lehet, hogy valami oknál fogva mégsem megy ezzel a módszerrel. Nem tudom, mi az oka, nálam is volt már rá példa. Ebben az esetben indítsd el a filmet, Videó / Video fül, majd Feliratsáv/Subtitles, és ott Fájl Megnyitása / Open, és itt megkeresed a feliratfájlt. Így már mennie kell. Az is lehet, hogy eleve bele van integrálva a feliratok, bár a magyar valószínűleg nem.


Azért érdemes VLC-ben gondolkozni, mert, bár biztos vannak jobb lejátszók is, de egy egyszerű felhasználónak ez a leginkább jövedelmező megoldás, arról nem is beszélve hogy kb. mindent lejátszik problémák nélkül. VLC-nél egyáltalán nem kell foglalkozni azzal, hogy milyen formátumú a médiaállomány, úgyis le fogja játszani. Abszolút svájci bicska..

2012. jan. 10. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 A kérdező kommentje:
Hm, akkor valószínűleg a DivX miatt van a baj. De hogy érjem el, hogy ne ott, hanem a VLC-ben indítsa el?
2012. jan. 10. 18:35
 7/27 anonim ***** válasza:
Vagy megnézed a film kiterjesztését és azt társítod a vezérlőpulton a VLC-hez, vagy egyszerűen a film ikonját ráhúzod az asztalon lévő VLC ikonra és megy...
2012. jan. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:
Ez az!!! Működik :D végre egy sikerélmény! Köszönöm!
2012. jan. 10. 19:35
 9/27 A kérdező kommentje:
NEMNEMNEM!!! Mégsem, már mindkettő társítva van a VLC-vel, ugyan az a nevük, de még mindig angolul megy >:-( grrr, hogy ez miért ilyen bonyolult....
2012. jan. 10. 19:49
 10/27 anonim ***** válasza:
Egy könyvtárba legyen a film és a felirat. A film neve pl: film.AVI a feliraté film.srt...
2012. jan. 10. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!