Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan másolhatom excel...

Hogyan másolhatom excel 2007-ben egy "cellák összegét tartalmazó cella" eredményét másik munkalapra #HIV! Hiba nélkül?

Figyelt kérdés
Tehát csak a szám kell amit az összesítő cella eredményként adott.
2012. febr. 7. 12:06
 1/6 anonim válasza:

Szia!


A hivatkozásokat és képleteket két " közé teszem, amiket nem kell a cellába írni

Abban az esetben, ha a Munka1 munkalapon:

A1 cella = 2

A2 cella = 3

A3 cella = "=A1+A2"


A másik munkalapon akkor

"=Munka1!A1+Munka1!A2" vagy "=Munka1!A3" A #HIV hiba azt jelenti, hogy nem hivatkoztál rá, melyik munkalapról vegye az adatokat.

2012. febr. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
De nekem nagyon sok ilyen cellát kell másolnom. Nem jelölhetem be mindegyiknél, hogy melyik munkalapra hivatkozzon. Nincs valami egyszerűbb lehetőség. Olyan, amivel csak az eredményt szedem ki a cellából.
2012. febr. 7. 13:23
 3/6 anonim válasza:

A sok cella hogy rendeződik el? Ha össze vissza, akkor sajna egyesével kell másolnod, de ha pl egymás alatti 20 cellát kell átmásolnod, akkor a hivatkozást "lehúzhatod", mint bármely más hivatkozást.

Azaz a Munka2 munkalapon meghatározod a két legfelső cella hivatkozását:

"=Munka1!A3"

"=Munka1!A4"

Kijelölöd mind a kettőt és a jobb alsó sarokban lévő automatikus kitöltéssel lehúzod...

2012. febr. 7. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Azt hiszem félreértettél. Mondom egy példával:


1. munkalap

===========

A1 = "5"

A2 = "3"

A3 = "A1+A2"


2. munkalap

===========

A1 = A3 !EREDMÉNYE! (az első munkalapról)


Na most ezekből nekem van vagy 500 db, és nekem csak az eredmények kellenek az első munkalap celláiból. Nem érdekel a benne lévő hivatkozás, mert az nem fog változni, tehát a második munkalap cellái nem kell hogy kövessék azt. CSAK AZ EGYES CELLÁK EREDMÉNYEI KELLENEK? NEM A BENNÜK LÉVŐ HIVATKOZÁSOK. Ezt hogy oldjam meg?

2012. febr. 7. 13:41
 5/6 anonim válasza:

Ha azt mondod, hogy a Munka1 nem változik, akkor ez a megoldás miért nem jó? Egyébként cheatelj... kimásolod az eredményeket word-be(csak az eredmény értékét másolja, a hivatkozások megszűnnek) utána meg vissza a munka2-be... hirtelen jobb nem jut az eszembe.


Valamint, azt hiszem, hogy beragad a Shift billentyűd... Pucold ki, ha nem akarod, hogy azt higgyék ordibálsz... Tudod, te vagy itt aki kérdez és illő megtisztelned embertársadat, aki szán rá időt, hogy válaszol, a higgadt beszéddel.

2012. febr. 7. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Rájöttem, mi az egyszerű megoldása:

- jobb klikk

- irányított beillesztés

- érték

- enter


:) :) :)

2012. febr. 8. 23:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!