Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Még a linuxot sem viszi?

Még a linuxot sem viszi?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Van egy régebbi gépem, 1GB RAM, 128MB VGA, 1,7 Ghz CPU.

Amikor vettem (kb. 5 éve), simán vitte az XP-t. Azóta vettem egy másik gépet, és a régihez visszaülve kiidegelt, hogy 20 percet kell várnom a bootolásra...

Gondoltam 1-et, és felraktam rá az Ubuntu legfrissebb OP. rendszerét, de nagyon meglepett, hogy alig javult valamit a teljesítménye ! Böngésző betöltése kb. 1 percet vesz igénybe =/


Valaki ajánlana nekem egy régebbi Ubuntu változatot, ami nem marad el funkcióiban a legfrissebbtől, de kisebb a gépigénye ? Pl. nekem nem kell extrém grafika, és effektek a kezelőfelületen, hisz ezeknek a lényege az élmény fokozása, de ezesetben pont az ellentettjét érik el.

Jelezném, hogy nem DOS szintű rendszerre lenne szükségem, hanem annál azért komolyabbra...


2012. ápr. 6. 19:27
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:

> Jelezném, hogy nem DOS szintű rendszerre lenne szükségem,

> hanem annál azért komolyabbra...

Puppy Linux?

2012. ápr. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:

Egy linuxot BŐVEN el tud ez vinni, max talán nem jót próbáltál.

Első amit mond, azt kéne kipróbálni.


(Az Ubuntu kicsit elk*rvult és sokat eszik manapság.)

2012. ápr. 6. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
köszi a választ, épp azt nézem, de itt van még 1 feltétel: magyar nyelv :)
2012. ápr. 6. 19:33
 4/22 anonim ***** válasza:
A Puppy Linux-ot neked találták ki.
2012. ápr. 6. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Hallottam egy ilyenről is: Windows Thinpc

Állítólag ingyenes, de nem találom a microsoft letöltései között.

2012. ápr. 6. 19:46
 6/22 A kérdező kommentje:
Amúgy a Puppy-nak megyik változatát ? 2 féle van, és nem tudom melyik milyen
2012. ápr. 6. 19:51
 7/22 A kérdező kommentje:

Hú, már a 3. választ írom egymás után...

Elkezdtem tölteni a puppy-215CE-Final.ISO nevű fájlt, ez volt a legnagyobb, és mivel "Final", gondolom az utolsó verzió is. Kiírom lemezre, és jöhet a telepítés :)

Remélem jót szedek le, esetleg kéne még valami hozzá ? Rengeteg fájl van a letöltő linken =/

2012. ápr. 6. 20:30
 8/22 anonim ***** válasza:

Én ezt ajánlom neked:

[link]

2012. ápr. 6. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 A kérdező kommentje:

Ez sokkal jobban néz ki ! Köszi =D

Amúgy ezek elvileg mennek rajta ? [link]

2012. ápr. 6. 20:54
 10/22 anonim ***** válasza:
68%

Ezt nem értem. Itt van egy Mini ITX, két magú procival (Intel), 1 GB RAM és 1,66 CPU, integrált Intel VGA. Négy éves lesz két hónap múlva, Windows XP Professional SP3-al. Nem lassú, nem akadozik, minden szépen fut rajta. Mi a titka?

1. Ccleaner rendszeres lefuttattása.

2. Stabil védelem, valódi licenszes Eset Smart Security5.

3. Rendszeres karbantartás (frissitések: Flash Player, Firefox, Thunderbird stb. letöltése és telepítése)

4. Ha sok a fájl, kiírom DVD-re, főleg a .jpg fájlok foglalnak sok helyet.

5. Egy venticsere és rendszeres portalanítás, más gond nincs és nem is volt vele.

6. Ubuntu a tíz éves IBM Thinkpadon (256 MB memória) kiválóan fut. A gépeddel van a gond.

2012. ápr. 6. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!