Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Még a linuxot sem viszi?

Még a linuxot sem viszi?

Figyelt kérdés

Sziasztok !

Van egy régebbi gépem, 1GB RAM, 128MB VGA, 1,7 Ghz CPU.

Amikor vettem (kb. 5 éve), simán vitte az XP-t. Azóta vettem egy másik gépet, és a régihez visszaülve kiidegelt, hogy 20 percet kell várnom a bootolásra...

Gondoltam 1-et, és felraktam rá az Ubuntu legfrissebb OP. rendszerét, de nagyon meglepett, hogy alig javult valamit a teljesítménye ! Böngésző betöltése kb. 1 percet vesz igénybe =/


Valaki ajánlana nekem egy régebbi Ubuntu változatot, ami nem marad el funkcióiban a legfrissebbtől, de kisebb a gépigénye ? Pl. nekem nem kell extrém grafika, és effektek a kezelőfelületen, hisz ezeknek a lényege az élmény fokozása, de ezesetben pont az ellentettjét érik el.

Jelezném, hogy nem DOS szintű rendszerre lenne szükségem, hanem annál azért komolyabbra...


2012. ápr. 6. 19:27
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

amíg XP volt rajta, ezeket mind megcsináltam, leszámítva a fissítéseket.

A tiéd 4 éves, dual core, az enyém kb. 10hez közelíthet. Megpróbálom holnap ezt az op rendszert, a leírások alapján mennie kell.

2012. ápr. 7. 00:43
 12/22 A kérdező kommentje:
anyit hozzátennék, hogy amikor kb. 5 éve vettem használtan, már akkor is csak 15000 volt
2012. ápr. 7. 00:50
 13/22 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a Pardus-t,magyarul is tud:

http://www.youtube.com/watch?v=2yZcmgLqdwM


Nekem ez a kedvencem,arra ügyelj hogy az Install változatot szedd le mert azt lehet telepíteni a Live változatot telepíteni nem lehet.


Minimum követelmény:

350MHz CPU

256MB RAM


Ajánlott:

1GHz CPU

1GB RAM


Elméletileg,effektek nélkül (emüt egyszerűen ki lehet kapcoslni) tökéletesen kellene hogy fusson.


Mondjuk a Pardus per pillanat szívás,mert javításokat,frissítéseket meghatározatlan időre nem adnak ki hozzá szóval a fejlesztés szünetel lényegében,mert újra akarják gondolni hogy milyen irányba haladjon tovább a disztró,mert az elmúlt években a népszerűsége egyre csak csökken.

Amit én nagyon sajnálok mert szerintem nagyon szuper disztró.Annyi hátránya van hogy saját (pisi) csomagokat használ,szóval nem az elterjedt rpm és deb csomagokat használja.De a hivatalos forrásban szerintem minden program,függőség,vezérlő megtalálható amire egy átlag felhasználónak csak szüksége lehet.Viszont per pillanat eléggé elavult néhány program,mivel frissítések nem jönnek :( De a legtöbb programnak le lehet tölteni az újabb változatát hivatalos oldalról ha az kell.


Pár hete volt a konferencia a Pardus fejlesztéséről,most már lassan csak lépnek valamit,beszüntetni a fejlesztését vagy támogatását szerintem nem fogják,mert a disztrót a Török kormány támogatja első sorban a Török hivatalok részére hogy mennyire sikeres a nagyközönség,otthoni felhasználók körében az-az "élet vagy halál" kérdésében nem fontos,de persze szeretnék hogy sikeres legyen ezért egyenlőre csak a p*csüket rakosgatják mi hogy legyen a továbbiakban,hogy lehetne sikeresebb :D


Minden esetre egy próbát szerintem megér majdcsak jön az új 2012-es verzió vagy legalább az sp3,utoljára a februárban jött az sp2 biztonsági frissítésekkel.

2012. ápr. 7. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

Ja a linekt elnyomtam :D

ez a link:

[link]

2012. ápr. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:

Nem hiszem el,most meg a török oldalt nyomtam,itt az angol:


[link]

2012. ápr. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:

Az igaz, akármilyen kevés a memória, a két magú proci megnöveli a gép teljesítményét.

De a közel tíz éves IBM Thinkpad notebookon 256 MB memória mellett is gyors az Ubuntu 10.4. Az persze igaz, hogy ebben is Intel proci van.

2012. ápr. 7. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

A Puppy-t kb. 2 óra alatt megutáltam, hiába gyors, de MINDEN ikon az XP koppintása, de nem ugyan azt a feladatot látja el, mint XP-nél... Teljesen összezavar, ráadásul semmilyen beállítást sem találok rajta megy =/

Ráteszem a consumer preview-et, aztán meglátom mit dolgozik vele xDD Tudom hogy őrültség, de az új gépemre nem teszem fel, mert Win7 aktivált verzió van rajta, nem akarok szervízbe rohangálni h újrarakják...

Aki tud még az eddig elhangzott 2-n kívül másikat, az írja le :)

2012. ápr. 10. 20:34
 18/22 anonim ***** válasza:

Próbáld meg az Ubuntu 10.4-et, innen letöltheted.

[link]

2012. ápr. 10. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
Ehhez nem kell olyan erős gép, mint a legfrissebbhez ?
2012. ápr. 10. 23:00
 20/22 anonim ***** válasza:

Joli OS:

[link]


Erre nem rég találtam rá,egész szuper kis disztró,elképesztően gyors,stabil de magyarul csak félig meddig tud sajnos.

Ajánlom hogy próbáld ki.


Ez lényegében a felhő alapú operációs rendszerek képviselője,olyan mint a google operációs rendszere a Chromium OS,csak az a különbésg hogy a Joli OS-re nem csak és kizárólag web alkalmazásokat lehet telepíteni mint a Chromium-ra hanem lényegében bármilyen Linux alkalmazást,tehát "helyi" alkalmazásokat is lehet telepíteni,nem csak webes alkalmazásokat,ebböl adódóan offline is használható nem csak online (a felhőben).


A Joli OS lényege amúgy mint "Felhő alapú rendszer",az lenne hogy egy szerverhez csatlakozva és arra bejelntkezve futtatod a rendszert mint egy MMO játékot,és bármit csinálsz,állítasz,telepítesz,törölsz a szerver elmenti.Így ha máshol,másik gépre telepített Joli OS-re belépsz a saját beállításaid,telepített alkalmazásaid fogadnak mintha csak a saját géped kapcsoltad volna be :)


Nagyon érdekes szerintem és gyors mint az állat.

Mondjuk inkább netbook-on érdemes használni,de gyenge,régi gépeken is érdemes lehet kipróbálni szerintem.Ezsközöket is nagyon jól felismeri.

2012. ápr. 10. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!