Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik operációs rendszert...

Melyik operációs rendszert ajánljátok otthonra?

Figyelt kérdés

Kezdő vagyok Linux terén.

Linux Mint 12-t próbáltam, szép, de lassúcska. Nekem legalábbis. Ubuntu 11.10 szintén picit lassúcska, bár stabil, de nem tetszik a Gnome. Lubuntu 11.10 aranyos, gyorsabb, de szerintem nem olyan stabil vagy csak engem szívatott. Valamiért akadozott a hang, a firefox és a chrome néha fagyogatott. Nem nagy gond, de idegesítő.


Gépem:

AMD Athlon 2x 2GHz

Ati kártya 512 Mb

4 Gb Ram

erre a laptopra tudtok-e ajánlani a fenti rendszereken kívül egy nagyon egyszerű, tényleg kezdőnek való (legalábbis könnyen tanulható) rendszert, ami rettentő gyors és rettentő stabil?

Szövegszerkesztő és egyéb programok kellenének bele alapból, a synaptic-ot ismerem.


Köszönöm



2012. máj. 21. 17:17
 1/10 anonim ***** válasza:
Próbáld ki a Mandrivát, a régi Mandrake utódját, az is elég felhasználóbarát, bár nem debian alapú. Ha komoly cucc kell, akkor meg ott a Fedora.
2012. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem lehet hogy a géped a 'lassúcska' ezekhez az oprendszerekhez?

Nekem egy virtuális gépen is villámgyorsan működnek, 2GB rammal, amiből csak 1 az övék.

2012. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ez azért annyira nem rossz gép, nekem van egy p3-as gépem 512 rammal ubuntu unity 2d-vel úgy hasít rajta hogy öröm nézni. Sztem valamit csúnyán elszúrsz.
2012. máj. 21. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Mi lehet az amit csúnyán elszúrok?

Szűzpartícióra raktam mindegyiket és követtem az amugy is egyszerű beállításokat.

A fedoráról hallottam, nem az az amit nekem kell összeraknom? vagy abban is ott van minden ami kell egy átlag otthonba? telepítése nehéz?

Az mivel jobb a többinél? Synaptic-ot használ?

2012. máj. 21. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:

"A fedoráról hallottam, nem az az amit nekem kell összeraknom?"


Nem, amire te gondolsz, az az Arch. A Fedora az meg a Red Hat alapjaira épül.

2012. máj. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az olyan apró Linuxok, mint a Damn Small, vagy a Puppy sebességükről híresek. Egy bajuk lehet, hogy nem biztos, hogy beszélnek magyarul.

A Debian FVWM-mel elfut az én régi, Pentium III-as gépemen, 128 Mb memóriával.

2012. máj. 21. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

valami gáz lehet a gép alkatrészeinek a támogatásával, mert azért ez egy elég derék konfig...


a 11.10-es ubuntut én is próbáltam, de azt valahogy nagyon elszúrták.. olvastam fórumokban, hogy mások is tapasztalták, hogy folyamatosan akadozik és pörgeti a procit


próbálj rá a legújabb ubuntura (12.04), lehetséges, hogy már kiküszöbölték a lassulós problémát, ha nem, akkor ajánlom a 11.04-et, az még korrektül ment és már unity felülete van


függően persze attól, hogy neked mennyire szempont, hogy azért valahogy ki is nézzen a rendszer, ez a konfig szerintem eléggé erős, hogy elvigyen egy pofásabb rendszert is, szóval biztosan ubuntuban vagy linux mintben, esetleg suse linuxban gondolkodnék..

2012. máj. 22. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Próbáld ki a PCLinuxOS-t.Ez Synaptic-ot használ,nálam egész gyors és stabil:


Intel Pentium D 3.0 GHz

4GB RAM

Nvidia Geforce 9400GT 512MB


De magyarul nem tud sajnos,a KDE kezelő felületre van vagy legalábbis volt magyar nyelv csomag amit a synaptic-ból le lehetet tölteni,de nem volt 100% csak pár dolgot fordított le magyarra hogy egy angolul abszolút nem tudó felhasználó eltudjon igazodni a rendszerben.És irodai csomag nincs alapból benne,de mellékelve van hozzá a telepítő ami letölti és telepíti neked,de a csomag kezelőben is megtalálhatod.

Ha ez gond,akkor még ajánlom a Pardus-t.Ez is elég gyors és stabil volt nálam.Ezt lehet magyarul is telepíteni és egész jól tud magyarul,szinte minden le van fordítva és alapból van benne irodai csomag is.De nem synaptic csomag kezelőt használ hanem saját csomagkezelője van aminek a neve PISI.Illetve nem az elterjedtebb deb és rpm csomagokat használja hanem saját (pisi) csomagokat.De sok program elérhetőrá és meglehet szokni,igaz nem olyan jó a csomagkezelője mint a synaptic de használható.


Ám a leggyorsabb és legstabilabb nálam a Debian volt.Ez tud magyarul is,de nem a legegyszerűbb használni mivel sokmindent neked kell beállítani,telepíteni.Nem árt tudni mire van szükséged,mondjuk milyen vezérlőkre például és hogyan telepítsd.De megéri megtanulni és van hozzá synaptic is.


Egyébként ha hang,kép,net akadozik,lassú,akkor a vezérlőkkel kell első sorban játszadozni.Linux-on több vezérlő közül válogathatsz,amit mondjuk a Lubuntu,Ubuntu..stb alapból telepít lehet nem a legjobb a hardverednek,másikat kell kipróbálnod.Vezérlőket is a csomagkezelőben találsz.


Nálam egyetlen Linux volt átkozottul lassú a Mandriva,minden más Linux egész jól futott nálam,azok is amikkel neked gondod van.Szóval elég sokat feltudnék itt sorolni amik nálam jól futtotak,de a legjobban a PCLinuxOS,Pardus és Debian.Ezt a 3-at ajánlom.

Ha netalán ezeket is lassúnak találod,akkor a PuppyLinux a keghíresebb a gyorsaságáról,de nálam nem volt különösebben gyorsabb mint más disztrók.De a te konfigodnak lehet az fog a legjobban működni.Próbálj ki minél többet,én vagy 40 disztró kipróbáltam mire megtaláltam az igazit (Pardus).Újra írható lemezre írd ki őket így nem pocsékolod az üres lemezeket és mindég telepítsd fel amit ki akarsz próbálni mert CD-ről vagy Virtuális gépen nme igazán tudják kimutatni az igazi erejüket főleg gyorsaság,stabilitás terén.

2012. máj. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Mint 9 XFCE !!! nekem pont ekkora gépen tökéletes.De ha lassúnak érzed, akkor az MINT 9 LXDE!!!
2012. máj. 22. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a fenti válaszolóknak is a bő segítséget!

Időközben letöltöttem a fedora 16 Gnome-os DVD változatot. Feltelepítettem és nem volt audio-film lejátszás! Kicsit kerestem és megtaláltam a megoldást.

Igaz még most ismerkedem egyelőre a Fedroa 16-al, a bootideje picit lassú, de ha feláll a rendszer, akkor szinte hasít. Semmi gond nincsen vele, eddig.

Remélem most megtaláltam a személyes linuxomat. :)))

Köszönöm mégegyszer

2012. máj. 23. 08:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!