Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért lesz csíkos a videó...

Miért lesz csíkos a videó konvertálás után?

Figyelt kérdés

Ki kéne írnom elég sok videókamerával felvett videót dvd-re. Alapból mpeg4-ben vannak, de ha kíírom adat dvd-ként, valamiért nincs hangja a házimozin, ezért arra gondoltam átkonvertálom avi-ba őket.


Nos megtettem format factoryval, de elég sok videó csíkos lett. Amikor mozognak a személyek, vagy a kamera, akkor vízszintesen csíkos a kép. Elvileg az alapértelmezett beállításon van a konvertálásnál (amire azt írja, hogy legjobb minőség).


Mitől van ez, illetve az mpeg4-nek miért nincs hangja? (Kábellel a tv-t és kamerát összedugom akkor az viszi a hangot is.)



2012. júl. 29. 14:49
 1/2 anonim ***** válasza:
Nem megfelelő deinterlace-elés, próbáld Virtualdubbal beállítani a megfelelő tömörítési módot.
2012. júl. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Helló, köszi a választ, de nem nagyon tudtam mit jelent ez amit írtál. Kicsit utánaolvastam most gyors. De még mindig nem tiszta.


Elvileg ha deinterlace-ezem akkor meg utána tv-n nem lesz jó?


Azt, hogy miért nem volt hang mpeg4-ben azt nem tudod?

2012. júl. 29. 15:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!