Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux Mint-ben hogy tudom...

Linux Mint-ben hogy tudom megnyitni azokat a mappakat, amik a windows alatt ay asztalon vannak?

Figyelt kérdés
2013. jan. 12. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:

Ha KDE felületet használsz, az asztalon jobb gombbal beállíthatod, hogy az ablakkezelő kezelje-e az asztalt, ekkor úgy használható, mint a windowsos asztal, fájlokat leht rá pakolgatni.


Ha az Asztal mappa helyére vagy kíváncsi, az a /home/<Felhasználónév>/Asztal mappában van.


Ha Live rendszerként használod és a gépre van telepítve Windows, akkor a fájlkezelőben bal oldalt rámégy arra a partícióra, amin a Windows van, ekkor mountolja (ha nem tette meg automatikusan), Winen az asztal a Felhasználók (vagy users)/Asztal (vagy Desktop) mappa.


Nem tudom, melyikre gondoltál, amikor kérdezted.

2013. jan. 12. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Alapvetoen kovetkezo a szituacio>

Windows xp van a gepemen, amivel problema lett, es ideiglenesen dvd-rol megy a linux mint a gepemen.

Eletemben meg nem hasznaltam linuxot, es rengeteg filmem, van egy mappaban, ami windows alatt az asztalon van.

Ezekhez szeretnek hozzajutni.

2013. jan. 12. 22:29
 3/3 anonim ***** válasza:
A linux mint-het még nem volt szerencsém, de linuxon általában: Az adott fájlkezelőben meg kell keresned azt a meghajtót, amin a windows van. Itt nem lesz "C" jelzése, amennyiben volt cimke hozzárendelve, akkor az fog megjelenni (pl. rendszer), de ha nem, akkor általában a meghajtó relatíve mérete a neve is. Belemész (ekkor mountolja neked) és elnavigálsz a: windows>documents&settings>desktop (vagy asztal) mappába. Azt hiszem, hogy xp-n ez az út, a lényeg, hogy keresd meg a desktop/asztal mappát. Amennyiben máshová volt mentve, ami kellene, akkor szépen odanavigálsz a fájlkezelőben.
2013. jan. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!