Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet, hogy csalódni fogok a...

Lehet, hogy csalódni fogok a Linuxban?

Figyelt kérdés

egyrészt "elegem lett" a windowsból, másrészt szimpatizálok az open source "mozgalmakkal" (noha max. elméleti szinten kapizsgálom a dolgot, ami nem túl komplex, ez a lényege).


Olyan operációs rendszert szeretnék, amibe nem kell beleturkálnom hogy kitöröljem magamnak sok fölösleges s***t, és amire ha telepítek egy programot, az nem hálózza keresztül-kasul a rendszert.


Nem vagyok "informatikus", a legnagyobb teljesítményem a jegyzettömbös html meg a googleearthös kml szerkesztés, de ezeket azért szeretem, mert átlátom hogy mit csináltam, mi hogyan működik. Olyan ez mint a nyelvtanulás. A windows olyan mint egy készen kapott tákolmány, amit nehéz és fölösleges kibogozni. Főleg ha van más megoldás.


A lényeg ami érdekelne: Mennyire szabadon konfigurálható egy Linux operációs rendszer, mennyire tanulható (mert amugy nyitott lennék a cybernyelvtanra) és mi fog esetleg hiányozni a megszokott windows-FUNKCIÓK közül (mi az amire pluszban képes a windows evvel az őrült komplexitással)?


Pl. amikor először használtam LibreOfficet, (azthiszem ott csak ez a szoftver megy) nem tetszett de ez régen is volt meg csak egy alkalom, nem szokhattam meg. A minap pedig használtam egy gépet, amin választhattam oprendszert indításkor: Windows 7 vagy "Ubuntu 3.0.2 (a szám nem biztos) with Linux". Na a Windows 7 egy másik téma (teljes zsákutcának tartom magamra nézve, engem már ott zavar, hogy a csillogó-villogó indítóképernyőt meg tünde-kijelölést nem tudom értelmezni), de hogy az az Ubuntu is csillogott-villogott az eléggé meglepett. Mintha le akarták volna kopizni a windows pop-újításait.(ez az elte ttk-n történt)


Közben még persze olvasok majd a témával kapcs., ne linkeljetek nekem wikipedia cikkeket, inkább a "személyes érzelmekre", tapasztalatokra vagyok kiváncsi az opensource OS-ekkel kapcs. :)



2013. febr. 27. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

á, nem lehet,

biztos !

2013. febr. 27. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
ha ennyire osszehasonlito modban probalsz kozeliteni ..inkabb hagyd a fr..ncba ,mert semmi oromod nem lesz benne
2013. febr. 27. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

Ja és ha valaki még ilyen szinten érdeklődik a dolog iránt, szívesen hallok hasonló véleményeket az androiddal kapcs. (hogy az "mennyire" "szabad") - elvégre haladni kell a korral, s egyre inkább szeretnék én is tudni a villamoson excelezni pl. :)

btw. excel, fontos, hogy nem érdekelnek olyan szempontok, hogy a legújabb játékokat "mennyire küldi" a linux, amire szükségem van az a szövegszerkesztés, táblázatkezelés, böngészők, esetleg rajzolóprogik. Ezenkívül spirituális egyszerűségre van szükségem a rendzserem működésében. :)

2013. febr. 27. 18:16
 4/13 anonim ***** válasza:

android vagy linux?

elobbire kereskedelmi alapon elobb-utobb lesz minden...


utobbira a user tanulja meg ,szedi ossze ,fedezi fel a dolgokat...tobb kevesebb sikerrel...


osszehasonlito mod nem realis ,mert nincs alapja...


office van linuxra, jatekok altalaban nehezkesen mennek vagy sehogy ...a tobbi benne van alapbol vagy ingyen elerheto

2013. febr. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Kovács Pistike01 ***** válasza:

Linuxot össze lehet rakni magadnak is teljesen személyre szabottan az alapoktól kezdve.


Persze ez egyáltalán nem egyszerű. :)

2013. febr. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Kezdőnek nagyon mélyvíz lenne vagy boldogulhatnék vele?

Értőknek amúgy egy korlátlan gyakorlóterep a dolog, nem?

2013. febr. 27. 21:01
 7/13 anonim ***** válasza:

inkabb tulbonyolitod....probalj ki egyet ...nem kell egybol azzal foglalkozni,hogy hogyan mukodik..

pl.: kiwi linux ,ubuntu,kubuntu..stb...

2013. febr. 27. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 kovpet ***** válasza:

Tegyél fel egy olyat, amit a legsegítőkészebb és legtürelmesebb haverod ismer és vegyél neki sok sört, hogy segítsen :) Vagy olvass sokat.

Ha a fenti kettő közül nincs meg legalább az egyik, akkor igen, csalódni fogsz.

Amúgy nincs gond a Linuxszal, csak más mint a Windows. Tehát ne várd el, hogy ugyan az legyen.

Én magam vagy 10-15 éve nem használok Windowst és teljesen jól elvagyok.

2013. febr. 28. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

A Linux Mintet ajánlom. Az Ubuntu már túlságosan is a Windowst akarja utánozni. Ha nem akarod, akkor nem fog csillogni-villogni.

Milyen funkciókat használtál? A Linuxon vannak olyan szövegszerkesztők, amelyek szépen kiszínezik a HTML kódot. A KML-ről nem tudok, és a Googleearth is hiányozhat. Próbáld ki a Linux Mintet, vagy a Debiant, csak így tudhatsz dönteni.

2013. márc. 1. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Ha felrakom pl. a D meghajtómra (amit tulképp üresen tartok, néhány egyszerű .exe alkalmazás van [pl. skype, utorrent] rajta, meg filmek) akkor az később ugyanúgy törölhető lesz egy kattintással vagy elkászálódik a C meghajtó bugyraiban is? Tehát elég a linuxnak egy saját kis mappa hogy éljen és viruljon?
2013. márc. 2. 19:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!