Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet, hogy csalódni fogok a...

Lehet, hogy csalódni fogok a Linuxban?

Figyelt kérdés

egyrészt "elegem lett" a windowsból, másrészt szimpatizálok az open source "mozgalmakkal" (noha max. elméleti szinten kapizsgálom a dolgot, ami nem túl komplex, ez a lényege).


Olyan operációs rendszert szeretnék, amibe nem kell beleturkálnom hogy kitöröljem magamnak sok fölösleges s***t, és amire ha telepítek egy programot, az nem hálózza keresztül-kasul a rendszert.


Nem vagyok "informatikus", a legnagyobb teljesítményem a jegyzettömbös html meg a googleearthös kml szerkesztés, de ezeket azért szeretem, mert átlátom hogy mit csináltam, mi hogyan működik. Olyan ez mint a nyelvtanulás. A windows olyan mint egy készen kapott tákolmány, amit nehéz és fölösleges kibogozni. Főleg ha van más megoldás.


A lényeg ami érdekelne: Mennyire szabadon konfigurálható egy Linux operációs rendszer, mennyire tanulható (mert amugy nyitott lennék a cybernyelvtanra) és mi fog esetleg hiányozni a megszokott windows-FUNKCIÓK közül (mi az amire pluszban képes a windows evvel az őrült komplexitással)?


Pl. amikor először használtam LibreOfficet, (azthiszem ott csak ez a szoftver megy) nem tetszett de ez régen is volt meg csak egy alkalom, nem szokhattam meg. A minap pedig használtam egy gépet, amin választhattam oprendszert indításkor: Windows 7 vagy "Ubuntu 3.0.2 (a szám nem biztos) with Linux". Na a Windows 7 egy másik téma (teljes zsákutcának tartom magamra nézve, engem már ott zavar, hogy a csillogó-villogó indítóképernyőt meg tünde-kijelölést nem tudom értelmezni), de hogy az az Ubuntu is csillogott-villogott az eléggé meglepett. Mintha le akarták volna kopizni a windows pop-újításait.(ez az elte ttk-n történt)


Közben még persze olvasok majd a témával kapcs., ne linkeljetek nekem wikipedia cikkeket, inkább a "személyes érzelmekre", tapasztalatokra vagyok kiváncsi az opensource OS-ekkel kapcs. :)



2013. febr. 27. 18:05
1 2
 11/13 A kérdező kommentje:

hogy milyen funkciókat használok még? Hát igen leginkább csak az office adhat okot aggodalomra, azon belül pl. az exceles hivatkozások. Van egy szupi kis táblám amit rendszeresen használok és tele van ilyenekkel. Google earth van linuxra.

Ami még kérdés bennem az a formátumok támogatása. Pl. .exe fájlokat nem lehet simán futtatni Linuxon? (mspaint.exe-t eltárolom rajta valahol, nem viszi?) Vagy van egy ikonokat gyűjtő .dll-em, azt felismeri? Font formátumok: opentype/truetype/type 1? Van sok mac-es fontom is amit már windowson is nélkülöznöm kell (.suit, .bmap, .fam).

2013. márc. 2. 19:44
 12/13 anonim ***** válasza:

A Linux marad majd a saját partícióján, nem mászkál át máshova.

A wine segíthet futtatni a windowsos alkalmazásokat, így az exék is mennek, és a dll-ek is.

Megtörténhet, hogy a maces fontokat felismeri (rokon), de ne várj csodát. A windowsos fontokban talán a Wine segít, de vannak külön fontok Linuxra is, talán érdekelni fognak.

2013. márc. 2. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Ajánlom a Kubuntut, ami olyan mint ha a Linuxt és a Windows-t kettévágták volna, a Linuxnak az első felét előre a Windowsnak a végső felét hátra rakták volna. Vagy így szebb?

Windows és Linux egyben.

2013. aug. 23. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!