Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Segitseg! Hogy tudok linuxban...

Segitseg! Hogy tudok linuxban for ciklusban a masodik megadott parametertol indulni?

Figyelt kérdés
2012. márc. 31. 18:39
 1/3 anonim ***** válasza:
A shift eldobja az első paramétert, és a többit eltolja. Ez kell neked.
2012. márc. 31. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Hat azt se nagyon tudom, hogy van. Most tanuljuk, irom az elso hazimat es ahhoz kell.


1) Írjon shell script-et, amely az első paraméterként megadott mélységig mindenkinek írásjogot ad a további paraméterekként megadott katalógusokban és azok alkatalógusaiban lévő közönséges állományokra.


Gondolom for ciklussal megyek vegig a "tovabbi parametereken", es akkor az elsot nem kene nezze

2012. márc. 31. 19:33
 3/3 A kérdező kommentje:
Na rajottem :D, es azt meg tudnad mondani,hogy hogy ellenorzom le hogy az elso parameter szam-e? mert sok felekeppen probalkoztam es nem sikerult :-((
2012. márc. 31. 20:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!