Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan WinXP-s program,...

Létezik olyan WinXP-s program, ami valós RAM memóriát tud nekem megtakarítani? Ha létezik, tudnátok ilyet linkelni?

Figyelt kérdés

Neten úgy láttam, mintha létezne ilyen, de kicsit bizalmatlan típusú vagyok, és nem tudom, hogy ezek valóban képesek-e valamilyen úton-módon néhány MB RAM memóriát felszabadítani folyamatok lekapcsolása nélkül, VAGY csak ez amolyan reklámfogás, bolondok aranya, és valójában ilyen nem lehetséges. (???)


512 MB RAM memória van elvileg a gépemben - gyakorlatilag persze én ebből mindig csak 480 MB-ot látok/lát az OP-rendszer, ami tudom, hogy annyira nem kevés, viszont tegnap mondjuk tényleg nagy gondot jelentett, az alábbiak miatt:

Tegnap a VST-Host nevű programban bűvészkedtem, épp egy olyan projecten, amin már napok óta foglalkozok. Természetesen igyekeztem minél kompaktabb módon megcsinálni azt a hangzást, amit akartam, de így is a végére rengeteg sok VST modulból lett kialakítva a dolog, és látszott is a gépen, hogy már eléggé fagyoskodik. Azonban mire eljutottam odáig, hogy a összekötésekből származó káoszt valahogy felfoghatóan elrendezzem, olyan szinten eldurvult a helyzett, hogy SZÓ SZERINT az EGÉR és a billentyűzet már NEM MŰKÖDÖTT rendesen, hiába kattintottam valamire, nem volt hatása, sőt egy idő után a menük sem jöttek be. Hát, eléggé berezeltem, mert tudtom, hogy hiába van elmentve a project, de a VST-Host-nak tapasztalataim szerint kissé bizonytalanok a mentési funkciói, és van, hogy egy VST szinti beállításait nem menti el ténylegesen, és azt külön kell manuálisan exportálni. Itt viszont mivel nem tudtam kattintani, a mentési parancsot sem tudtam kiadni.

Legvégül mindent leállítottam a Taskmanager-ben, amit lehetett, az explorert (Windows Intéző-t) is kikapcsoltam, de ez csak 1-2 percig hozta vissza az egér működését, utána ismét nem működött, és a program is egyszer csak kikapcsolt, nem tudtam mit csinálni.

És így csak az 1/5-ét volt időm lementeni biztosan a dolgoknak, és NAGYON bosszant a dolog, mert sok munkám volt benne a részemről (én úgy gondolom).


Bocsi, hogy hosszú volt a monológ, de ezt csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, hogy tényleg szükségem van ilyesmire, és nem várok csodákat.


Tehát egy olyan "csoda"-alkalmazás kellene nekem, FELTÉVE ha létezik ilyen, ami valamilyen úton módon fel tud szabadítani memóriát azoktól a folyamatoktól és/vagy szolgáltatásoktól, amiket nem tudok kikapcsolni, vagy fontosak, hogy fussanak. Természetesen mivel gondolom, hogy maga a RAM-takarító alkalmazás is memóriát foglalna, a megtakarított RAM felül kéne múlja az általa felhasználtat.


Tényleg nem várok csodát, néhány MB már szerintem elég lenne az ilyen vészhelyzetekre ; mert egyébként sajna ez nálam nem is először fordul elő, sőt, az sem, hogy közvetlenül mentés előtt állt le. :(


Kérem olyan írjon, aki tényleg biztos benne, vagy tapasztalta, hogy van ilyen MŰKÖDŐ program. Mert nem tartom kizártnak, hogy az ezen a címen csinált fizetős fényes kinézetű programok jó része kamu reklám, átverés.


Előre is köszönöm!!!



2013. máj. 18. 17:03
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
58%

Vegyel hardverapron memoriat, olcson kijon meg + 512mb/1gb.


Kevesebb macera, idegeskedes, es ez legalabb mukodni is fog.

Par mb a te helyzetedben nem szamit semmit.


Esetleg addig brutalisan novelhetned a virtualis memoria meretet, de az sem az igazi megoldas.

2013. máj. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 P.O.C. ***** válasza:

#1 + 1


Ne ámítsd ezzel, csodák nincsenek. Még ugyan ennyi RAM, és érezni fogod a különbséget.

2013. máj. 18. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:

Bocsi ha kicsit bunkó vagyok, de sajnos ezekkel az ötletekkel nem tudok mit kezdeni.


A virtuális memória méretét már az előtt magától növelte az OS, ahogy tudta, már bőven 1 GB felett volt a lapozófájl úgy, hogy ezen kívül semmi se futott, még az explorer.exe sem.


Az pedig, hogy bővítsem a gépemet - amit gondolhattam volna, hogy először ezt ajánljátok - egyáltalán nem megoldás.

Ebbe a gépbe egy régi típusú memória van - én sajna bővebben nem értek hozzá -, egyszer el is lett véve szervizbe emiatt, egyedül egy 1 GB lapot fogadott el, a többi mérettől (512 MB, 256 MB stb.) csontra fagyott, és az az 1 GB lett volna húszezer forint.


Ennyi pénzem közel sincsen, de kevesebb se nagyon, ha esetleg olcsóbban lenne kapható, szüleim pedig nem egyeznének bele, mivel ez már egy aránylag régi gép, és van egy másik >jobb< gépem, DE abban meg a merevlemez halt meg teljesen, Portable OS-en ott pedig nem tudok semmi értelmeset csinálni;


EGYSZÓVAL : Ez a gép adott, úgy ahogy van, egyedül itt tudok dolgozni, és csak szoftveresen úton tudok javítani rajta ahogy csak lehet.


Tehát a következő válaszolókat kérem, hogy ha csak nem a dolognak az elvi lehetetlenségét akarnák kifejteni, hardveres dolgokba ne menjenek bele, mert abban nincs módon változtatni.


Egyébként meg az a néhány MB ha néhány percre is, de számít, mivel tegnapi dolognál - amiről fenntebb tettem említést - volt megnyitva még 3 notepados zenei jegyzet, amikből a kikapcsolásuk után 1-2 percre felszabadult annyi memória, hogy megint működött rendesen. Bár azt nem tudom, hogy közben mi zabálta fel egyre csak a memóriát, amikor én már csak menteni próbáltam egyenként minél gyorsabban.

VAGY, ha ez nem a memóriával függött össze - mármint hogy nem lehetett kattintani és a menük nem voltak elérhetők, de sehol máshol sem, pl. az Intézőben sem -, akkor miért folyamatok lekapcsolásánál javult - ha ideiglenesen is - a helyzet ; és mint mondtam, EZ NEM AZ ELSŐ ESET!


Mindenesetre köszönöm, hogy azért írtál, de a továbbiakban kérem, hogy ne ajánljanak olyan (Hardveres) megoldást, amit nem áll módomban finanszírozni.

És ha kérhetem, az se legyen válasz, hogy én vagyok a hülye felhasználó, mert egyrészt ez nem segítőjellegű, hanem lekezelő válasz, amit a szervizesek szeretnek csinálni, hogy visszadobják a labdát, én meg vegyek újatt, MÁSRÉSZRŐL szerintem nem én vagyok az egyedüli ember, akinek problémái adódnak a gépével.


Megértéseteket köszönöm!

2013. máj. 18. 17:34
 4/25 A kérdező kommentje:

2. Válaszoló : Bocsi téged még nem láttalak; De ezek szerint akkor Te tudod és biztos vagy benne, hogy ilyen nem létezik.


Google által mondjuk elsők között ilyen jön be : [link]


Ezek szerint az ilyesmi kamu???

2013. máj. 18. 17:37
 5/25 P.O.C. ***** válasza:

Nem teljesen kamu, de nem is váltja be a hozzá fűzött reményeket.

Lássuk csak ennek a programnak az alap verziója 20 dollár, durván 4500 Ft. Mit ad Isten újonnan egy 512 MB -os DDR1 már beszerezhető 3000 Ft -ért.

Első esetben szenvedhetsz egy ilyen programmal a mindennapokban, második esetben boldogan folytathatod a számítógéppel a munkát, és közben magasról teszel rá melyik program, mennyi RAM -ot fogyaszt, hiszen már dupla annyi van belőle.


Lehet rágódni rajta, melyik az olcsóbb és kényelmesebb.

2013. máj. 18. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Ez persze igaz, csakhogy amint már tettem róla említést, egyszer próbáltam memória bővíttetést, akkor nemhogy jobb lett volna, a biostól kezdve csontrafagyott az egyész.


Szerintem - bár nem vagyok szaki - a memóriákat is igyekeznek ugyanúgy inkompatibilissé tenni, ahogy mobil aksiknál is millióféle van, meg sok más műszaki cikknél, hogy nekik még nagyobb legyen a nyereség.

Ha akkor nem tudtam bővíteni a memóriát, most még kevésbé fogom tudni.

Ráadásul azt is furcsállanám, ha azóta nem hogy drágább nem lett a memória - mint minden más a mai világban -, de még arányaiba 3/10-e lett az ár.


Mellesleg HA VALÓBAN 3000 Ft-ért kapható memória, nekem pont annyi van zsebpénzbe, de nem tudom egyáltalán azt se igazán, hogy Pécsett hol tudom ezt megcsináltatni.


Ráadásul - bár TÉNYLEG NEM akarok kötözködni, DE - szervizesekkel eléggé rossz tapasztalataim vannak. Még azt sem tartanám kizártnak, hogy direkt elrontják, mert tudják, hogy nem tudnám bizonyítani...

2013. máj. 18. 18:31
 7/25 SimkoL ***** válasza:
A szolgáltatások közül nagyon sokat ki lehet kapcsolni. Most hirtelen nem jut eszembe az oldal neve - magyar - ahol felsorolták, de keress rá pl: Windows tippek és trükkök vagy valami hasonló.
2013. máj. 18. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 SimkoL ***** válasza:
2013. máj. 18. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 P.O.C. ***** válasza:

Nem kell foglalkoznod a szervizesekkel, a számítógép belső csatlakozó "bolond biztosak" nem tudod rossz helyre csatlakoztatni, te is el tudod végezni a beszerelést, csak előtte portalanítani kell a foglalatot.


Pécsen nem vagyok ismerős, egy keleti határközségbe lakom.

Ez egy pesti bolt tudsz válogatni kedvedre (említetted hogy a tiéd csak 1 GB -osakkal áll szóba, az is van már 5000 -ért)

[link]


Persze csak feltételeztem, hogy a gépedbe DDR1 kell, mert nem ismerem a géped pontos paramétereit, ha mégis DDR2 kell, azt még olcsóbban megúszod:

[link]

2013. máj. 18. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:

Ha megengeditek, még az inkompatibilitáshoz annyit, hogy egyszer adódott hogy a testvéreim kicsinálták a saját, ugyanúgy Acer TravelMate típusú gépüket - MERT persze ők megtehetik, kapnak másikat, csak játékra használják, és őket nem is szekálja a sors, aki viszont normális dolgokra is használná a gépét, annak bezzeg mindig nyűglődnie kell azért, hogy amit egyszer megcsinált, legalább a fele ne vesszen kárba... Na mindegy... Szóval mivel az én gépem is olyan típusú volt, bár nem hullapontosan ugyanaz a verziószám, gondoltam, hogy mivel van még egy foglalat az alaplapon, és az a gép már úgyis kompletten halott, de a memóriájával nincs gond, pegpróbálom átteni.

Na persze hogy az fogadott, amit sejtettem : bekapcsoláskor pittyegett a BIOS, és annyi, teljes sötétség.


Tehát én kb. már csodának tekinteném azt, ha "poton" 3000 Ft-ért (természetesen az is nagy érték, nem úgy értem) nyernék +256 MB-nyi memóriát.

2013. máj. 18. 18:43
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!