Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan WinXP-s program,...

Létezik olyan WinXP-s program, ami valós RAM memóriát tud nekem megtakarítani? Ha létezik, tudnátok ilyet linkelni?

Figyelt kérdés

Neten úgy láttam, mintha létezne ilyen, de kicsit bizalmatlan típusú vagyok, és nem tudom, hogy ezek valóban képesek-e valamilyen úton-módon néhány MB RAM memóriát felszabadítani folyamatok lekapcsolása nélkül, VAGY csak ez amolyan reklámfogás, bolondok aranya, és valójában ilyen nem lehetséges. (???)


512 MB RAM memória van elvileg a gépemben - gyakorlatilag persze én ebből mindig csak 480 MB-ot látok/lát az OP-rendszer, ami tudom, hogy annyira nem kevés, viszont tegnap mondjuk tényleg nagy gondot jelentett, az alábbiak miatt:

Tegnap a VST-Host nevű programban bűvészkedtem, épp egy olyan projecten, amin már napok óta foglalkozok. Természetesen igyekeztem minél kompaktabb módon megcsinálni azt a hangzást, amit akartam, de így is a végére rengeteg sok VST modulból lett kialakítva a dolog, és látszott is a gépen, hogy már eléggé fagyoskodik. Azonban mire eljutottam odáig, hogy a összekötésekből származó káoszt valahogy felfoghatóan elrendezzem, olyan szinten eldurvult a helyzett, hogy SZÓ SZERINT az EGÉR és a billentyűzet már NEM MŰKÖDÖTT rendesen, hiába kattintottam valamire, nem volt hatása, sőt egy idő után a menük sem jöttek be. Hát, eléggé berezeltem, mert tudtom, hogy hiába van elmentve a project, de a VST-Host-nak tapasztalataim szerint kissé bizonytalanok a mentési funkciói, és van, hogy egy VST szinti beállításait nem menti el ténylegesen, és azt külön kell manuálisan exportálni. Itt viszont mivel nem tudtam kattintani, a mentési parancsot sem tudtam kiadni.

Legvégül mindent leállítottam a Taskmanager-ben, amit lehetett, az explorert (Windows Intéző-t) is kikapcsoltam, de ez csak 1-2 percig hozta vissza az egér működését, utána ismét nem működött, és a program is egyszer csak kikapcsolt, nem tudtam mit csinálni.

És így csak az 1/5-ét volt időm lementeni biztosan a dolgoknak, és NAGYON bosszant a dolog, mert sok munkám volt benne a részemről (én úgy gondolom).


Bocsi, hogy hosszú volt a monológ, de ezt csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, hogy tényleg szükségem van ilyesmire, és nem várok csodákat.


Tehát egy olyan "csoda"-alkalmazás kellene nekem, FELTÉVE ha létezik ilyen, ami valamilyen úton módon fel tud szabadítani memóriát azoktól a folyamatoktól és/vagy szolgáltatásoktól, amiket nem tudok kikapcsolni, vagy fontosak, hogy fussanak. Természetesen mivel gondolom, hogy maga a RAM-takarító alkalmazás is memóriát foglalna, a megtakarított RAM felül kéne múlja az általa felhasználtat.


Tényleg nem várok csodát, néhány MB már szerintem elég lenne az ilyen vészhelyzetekre ; mert egyébként sajna ez nálam nem is először fordul elő, sőt, az sem, hogy közvetlenül mentés előtt állt le. :(


Kérem olyan írjon, aki tényleg biztos benne, vagy tapasztalta, hogy van ilyen MŰKÖDŐ program. Mert nem tartom kizártnak, hogy az ezen a címen csinált fizetős fényes kinézetű programok jó része kamu reklám, átverés.


Előre is köszönöm!!!



2013. máj. 18. 17:03
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
Egyébként meg így képről most nem vagyok biztos, hogy beférnének a gépembe, mert 2× magasabbnak tűnnek, mint ami ebben van. ???
2013. máj. 18. 20:48
 22/25 P.O.C. ***** válasza:

Én az a 16 -os válaszra írtam, nem neked.

De ha neked megéri egy ismeretlen magánszemélytől vásárolnod, egy 10 éves múlttal rendelkező megbízható bolt helyett, ahol bármikor beválthatod a garit rongyos 500 Ft -ért különbségért, a te dolgod, és a te pénzed.

2013. máj. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 P.O.C. ***** válasza:
Beleférnek, erre találták ki az iparban szabványt.
2013. máj. 18. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 A kérdező kommentje:

P.O.C.: Jójó, bocsi, ennyire hülye azért nem vagyok, csak nem láttam át hirtelen, hogy ezeket valójában magánszemély árúsítja. Természetesen nem éri meg.


De mint említettem, nincs kompetenciám a megrendeléshez, szüleim viszont abba se támogatnának, hogy a SAJÁT pénzem költsem ilyesmire, mondván hogy túl régi a gép, és ismét csak kiakadnának, hogy miért nem megy az "új" Acer.


Természetesen szaküzletben fogom megvenni, annyira azért csak van eszem.

2013. máj. 18. 21:38
 25/25 A kérdező kommentje:

És köszönöm a figyelmeztetést a szolgáltatásokra, ugyanis most ránéztem, és tényleg volt 1-2 dolog, amit _biztonságosan_ le tudtam kapcsolni.

Bár minden majd a következő újraindításkor fog ebből látszódni.

2013. máj. 18. 21:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!