Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Létezik olyan WinXP-s program,...

Létezik olyan WinXP-s program, ami valós RAM memóriát tud nekem megtakarítani? Ha létezik, tudnátok ilyet linkelni?

Figyelt kérdés

Neten úgy láttam, mintha létezne ilyen, de kicsit bizalmatlan típusú vagyok, és nem tudom, hogy ezek valóban képesek-e valamilyen úton-módon néhány MB RAM memóriát felszabadítani folyamatok lekapcsolása nélkül, VAGY csak ez amolyan reklámfogás, bolondok aranya, és valójában ilyen nem lehetséges. (???)


512 MB RAM memória van elvileg a gépemben - gyakorlatilag persze én ebből mindig csak 480 MB-ot látok/lát az OP-rendszer, ami tudom, hogy annyira nem kevés, viszont tegnap mondjuk tényleg nagy gondot jelentett, az alábbiak miatt:

Tegnap a VST-Host nevű programban bűvészkedtem, épp egy olyan projecten, amin már napok óta foglalkozok. Természetesen igyekeztem minél kompaktabb módon megcsinálni azt a hangzást, amit akartam, de így is a végére rengeteg sok VST modulból lett kialakítva a dolog, és látszott is a gépen, hogy már eléggé fagyoskodik. Azonban mire eljutottam odáig, hogy a összekötésekből származó káoszt valahogy felfoghatóan elrendezzem, olyan szinten eldurvult a helyzett, hogy SZÓ SZERINT az EGÉR és a billentyűzet már NEM MŰKÖDÖTT rendesen, hiába kattintottam valamire, nem volt hatása, sőt egy idő után a menük sem jöttek be. Hát, eléggé berezeltem, mert tudtom, hogy hiába van elmentve a project, de a VST-Host-nak tapasztalataim szerint kissé bizonytalanok a mentési funkciói, és van, hogy egy VST szinti beállításait nem menti el ténylegesen, és azt külön kell manuálisan exportálni. Itt viszont mivel nem tudtam kattintani, a mentési parancsot sem tudtam kiadni.

Legvégül mindent leállítottam a Taskmanager-ben, amit lehetett, az explorert (Windows Intéző-t) is kikapcsoltam, de ez csak 1-2 percig hozta vissza az egér működését, utána ismét nem működött, és a program is egyszer csak kikapcsolt, nem tudtam mit csinálni.

És így csak az 1/5-ét volt időm lementeni biztosan a dolgoknak, és NAGYON bosszant a dolog, mert sok munkám volt benne a részemről (én úgy gondolom).


Bocsi, hogy hosszú volt a monológ, de ezt csak azért írtam le, hogy érzékeltessem, hogy tényleg szükségem van ilyesmire, és nem várok csodákat.


Tehát egy olyan "csoda"-alkalmazás kellene nekem, FELTÉVE ha létezik ilyen, ami valamilyen úton módon fel tud szabadítani memóriát azoktól a folyamatoktól és/vagy szolgáltatásoktól, amiket nem tudok kikapcsolni, vagy fontosak, hogy fussanak. Természetesen mivel gondolom, hogy maga a RAM-takarító alkalmazás is memóriát foglalna, a megtakarított RAM felül kéne múlja az általa felhasználtat.


Tényleg nem várok csodát, néhány MB már szerintem elég lenne az ilyen vészhelyzetekre ; mert egyébként sajna ez nálam nem is először fordul elő, sőt, az sem, hogy közvetlenül mentés előtt állt le. :(


Kérem olyan írjon, aki tényleg biztos benne, vagy tapasztalta, hogy van ilyen MŰKÖDŐ program. Mert nem tartom kizártnak, hogy az ezen a címen csinált fizetős fényes kinézetű programok jó része kamu reklám, átverés.


Előre is köszönöm!!!



2013. máj. 18. 17:03
1 2 3
 11/25 P.O.C. ***** válasza:

"Acer TravelMate"

Ja, hogy laptopod van! Abba SO-DIMM -kell!

Mondjuk az árakon ez se nagyon változtat:

[link]

2013. máj. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 A kérdező kommentje:

Az új hozzászólásokat köszönöm szépen.


A szervizfolyamatok kikapcsolása is ... hát, már milliószor próbáltam, de sem magamnál, sem más gépén (pl. nagyszüleim) nem jártam vele jól.

Ilyenkor hiába próbálok a lehető legóvatosabb lenni, és tényleg azokat kikapcsolni, amikre látszólag nincs szükség, ilyenkor mindig leállítok valami lételemű dolgot, netet, hangot, stb. aztán győzhetem visszaállítani, és az istenért sem találom meg sose, hogy mi volt a hunyó.


Amit tudtam, már szerintem lekapcsoltam, bár megpróbálhatom sokadszorra is átnézni, de....


Egyébként azt hallottam, hogy normál üzemmódban alapjáratban 128 MB-on kéne fusson a WinXP minden nélkül. Ez sajnos már nálam nem megy, hiába kapcsolok le mindent a folyamatkezelőben, amit csak lehet, 200 MB alá nem megy.

Ennek gondolom olyan folyamatok állhatnak a hátterében, amiket nem lát a taskmgr.exe, következésképp nem is fogom tudni leállítani őket. Egy ilyenről tudok, illetve valószínűsítem, hogy mivel az AVG valamikor még fel lett telepítve, bár egy ideje letiltottam ahogy tudtam, bár törölni nem akarom mert újratenni nem tudnám CD/DVD hiányában - RÁADÁSUL elárulhatom, hogy a gép úgyszólván KILÖKTE magából a DVD olvasót, áram alatt van csatlakoztatva hozzá, de olyan, mintha ott se lenne - valamilye mégiscsak fut, amit én nem látok.

Egyébként meg van egy-két olyan folyamat, amiket akárhányszor kapcsolok le, azonnal újraindulnak, ilyen pl. a wmiprvse.exe, vagy időlegesen a config.exe



Másik : Az természetesen érdekelne, hogy a DDR2-es memória mennyivel olcsóbb. Van ehhez arány?

Bár én is valószínűsítem, hogy DDR1-est fogad el a gépem, azért most majd kihúzom a gépem, és megpróbálom megnézni.

Bár amilyen szemét velem a sors, úgy arra is kell vigyázzak, hogy ne most törjön ketté ;) XD XD

2013. máj. 18. 18:58
 13/25 A kérdező kommentje:

Nem, ez nem Acer-es laptop, az a jobb, amiben a merevlemez - lás csodát - kinyiffant. (Ez) külső borításra FuJitsu Siemens, de több gépből lett összerakva. Olcsó ember vízzel kénytelen főzni, ha nincs más.

Így legalább ez ingyen volt, ismerősök adták össze az alkatrészeket, az infótanár pedig besegített a szerelésbe, ahol tudott és kellett, és így legalább hittem egy ideig, hogy hú, milyen szerencsés vagyok, hogy 2 gépem is van, minthogy rögtön utána kaptam meg irónikus módon az Acer-t, csakhogy egy évre rá jött egy kékhalál, minden addigi munkámat elvitte, én pedig ebbe nem tudtam belenyugodni, hogy egy évnyi szabadidőm a semmibe ment, kiszedtem a merevlemezt, hogy MAJD, VALAMIKOR, EGYSZER, HA lesz rá pénzem, visszahozassam azt, amit tudok, és a testvéreim által kicsinált gépből betettem a pont jó merevlemezt, ami bírta negyedévig, utána folyton írási hibákkal már még annyi ideig, majd infó érettségi előtt 1 hónappal az Office-os programokkal együtt MEGDÖGLÖTT.

2013. máj. 18. 19:06
 14/25 P.O.C. ***** válasza:

Amit előbb linkeltem be, ott ömlesztve vannak de benne van a nevükben hogy DDR hányasok. A géped csak egyik fajtát fogadja, fizikailag se megy bele ha véletlen másik fajtát veszel.


Nem kell azért szétszedni! Felraksz valamilyen rendszer diagnosztikai szoftver és megmondja.

PL.:

[link]

Vagy pl ez újabb:

[link]

Csak ez menüből kiválasztva magyarítható utólag.


Amúgy értelmesebb számtech boltok ingyenesen beleszerelik. Én pl. egy debreceni számtechboltba dolgozom, mi is ingyen végezzük a beszerelés a vevőnek ha kéri. Csak a RAM árát kell fizetni.

2013. máj. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:

Megnéztem, sajna DDR1-es, legalábbis abban a sorban ez áll rajta:

256MB DDR 333MHz CL2.5


Ebből persze van kettő, ami így mint a két foglalatot befoglalja. Meg még ír sok számsorozatot, amit ide persze felesleges beírjak, ha akarok majd én magam rákeresek.


Úgyhogy nekem csak 512 MB-ra fogja futni, bár még az is mennyei lenne ebbe a gépbe, HA tényleg meglenne, és tényleg 3000 Ft-ba kerülne, még Pécsett is, bár nem tudom, hogy városonként hogy változnak az árak, vagy van-e ennek törvényszerűsége.


Azt tudom, ami tapasztalatom, hogy a pécsi gépszervizek általában (tisztelet az itteni kivételnek, HA van) olyan intézmények, amik azért vannak hogy lakják őket; beviszed a géped, rajtaülnek 3 hétig, majd leperkáltatják az 5000 Ft-ot, mert ők ugye nagyon próbálkoztak, és ha még esetleg látják, hogy olyan vagy, jól összeszidnak, hogy mi a francot csinálhattál a géppel, merthogy nekik ehhez "nagyon közük van" ám ilyen szinten. Aztán küldenek új laptopot venni, mi mást. :(

Nálam legalábbis ezt az után játszották el, miután az otthoni bizonytalan áramhelyzetek következtében valami "túllökte az áramot", majd bumm, áramszünet, amit nem tudok, hogy hogy lehet ilyen, és bocsánat, ha látszólag hülyén írom le, meg már régen is volt, mindenesetre utána nem lehetett bekapcsolni -- CSAKHOGY tudomásom szerint ha nagyfeszültséget is kap, kell lennie a laptopban is biztosítéknak, ami megakadályozza, hogy az egész alaplap égjen ki.

Nos, ezek szerint ennek a kicserélése haladta meg a képességeiket?!? Vagy én látom rosszul a helyzetet???


Mindegy, már úgyis viszonylag régi eset.



A debreceni szervízről és laptopszalonról már hallottam, de egész jókat. Ha jól tudom ott sokszor vannak leárazások, nem?

Egyszer osztálytársam utazott ki oda, és vett egy másfél TeraByte-os strapa külső merevlemezt annyiért, amennyiért én azt a 250 GB-osat, ami már napi szinten megkattan a rossz áramellátása miatt, hiába 2 USB porton keresztül csatlakozik, még akkor is, ha nincs más mellette (de ha van, akkor méginkább), és most is a CHKDSK futtatom rajta a másik gépen Portable OS-en keresztül, hogy helyreálljon annyira a fájlrendszer, hogy tudjam futtatni.

Hiába, látta az eladó, hogy nem értek hozzá, hát akkor azonnyomban kihasználják. Bár szerintem az ilyen nem is látható előre, nem?



Hát, bocsánat hogy ennyit panaszkodok, de sajnos ezek vannak.

Pedig szerintem próbálok azért óvatos lenni, de valahogy nálam mindig elromlanak a dolgok.

Tényleg bocsi, ha túl sokat ömlengek. *>

2013. máj. 18. 19:46
 16/25 anonim ***** válasza:

Talan ez lenne neked a legjobb.


[link]

2013. máj. 18. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 P.O.C. ***** válasza:

[link]

Nem kell ezt ennyire túlkomplikálni. Megrendeled, futár kihozza, a 2. foglalatban lévő RAM -ot kiszeded bele rakod az 1 GB ost a helyére és lesz 1,25 GB RAM a gépedbe.


Ha csak 512 -es modult veszel, nem lesz nagy előrelépés 768 MB -integrált videó, ennyi még nem húz ki a pácból.

2013. máj. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 P.O.C. ***** válasza:

#16: 2500 Ft -os RAM 2 hét garanciával, vagy 3000 Ft -os RAM 99 hónap garanciával.

[link]

Nem is tudom melyiket választanám...

2013. máj. 18. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

Naná hogy az olcsóbbat... szerinted fogom valamire is használni azt a garanciát?

Ér az a garancia egyáltalán valamit?


Bár nem tudom, hogy Te nem-e arra akartál esetleg célozni, hogy az selejt (már amit utolsóként linkeltél)?

2013. máj. 18. 20:38
 20/25 A kérdező kommentje:

Megrendelni azt szerintem nem tudom, mivel ilyesmihez nem értek. Nem vagyok - MÉG - adófizető, kereső állampolgár.


Szóval szerintem most érettségi időszakban pont az kell, hogy amikor elmentek a szülők, lemegyek a boltba, persze viszem a gépet is, megveszem, aztán mire megjönnének, pont otthon vagyok, és akkor legalább nem reklamálnak, hogy "várromra építettem új tornyot". Hát, márpedig amíg nem szerzek belső SATA merevlemezt az Acer-be, addig ez a gép lesz.

Sőt, ha kitalálják, hogy felvételi ajándéknak okostelefont vesznek nekem belső merevlemez helyett, ami szerintem drágább is, és tényleg nincs rá szükségem, akkor egyetemen is ezt kell majd használjam, úgyhogy kicsit megvan kötve a kezem, hiába van elvileg 2 laptopom is, még máshol az egész családra jut egy.

Ezt nevezik iróniának.

2013. máj. 18. 20:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!