Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Márt van az, hogy ha az egyik...

Márt van az, hogy ha az egyik laptopot kikapcsoljuk, akkor a másiknál nincs wifi kapcsolat? Be lehet valahogy állítani, hogy egymástól függetlenül mindkettőnél jó legyen?

Figyelt kérdés

2013. jún. 14. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
router függő ha olyan routered van akkor mindenképp csak egy-ről tudsz mert ez is olyan mint a kábel ha nincs elég hely hova bedugni akkor nincs csak itt nincs kábel remélem átjött a hasonlat most így bírtam leírni :(
2013. jún. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Be lehet. Jól is néznénk ki, ha a három gépünk egymástól függene.
2013. jún. 15. 05:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
jó és hogyan?
2013. jún. 15. 13:45
 4/6 P.O.C. ***** válasza:

Egy Wi-Fi router -t szabályosan, előírásszerűen kell beállítani. Vagyis hogy maga a router csatlakozzon fel az internetre és ne valamelyik számítógép. A routert úgy kell elképzelni, mint egy kis mikro számítógépet. Feladata az internetkapcsolat kiépítése, megosztása, életben tartása, menedzselése. És van számos biztonsági funkciója is. Persze ezen kívül még nagyon sok mindent tud, ami inkább hálózati szakembereknek jön jól.

Ha jó beállítod a routert, akár több tucat számítógépnek is biztosíthat internetkapcsolatot, egymástól függetlenül, teljesen automatikusan.

Valahol itt kezdődik egy router beállítása:

[link]

2013. jún. 15. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

köszönöm

de tudom mi az és hogyan működik, azt nem értem ha az egyiket kikapcsoljuk a másiknál mért nincs net. Hogyan állíthatnám be, hogy jó legyen?

2013. jún. 15. 19:22
 6/6 P.O.C. ***** válasza:

Hát ha tudnád hogy működik, akkor be is tudtad volna állítani a routert, hogy számítógép függetlenül is működjön. Ergo valamit tuti benézel.

Viszont ilyen kevés infóból én se tudok többet segíteni. Kéne a router márkája és pontos típusa, az hogy milyen internet előfizetésed vagy, mikkel próbálkoztál eddig és hogyan, stb..

2013. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!