Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit jelent az "Unsupported...

Peugeot508 kérdése:

Mit jelent az "Unsupported Partition Table"?

Figyelt kérdés

Windows 7 Ultimate aktiválása lenne a feladat és a Win Loader ez irja ki. Tudtok megoldást? Fontos lenne

Vagy egyéb megoldás a Win 7 aktiválására?



2013. júl. 29. 19:28
 1/9 P.O.C. ***** válasza:
Rosszul raktad fel a Windows -t, rajta maradtak a gyári partíciók, ami megkavarja a loadert.
2013. júl. 29. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
annyi a gond, hogy a loader nem támogatja a GPT partíciót - ezen van az oprendszered. Formázni kéne a partíciót, hogy GPT helyett MBR legyen...
2013. júl. 29. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Windows loader hiba probléma unkown boot device Device/HardiskVolume1.


Unsupported Partition Table


Régi a kérdés de válaszolok, mert én is belefutottam ebbe a hibába, és sehol egy normális válasz nincs rá hogy mit kell ilyenkor tenni. Mindenki a GPT és MBR fájlrendszerről beszél de le nem írná senki hogy mit tegyünk.

Én most leírom hátha segít valakinek.


Újratelepítéssel oldható meg a probléma.

De ez nem lehet gond mivel nyilván újratelepítés után vagy friss telepítés előtt állunk.


Szóval leegyszerűsítve win 7 esetében a tennivaló a következő:


Kezdjük el megint újratelepíteni a gépet.Win 7 lemezről bootoljunk be.

A lényege az egésznek hogy amikor windows lemezről boot-olunk, a biosban úgy kell beállítani a boot sorrendet hogy NE a UEFI: "DVD-rom meghajtó"-ról bootoljon a rendszer hanem a sima DVD eszközről.

HA tehetjük kapcsoljuk ki az UEFI-t mertő a bűnös.

Ha az megvolt elindul a telepítő, a telepítés gomb lenyomása után a maghajtó haladó beállításaiban töröljük ki az összes létrejött partíciót, majd hozzunk létre egy (vagy két, ki hogy szereti) újat.

Amikor létrehozzuk az új particiót a windows létrehoz még magának is, erre figyelmeztet is minket hogy: több particiót hozhat létre stb.... akkor sikerült jól boot-olni ha csak egy plussz partició jön létre ami 100mb-os!!

Ha kettő egy 100mb meg egy 128mb-os akkor nem jól boot-oltunk be, és a loader nem fog menni!

Addig próbálkozz a bios állítgatásával amíg a windows a partició létrehozásakor csak egy 100mb plusz particiót hoz létre.

Ha ez megvan akkor a win7 teleptése után hiba nélkül aktiválható.


Tehát még 1x az egész lényege hogy a UEFI bootolást hagyjuk ki a telepítés kezdetén, akkor jól jönnek létre a particiók is és tujuk aktiválni a rendszert.


Próbáltam úgy megfogalmazni hogy az is értse aki nem profi.


Remélem érthető és segítettem.


Üdv.

2015. jan. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:
Kedves válaszoló! Több kérdésen is láttam a válaszodat és csak remélni tudom, hogy te tudsz megoldást nyújtani a problémámra. Az én esetemben az a gond, hogy én csak és kizárólag UEFI beállítással tudom telepíteni a windows-t. Ha kikapcsolom az UEFI-t a windows telepítő, a partíció kiírásakor azt írja, oda nem tudok windowst telepíteni. Csak ha UEFI-re válltok, engedi elindítani a telepítést, de akkor meg az aktivátorok nem működnek. Van esetleg ötleted, ami segíthet?
2015. jún. 20. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 P.O.C. ***** válasza:
Csak a SLIC BIOS loader alapú aktivátorok nem működnek. Windows 8(.x) -hoz pl. amúgy se léteznek már ilyen elven működő aktivárok, csak KMS szerver alapúak. Ha meg Windows 7 -et szeretnél, Enterprise változatot szerezz be, azon működnek a KMS szerver emulátor alapú aktivátorok (mint a KMSpico).
2015. jún. 20. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Topcy666 válasza:

EaseUS Partition Master WinPE Edition


Törlöd a partíciókat.

Majd jobb klikk a Disk-re és kiválasztod a ( Intialize to MBR ).

Csinálsz egy partíciót.

Mehet a Windows 7 telepítés

Szivesen

2016. márc. 12. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Topcy666 válasza:

vagy egy másik megoldás

nem kell újra rakni a windows-t

AOMEI Particion 6 programot telepítsük majd ott

konvertáljuk át a HDD-nket GPT-böl MBR-be

indítsuk újra a pc-t és működik a loader

2016. márc. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:

Nekem nem sikerült a AOMEI Particion 6 programban átkonvertálni GPT-ből MBR-re.

Kérlek segíts, hogy a programon belül mit csináljak.

2017. jan. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 tetto válasza:

Én is megküzdöttem vele minden féle dolgot csináltam a particíóval nem részletezném mindent ...

A megoldás ez a program volt :

Remove WAT

Innen letölteni és mint a kis angyal úgy aktivál !


[link]

2018. febr. 24. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!