Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » XP (home/ profession) vagy...

XP (home/ profession) vagy Linux disztribúció?

Figyelt kérdés
Kaptam, egy ASUS 1000H EEE netbookot / Intel Atom N270 ~1.6GHz; 1024 MB RAM,80 GB HDD, wifi, SD-mSD kártya olvasós, 3db USB 2.0,és +monitor v. kivetítőnek D-sub, illetve 2db jack dugó fülesnek, mikrofonnak, és lan hely / , jelenleg win 7u fut rajta, nem rossz, mert egy kicsit buherálva lett, hogy gyorsabb legyen, de így sem az igazi. nem csak netezésre,jegyzetelésre használnám, hanem azért 1-1 filmet, vagy zenét is megnéznék/meghallgatnék rajta, nem csak youtube-on. Azonban minden jó szándék ellenére, meg-meg bicsaklik, néha a kép, vagy a hang, mindegy, hogy neten, vagy vinyóról, vagy usb-ről nézek, hallgatok bármit.Teleptsem e újra, és ha "igen" mivel lenne érdemes, hogy minden működjön? ( hardverileg minden tökéletes,megnézettem, csak sajnálok, vagyis nincs 5000 forintom egy telepítésért, csóró diák vagyok)

2013. aug. 8. 19:48
 1/10 soccerway ***** válasza:
Próbálkozni kell, csak az a gond hogy ezeknek az eee gyenge vackoknak a driver támogatása elég harmatos, lehet egyik rendszer sem lesz tökéletes.
2013. aug. 8. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm, de egy konkrét válaszra lenne szükségem, ha nem baj :D és ha lehet kérni akkor azt is írjátok ki, hogy honnan tölthető le, az adott disztró.
2013. aug. 8. 20:03
 3/10 soccerway ***** válasza:
Linux Mint 13 Mate, próbát megér.
2013. aug. 8. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
szerintema xp home jobb
2013. aug. 8. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 tabaki ***** válasza:
Szerintem meg a linux, de ezen nem veszünk össze. Kérdező, próbáld ki a linuxot, az gyakorlatilag ingyen van, ha nem vagy vele elégedett, még mindig telepíthetsz Windowst.
2013. aug. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 Szecsői Tibor ***** válasza:
Én egy pont ugyanilyen kis cuccon használtam néhány éve Ubuntu 10.04-et Enlightenment GUI-val. Most inkább már Debian Wheezy-t tennék rá, de az Enlightenment (E17), vagy az LXDE még mindig jó választás lehet.
2013. aug. 8. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Szecsői Tibor ***** válasza:

Innen tudod letölteni a Debian-t:

[link]

Aztán meg sudo apt-get install e17, vagy sudo apt-get install lxde és fel is rakja a GUI-t. Megnéztem, mindkettő benne van a repoban.

2013. aug. 8. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
próbáld ki rajta a lubuntut és az xubuntut. A lubuntunak kisebb a gépigénye, szerintem azzal szaladna. Debiant ne rakj fel mert kezdő vagy ahogyan látom, szóval így kezdésnek inkább valamilyen ubuntu :D. A sima ubuntut nem vinné azt le se töltsd rá. Ja és figyelj arra, hogy 12.04 legyen mert az a hosszan támogatott verzió.
2013. aug. 9. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Szecsői Tibor ***** válasza:
Ubuntu azért lomhább, mint a Debian, és már ahhoz is van klikk-klikk-enter telepìtő. De az jogos, hogy kezdőnek inkább ubuntu . A lubuntun LXDE van, és az Xfce se rossz választás. Ha nagyon mazochista vagy, ott a Window maker is. 0 gépigény, de kb egy rézkarc színvonalán van :).
2013. aug. 9. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszönöm mindenki válaszát, tényleg kezdő vagyok :D Megfogadva tanácsaitok, akkor lubuntu-t, xubuntu-t keresgélek.
2013. aug. 9. 05:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!