Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Xp usb-ről si3112sys nem...

Manual88 kérdése:

Xp usb-ről si3112sys nem található mi az és hogyan küszöbölhető ki?

Figyelt kérdés

egy régebbi notebookot akarok telepíteni pendrive-ról mivel más meghajtó nincs fel is raktam az useb-re az xp-t de telepítés közben mindég szt írja ki h si3112sys fájl nem található mi ez a fájl és mit lehet tenni

előre is köszi



2013. aug. 30. 20:57
1 2
 1/15 csacsi2 ***** válasza:
Valószinüleg azt jelenti, hogy az alaplapi driver -t nem telepítetted és pl ha sata vinyód van akkor azt nem ismeri fel. Gyártótol származó lemez kell hozzá amivel feltelepíted az alaplapi vezérlőket. Telepítéskor (azt hiszem F6 vagy T /mindegy kiírja/ )Más gyártótól származó eszközt (driver) kell kiválaszd és mikor odaér a telepítés akkor kérni fogja a lemezt, valószinüleg floppy (A -meghajtót), amit az alaplapi telepítő cd-n kell keresned és kimásold. Sajnos nem jó hírek, mert gondolom nincs floppy benne hogy "A" -ról telepítsd még azt is az oprendszeren kívül.
2013. aug. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm

Hát igen nincs flopy meghajtóm

meg nem akarok akadékoskodni az értetlenségemmel de akkor hogy is csináljam odáig jutok el h a bios ban el tudom indítani az xp-t aztán megy is majd a a fent említett hibát írja ki szóval akkor hol is kell beállítani azt az eszközt

előre is kösz

2013. aug. 30. 21:19
 3/15 csacsi2 ***** válasza:

Kicsit utánanéztem a fájloknak, ezeket (ilyeneket) kellene telepítés közben flopy-ról telepíteni (kiírni flopy-ra)

> SIISUPP.VXD

> SIWinAcc.sys

> Si3112r.inf

> Si3112r.mpd

> Si3112r.sys

> TxtSetup.oem

> readme.txt

> si3112r.cat


ezeket a fájlokat megtalálod az alaplapod telepítőlemezén, valószinü a driver mappában win2k, sata, raid... akármi.

Telepítéskor F6 !

[link]

2013. aug. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 csacsi2 ***** válasza:
Biosban a Boot menüben kell első bootra tenni a meghajtót (jelen esetben a pendrive-t)
2013. aug. 30. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
és akkor ha nincs flopy meghajtóm akkor mi a hejzet nem lehet tenni semmit??
2013. aug. 30. 21:37
 6/15 csacsi2 ***** válasza:

Boot menü:

[link]

Sajnos ha jól tudom nem lehet pendrive-nak (USB)"A" betüjelet adni, de lehet lesz rá opció a biosban, de nem hinném, mert a telepítő csak "A" -n keresi.Szükséged lesz usb floppy-ra. Másiki, hogy beszerzel egy "buherált" xp -t amibe beleintegrálták a sata vezérlőt.

2013. aug. 30. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
és olyat honnan tudsz segíteni programmal már próbálkoztam (Win to flash) illetve ezzel a hibával
2013. aug. 30. 21:43
 8/15 csacsi2 ***** válasza:

Igen az odáig megvan (bootolható pendrive),hogy a pendrive -on telepítő lemez rajta van csak telepítés közben kell telepíteni a floppyról a vezérlőt amihez kellene az a floppy...

Ha bírja a géped telepíts rá másik oprendszert amik már tartalmazzák vagy készíts magad egyet:

[link]

2013. aug. 30. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

Értem vagyis nem :)

De köszönöm a segítséget így legalább rá jöttem hogy ehhez nekem már szak ember kell

még egyszer köszönöm az idődet és a türelmed

csak négy egy kérdés szerinted win7 starter menne rajta

1,6 cpu

1Gb ddr2

(samsung n150 plus)

2013. aug. 30. 21:59
 10/15 csacsi2 ***** válasza:

Menne, de nem biztos hogy jobb lenne mint egy xp.

[link]

2013. aug. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!