Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Szerintem valami probléma van...

Szerintem valami probléma van az Asztalt kezelő programommal?! Mit lehetne tenni? (Többi lent)

Figyelt kérdés

Valamit folyamatosan tölt körülbelül 10 másodpercenként. Ez azt jelenti hogy kb 10 másodpercenként használhatatlanná válék az éppen használt lap,program. Nem tudom jobban megfogalmazni így hát írok nektek két példát

Ha éppen interneten böngészeakkor 10mp-ként ujra rá kell kattintanom az aktuális lapra hotudjakrajta le fel tekerni.

Ha mondjuk jegyzet tömbe írok akkor 10mp-ként rá kell klikkelnem, mert ha nem teszem akkor nem írja tovább.

Szerintem az lehet a baj hogy olyenkor azt érzékeli a számítógépem hogy az asztal van legfelül,és azt akarja használni.

Nem tudom valahogy jól megfogalmazni de ha ebből rájöttél valamire örülnék ha segítenél.



2013. okt. 15. 11:58
 1/6 Csxeba ***** válasza:

Tálcára jobb klikk -> feladatkezelő

Folyamatok fül, majd Nézet menü-ben az oszlopok közt legyen bejelölve a CPU idő és CPU %.

Utána rendezd a folyamatokat először CPU idő alapján és írd be ide, melyik 5 folyamat van felül, majd CPU % alapján is és azt az 5-öt is.

+ figyelj a CPU %-nál, hogy nincs-e olyan folyamat, ami tüskeszerűen, kiugróan, hirtelen, 10 mp-enként kap egy CPU % fröccsöt, ha van, azt mindenképp másold be!

2013. okt. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Vírusgyanús! Sztem aktiváldok a vírus/kémprogram vmely funkciója... és azért kerül előtérbe, csak te nem látod, mivel mikor megírták a programot akkor úgy írták meg, hogy ne lásd. Szerintem hibásan működhet, lehet olyan vírus, hogy 10mp-enként képrenyőképet készít, de vmi hiba jön közbe, amit ő lehet fel is dobna..de mint mondtam ezt te nem látod. Remélem érhetően magyaráztam, én víruskeresést csinálnék eset smart securityvel, ha nem segit, akkor windows reinstall minél előbb.
2013. okt. 15. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2013. okt. 15. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Lecsekkoltam a folyamatokat. Az első ami feltünt hogy eddig max 60-80 volt a használt folyamatok száma most meg nem megy 250 alá.

Sajnos azt nem tudtam lecsekkolni hogy melyik folyamat van legfelül, mert folyamatosan váltakozott. De amennyire meg tudtam figyelni a chrome illetve windows-nak a dolgai voltak fent.


A vírusirtóm nem jelez semmit de most futtatok le rajta egy újabb keresést. Az el fog tartani egy darabig. Ha holnapig nem változik rajta semmi. Újra rakom a múltheti biztonsági mentésből a gépet.

2013. okt. 15. 14:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocs a helyesírásért, kicsit szar úgy írni, hogy írok írok és aztán észre veszem hogy a fele szöveget le se írtam mert a gépem megint "elkatintott" vagy hogy is mondjam.
2013. okt. 15. 14:26
 6/6 Csxeba ***** válasza:

Chrome alapból sok folyamatot hoz létre, ez ne tévesszen meg, még ha be van zárva, akkor is futtathat a háttérben dolgokat.

Ha nem szoktál játszani nagyon windowsos játékokkal, akkor esetleg meggondolandó egy Linux ;) Szívesen adok tanácsot minden csalódott megtérőnek :D Oda nem kell vírusirtó sem

2013. okt. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!