Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ki melyik webböngészőt ajánlan...

Ki melyik webböngészőt ajánlaná frissen telepített 32 bites Windows XP rendszerre?

Figyelt kérdés

Alapértelmezetten ugye (csak) IExplore nemistudomhányas verziója van fenn, ami egy ostoba MikroFos, értelemszerűen azt cserélném le egy jobbra.

De mivel tudtommal már rengeteg ingyenes alternatíva létezik - az Operától elkezdve a Firefoxon át a Safari-ig -, ezért akkor már gondoltam, hogy rákérdezek, hogy Ti, tapasztalataitok és informatikai ismereteitek alapján mit ajánlanátok.


Szóval : Örülnék minden, tapasztalatokra és informatikai ismeretekre alapozott >ÉRTELMES< ajánlást ingyenes webböngészőre, szigorúan XP-re.

Ha lehetséges, kérném, hogy az adott programtermékből melyik verziót ítélitek meg a legjobbnak/legstabilabbnak, illetve egy rövid, korrekt indokot/ajánlást is megköszönnék - mindenkinek egy zöld pontal -, hogy miért azt választaná/választotta/használja (persze, ha még nem írta le előtte más).

MINDENKITŐL megköszönném az ajánlását/voksát, akárcsak egy megerősítéssel az adott böngészőhöz és típushoz, FÜGGETLENÜL az előző hozzászólóktól!!!


◕‿◕ ✌✌✌ ◕‿◕



2013. okt. 22. 23:47
1 2
 11/12 csacsi2 ***** válasza:

Csak általánosságban levázolom mit gondolok:

Lényegében attól függ mi az elvárásod egy böngészőtöl!

Minden esetre bármelyiket is választod azt a géped teljesítményéhez kell beállítani (pl memória,kapcsolatok száma...).Az XP rendszer mint olyan, még nem lett felkészítva a mostani nagysebességü hálózatokhoz, ezért a hálózati beállítások (pl.:csomagütemező 20% helyfoglalása, TcpIP.sys 10 félkapcsolat feletti korlátozása) jelentőségét sem szabad elhanyagolni ami főként buherálást (tweak) jelent.Én a Firefoxot használom.A hírekkel ellentétben nekem gyors a FF, de ezt is össze kellett hangolni a hálózat és a gép teljesítőképességével ami szintén speciális beállításokat kíván az about:config-ban.Szóval minden a beállításokon múlik, esetleg, ha régi a videokártya akkor a hardveres gyorsítást érdemes kikapcsolni!!!

amennyiben nem szeretnél Firefoxot használni, figyelmedbe ajánlom a Maxthon Cloud Browser-t ami dualmotoros (ff és az IE motorja egyben)és választ, vagy választhatsz a megjelenítések között.Sok hasznos funkciója van, átlátható...

Nekem gyenge a gépem

Számítógép típusa ACPI egyprocesszoros PC

Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional (SP3)

CPU típusa AMD Sempron, 1800 MHz (9 x 200)

Videokártya RADEON 9250 - Secondary (256 MB)

Ennek ellenére jelenleg a leggyorsabb a gépemen a FF.

Azt sem szabad elfelejteni, hogy akárcsak az oprendszert a böngészőt is karban kell tartani!A FF-nál az adatbázis állományok szoktak töredezni, okozva ezzel lassulást, de ezen a speddyFox segít.Tehát összegezve:

Beállítás karbantartás kérdése

Firefox az jó, csak be kell állítani amúgy az

Opera lett volna a jó választás csak leálltak a fejlesztéssel (motor:presto)ill. nem minden oldal támogatja.

Maxthon megér egy misét, szerintem jó kis böngésző, de kiegészítőkben a FF verhetetlen.

Chrome-ot nem ajánlom (legalább is saját rossz tapasztalat), hardverkompatibilitási problémák, rengeteg futó folyamat, magas CPU...

Minden esetre felhasználó függő kinek mi jön be ezért a végső döntést neked kell meghozni!

2013. nov. 15. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 csacsi2 ***** válasza:

Hogy lássa a 4GB -ot az xp lásd el /PAE és (esetleg) /3GB kapcsolóval a boot.ini-t (ha /NOPAE van vedd ki),

[link]

2013. nov. 15. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!