Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legkorábbi operációs...

Melyik a legkorábbi operációs rendszer, aminek megoldható USB-ről való boot-olása egy mai (modern), Intel processzorú Laptop-on?

Figyelt kérdés

Utoljáram az MS-DOS 3-as verzióját tudtam boot-olhatóan kiírni CD-re (értelemszerűen Floppy-emulációval), ami futott egy rendes átlag Laptopon.


Viszont egyrészt az MS-DOS értelemszerűen az 1-es verzióval kezdődött, de azt még nem láttam élőben bootolva. (talán most valami rémlik egy 2.x-es verzióról, de azzal valami gond volt azt hiszem).


Másrészt az MS-DOS-nak voltak elődei, mint a Q-DOS, vagy a CP/M : Ezeknek esetleg vannak bootolható verziói Intel PC-kre?! Lehetőleg USB-re? (tudtommal az USB, mivel a Floppy utódjaként működik, kevesebb driver-problémát is hoz a régi DOS-oknál, mint mondjuk CD-ről bootolva (igaz, mint én is említettem, annál is ott van a Floppy emuláció lehetősége, bár nem tudom, hogy az esetleg gépfüggő-e, vagy nem).



Azért kérdezem, mert nagyon érdekelnének a régi, antik OS rendszerek közelről, élőben, meg jól mutatna, hogy egy mai gépen bootolni tudnék egy 30-40 éves operációs rendszert! :)



2013. okt. 23. 12:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sajnos nem sok esély van erre, mert a mai modern gépek, laptopok már olyan hardver-jellemzőkkel rendelkeznek, amikkel a régi oprendszerek nem bírnak el. Bár nekem PC-m van, de már egy Win98 is kétséges, hogy elindulna-e rajta.
2013. okt. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

"Bár nekem PC-m van, de már egy Win98 is kétséges, hogy elindulna-e rajta."


Merevlemezre valóban már sokkal nehezebb bootolhatóan feltenni őket, DE nem erről van szó. Floppy meg ugyebár már nincsen, valószínűleg ebbe a gépbe nem is lesz ( :[ ), de az USB tudtommal technikailag még kompatibilis.


Egyébként tegnap este még gond nélkül bootoltam DOS 7.1-et ~4GB-os pendrive-ról ... igaz, az csak már ezen a gépen az alapértelmezett 640 KB-nyi memóriából tud gond nélkül futni, memóriakiterjesztésnél (előszőr úgy telepítettem) csonrafagyott az egész - gondolom a BIOS legátolta az EMS működését.


Emellett a múltkori szám.tech. órák egyikéről (sajnos nagyon lefárasztó órák, és nem mindig tudok figyelni :/) valami említés volt arról, hogy az Inter processzorok visszafele kompatibilisek, szóval ha eltekintünk az OS-től, a mai procik elvileg tudják azt, amit a régiek --- legalábbis valami ilyesmit mondott a tanár, de ő se részletezte.


Ezért érdekelne, hogy a DOS elődei közül (vagy ha van régebbi IBM PC-s alternatívája) melyik a legkorábbi, ami pl. erről a gépről, amiről most írok (alias Acer TravelMate 4740G, de gondolom ez önmagában édeskevés), még bootolható.

2013. okt. 23. 13:52
 3/5 anonim ***** válasza:

Ájbíjem.

[link]

2013. okt. 25. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

"Ájbíjem."


Mi a ß@r van vele?!!

RÉGI OPERÁCIÓS RENDSZEREKRŐL VAN ITT SZÓ!!! HA NEM VETTED VOLNA ÉSZRE!!!


>>> SZOFTVER <<< NEEEEEEM HARDVER !!!!!!!



Utálom a belerondítanak a kérdésembe!!!


-1 pont


>( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >(

>( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >(

>( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >(

>( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >( >(

2013. okt. 25. 21:14
 5/5 anonim ***** válasza:
Ott a válasz te nagyon ostoba
2013. okt. 26. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!