Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Van olyan médialejátszó...

Van olyan médialejátszó amivel gyengébb gépen is tudom nézni a 720p-s videót szaggatás és képszétesés nélkül?

Figyelt kérdés
Az nem baj ha nem olyan szép a képe mint a többinek csak megtudjam nézni. (próbáltam: Km-playe(elcsúszott a kép) Vlc player(szétesett a kép) Gom player(laggolt) Bs player(ennél is elcsúszott a kép a hangtól és felirattól)
2013. dec. 4. 10:21
 1/10 anonim ***** válasza:
Igazából a lejátszó csak egy keretrendszer a codec-hez, ami az érdemi dekódolást végzi. Így túl nagy teljesítménybei különbség nem lesz a különböző lejátszók között. Media Player Classic - Home Cinema-t próbáld még ki.
2013. dec. 4. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

ha a KMPlayer régebbi verziója se viszi, akkor lehetetlen, ott ki lehet választani, hogy 1GHz CPU alatti optimalizálás...

Ha így se megy, akkor túl gyenge, egyszerűen nem képes a géped feldolgozni a videót, olyan sebessében, hogy azt megtudja jeleníteni.

ami azért érdekes, mert 720p -s videót, még pentium 3-as géppel is birtam nézni.


Esetleg egy trükk: futtasd 640 -es felbontás kompatibilitásban a lejátszót.

Ha a grafikus kártya hardveres gyorsítása kevés, ez megoldja, míg pl. 1280 -as felbontásban nem tudod nézni.

2013. dec. 4. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
2,4 ghz-es egymagos procim van
2013. dec. 4. 10:37
 4/10 A kérdező kommentje:
Ha a bizonyos 720p-s file MKV formátumban van akkor nincs is baj de ez(ezek) mp4 formátumban vannak és semmi sem tud vele mit kezdeni.
2013. dec. 4. 10:38
 5/10 A kérdező kommentje:
Videókártyám: AGP 8x Nvidia Geforve 6200. 512mb
2013. dec. 4. 10:41
 6/10 anonim ***** válasza:
Abban már pedig van hardveres gyorsítás, szerintem a rendszereddel lesz gond, vagy ha hang bajok vannak, akkor a vga-val.
2013. dec. 4. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Vegyél egy hálózati médialejátszót, az mindent visz szaggatás nélkül.
2013. dec. 4. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

codec problémád lesz, már csak az a kérdés, hogy milyen eljárásba készült a videó.

(anno én is találkoztam ilyennel codec frissítés nekem megoldotta)

2013. dec. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
2013. dec. 4. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mplayer legjobb, és leveszed a postprocess filtereket nullára. Akkor még 1ghz-en is muzsikálnia kell (én is ezt nyomom régi gépen).

Mplayer-hez meg tetszőleges frontendet használhatsz, pl. smplayer, kmplayer, és millió klón.

2013. dec. 4. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!