Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legkisebb gépigényű...

Melyik a legkisebb gépigényű linux? Windows drivert tudok rárakni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg linket is kénék hozzá, ha nem nagy kérés. Köszönöm szépen! Hallottam hogy van olyan verzió, amivel Windows XP-t lehet futtatni, nem tudom hogy mi igaz ebből. Nagyon gyenge gépem van. Persze lehetőleg minél újabb verziót keresek.:)
2014. jan. 20. 12:34
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

[link]


Virtual box segítségével mindegyik linuxban futtatható windows.

2014. jan. 20. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 csacsi2 ***** válasza:

Ha gyenge a géped, ne akarj oprendszer alól egy másikat futtatni (virtualizálni)!

Linux-hoz linux driver...

VirtualBox

[link]


gyenge gépen meg se próbáld...

2014. jan. 20. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
Dell Optiplex gx270 512MB ram, 2.8GHz pentium, Integrált VGA. A vga drivere miatt aggódom egy kicsit. A Zorin OS jól menne rajta? Bár nem tudom hogy honnan lehet letölteni magyar nyelven. Melyiket szedjem le? Windows-ról váltok, és még soha nem volt linuxom.
2014. jan. 20. 12:58
 4/19 anonim ***** válasza:

"Windows-ról váltok, és még soha nem volt linuxom."

Ez esetben Xubuntu ( [link] ) vagy Linux Mint XFCE ablakkezelővel ( [link] ) vagy Lubuntu ( [link] ) - ezek az elterjedtebbek - ezáltal jobban támogatotabbak - és kisebb erőforrás-igényűek.


"A Zorin OS jól menne rajta?"

Abból is inkább a Lite változat LXDE ablakkezelővel ( [link] )


"A vga drivere miatt aggódom egy kicsit."

Szerintem ne aggódj, támogatva lesz.

2014. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!:) Linux Mint 16 "Petra" - Xfce (32-bit) töltöm. A vga drivere(integrált alaplapi), ha jól látom csak Windows XP/2000-re érhető el. Fel tudom majd valahogyan telepíteni? Egyébként nem virtualbox-ra gondoltam, olvastam valahol hogy linuxból telepítés nélkül azonnal lehet indítani egy Windows XP rendszert.
2014. jan. 20. 13:40
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

"A vga drivere(integrált alaplapi), ha jól látom csak Windows XP/2000-re érhető el. Fel tudom majd valahogyan telepíteni?"

A "VGA-drivert" Linuxban esetedben nem kell telepíteni, mert vagy benne lesz eleve a kernelben, vagy induláskor kernelmodulként betöltődik - az Intel a fő Linux-fejlesztők között van.


Ha mégse elégednél meg vele, akkor az Intel oldalán van egy folyamatosan karbantartott "driver": [link]


"olvastam valahol hogy linuxból telepítés nélkül azonnal lehet indítani egy Windows XP rendszert."

Windowsos programokat tudsz futtatni Wine segítségével - ez az adott disztribúció csomagkezelőjéből (ez kb. olyasmi, mint Android esetében a Play áruház, csak itt ingyenes minden) telepítheted. De érdemes inkább azt az irányvonalat követni, hogy ahol csak lehet, meg kell keresni a Windowsos program Linuxos megfelelőjét/alternatíváját - a natív program biztosabb futást biztosít.

2014. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
A VGA driver-t nem telepitette automatikusan.:( Nem tudom melyiket kell letölteni. Az alaplapom Dell Optiplex gx270, és ennek használom az integrált videókártyáját.
2014. jan. 21. 01:34
 8/19 anonim ***** válasza:

"A VGA driver-t nem telepitette automatikusan."

Ezt mire alapozod?

2014. jan. 21. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

[link]

Minden képet így jelenit meg, az ubuntuval is ez volt. És írta is valahol hogy ismeretlen. Szóval biztos hogy nincs fent a vga driver!

2014. jan. 21. 02:12
 10/19 csacsi2 ***** válasza:

Linux-ra ATI Driver (VGA: Radeon X300):

[link]


AMD -hez (régen ATI videokártya) itt tudod specifikusan kiválasztani a szükséges driver-eket

[link]


ha ezt letöltöd automatikusan érzékeli:

Automatically Detect and Install

[link] /auto-detect-tool

2014. jan. 21. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!