Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » XP telepítési probléma. Mi...

XP telepítési probléma. Mi itt a baj?

Figyelt kérdés
Van egy régi laptopom, amit full leformatáltam. Fel szeretném rakni rá az XP-t, van több XP CD-m is, amit kölcsön kaptam (kiírt) és miután kiválasztom a partíciót, ahová telepíteni szeretném, kiírja hogy xy fájl hiányzik. Nyomom hogy kihagyás, és a következő fájl is hiányzik... Sőt, szerintem az összes fájl hiányzik, a többi CD-nél is ugyan ezeket írja ki, pedig ezek elvileg működő XP CD-k. Mit csináljak? Tudok valahogy Bootolni pendrivéről? (úgy hogy semmi nincs a laptopon a bioson kívül)

2014. febr. 16. 20:26
 1/4 anonim ***** válasza:
vagy rossz a cd olvasod ,vagy kopottak a lemezek ,vagy haldoklik a hdd
2014. febr. 16. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Tengor ***** válasza:
Típustól függ, hogy USB-ről tud-e bootolni. XP-ből nem triviális megcsinálni a bootolható pendrive-ot.
2014. febr. 16. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen tudsz pendriveról bootolni. Én is ezt a lehetőséget szoktam választani! Több módszer is létezik, nekem ez vált be: [link]


De sokaknak ez:

[link]


Vagy létezik több ilyen program is, amely bootolás képessé teszi a pendriveot, ilyen pl a rufus is.


Ha Yumi-val teszed bootolás képessé (amit először linkeltem), akkor úgy kell majd telepíteni a Windows -t, hogy bedugod a gépedbe a pendrivet (miután átállítottad a boot sorrendet a biosodban hogy első legyen a pendrive) utána elindítod a géped, és az előugró képernyőn a 2. lehetőséget választod. Ezután ki ad még egy menü listát, válaszd azt amelyik végén "(Stage 1)" van, ezután elindul a szokásos windows xp telepítés, majd mikor újra indul, megint kiadja ezt a menüt, megint válaszd a 2. lehetőséget, ezután pedig a "(Stage 2)" végűt. Majd még 1-szer újraindul egy idő után, ekkor ugyanúgy először a 2. lehetőség, majd a "(Stage 3)" végűt. Ha megint újra indul, húzd ki a pendrivet, és már készen is vagy! :)


Remélem tudtam segíteni! :)

2014. febr. 16. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi a segítséget, akkor megpróbálom a pendrive boot-ot
2014. febr. 16. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!