Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért kékhalálozik a gépem?...

Susty kérdése:

Miért kékhalálozik a gépem? (ntoskrnl. Exe)

Figyelt kérdés

Legtöbbször kikapcsoláskor mielőtt leállna a rendszer kapok kékhalált de mostanában már játék vagy netezés közben is!

Bluescreenview-el megnéztem és minden esetben az ntoskrnl.exe crashel. Utána is néztem de nem igazán találtam konkrét választ.



2014. febr. 18. 10:32
 1/8 Tengor ***** válasza:
Oprendszer rendben van? Nem öreg? Táp, memória, HDD milyen?
2014. febr. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Op rendszer: win7 ultimate kb 3 hónapja raktam újra.

configom:

AMD fx-4130

Sapphire HD 7790 OC VGA

8Gb kingston hyperx blu ddr3 ram

táp: 550W hkc

alaplap: asrock 970 extreme3

Az egész rendszer nincs még fél éves.

2014. febr. 18. 10:42
 3/8 Tengor ***** válasza:

A HKC mehet a kukába, szerezz be egy tisztességes tápot.

Egyébként pedig elgondolkoznék azon, hogy az Ultimate kiadás mely szolgáltatást használod ki, azon kívül, hogy eszik a memóriát?

2014. febr. 18. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 Tengor ***** válasza:
Bocsi, nem kukába! Veszélyes hulladék tárolóba.
2014. febr. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
jajj a HDD lemaradt, a rendszer meghajtó típusa most nem ugrik be de az eszközkezelő a következőnek látja: st3160310CS ATA Device, a másodlagos pedig egy 250GB-os Samsung (sp2504c)
2014. febr. 18. 10:47
 6/8 anonim ***** válasza:

... Istenem... A Kékhalál nem a táp miatt van...


Kékhalál hibaüzenetét kéne olvasni. Az általában memória hibára utal, azaz a rendszerben valami olyasmi helyre/ről szeretne adatot írni/olvasni ami nem létezik.


Én legszivesebben azt a ntoskrnl.exe-t nézném meg magamnak, amit te is írtál.


http://www.youtube.com/watch?v=2c0onEJXU2E (pl.)

[link]

2014. febr. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már bocsi, de nem azt kérdeztem, hogy megéri-e nekem win7 ultimatet használni meg, hogy jó-e a HKC táp hanem hogy mi okozhatja a kékhalált. Ha szerinted a táp a rossz akkor meg tudnád indokolni egyéb módon is, nem csak leszarozni?
2014. febr. 18. 10:56
 8/8 Tengor ***** válasza:

Mert a HKC egyrészt hulladék alapanyagokból épül, másrészt kispórolják belőle azokat a védő áramköröket, amelyek minden körülmények között referencia tartományon belül tartaná a feszültség és áramerősség értékeket.

Hogy keletkezik a kékhalál?

A szomszéd bekapcsolja a 2000W-os porszívóját v. vízforralóját v. akármijét. Egy nagyon rövid időre leesik a környéken a feszültség, majd visszaáll. A tápból hiányozik a védelem, így összevissza kezd el kiküldeni feszültség értékeket. A memóriában véletlen helyen 0 helyett 1-es kerül és már kapod is a kék képernyőt.


Természetes lehet, hogy ez mind csak egy jól kitalált mese, egy összeesküvés elmélet és különben is az FSP támogatásával írom mindezt. Nem kell elhinni. Majd amikor nem csak kékhalál lesz a tünet, hanem egy elpukkant VGA, egy hibás HDD, egy alaplap ami a kukában köt ki, akkor kiszámolhatod, hogy megérte-e megspórolni 5-10 ezer forintot egy tisztességes tápon.

2014. febr. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!