Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Tera rising-gal szeretnék...

Z0lcsi kérdése:

Tera rising-gal szeretnék játszani Linux Mint 16 operációs rendszeren. Valaki el tudná magyarázni részletesen, mit kell tennem ehhez?

Figyelt kérdés
Launcher elindul, de "play"-re kattintva nem történik semmi. Wine legújabb verzió van telepítve(elvileg) - terminálba az apt-get parancsal az 1.7-es verziót töltöttem le.

2014. febr. 20. 15:57
 1/5 Csxeba ***** válasza:

[link]


Itt nézd meg, melyik a te verziód a játékból. Utána írd meg légyszi!

2014. febr. 20. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

[link]

szóval az Európia verzió. Én is néztem azt az oldalt, mindent meg is csináltam, utána már nem az volt, hogy semmi nem történik, hanem hibát írt ki. Aztán végül feladtam, és újra behódoltam a windowsnak.. nem csak amiatt, hogy nem indult el a Tera, újraindítás után már a teamspeak3 szerver/kliens sem működött.

Wine alatt nekem ami elindult eddig: cs1.6, quake2

Régen még a Lineage2-vel próbáloztam, azt sem sikerült működésre bírnom, el nem bírom képzelni mi lehetett a gond.

2014. febr. 23. 20:00
 3/5 Csxeba ***** válasza:

Azért lehet, mert nem feltétlenül a legújabb wine kell hozzá. Nem tudom milyen disztrót használsz, de ha játszani akarsz akkor valami Ubuntu származék fog kelleni. Azokra van egy PlayOnLinux nevű program, olyasmi mintha egy Wine front-end lenne.

A lényeg az, hogy nem elég csak a Wine-t felrakni, telepítened kell a programod Windowsos függőségeit is és a PlayOnLinux éppen ebben tud segíteni.

Itt egy blogbejegyzés a PlayOnLinux telepítéséről és működésérő. A muki a Leage of Legends-et írja le, de a PlayOnLinux telepítéséig úgyis ugyanazt kell csinálnod:

linuselfutna (pont) blog (pont) hu

bocs hogy így írom, de mindig kimoderálják :S

2014. febr. 24. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Eredetileg az 1.6-os wine volt telepítve, csak miután azzal nem működött, utána tettem föl a legújabbat, de olvastam is, hogy azzal működik kiválóan. A playonlinux-ot, meg nem igen értettem, mert bár ha nincs ott egy játék a támogatott játékok listájában, akkor is lehet telepíteni. Telepítettem is vele egyéb játékot, de továbbra sem jelent meg a telepített alkalmazások között, ugyanakkor simán wine-nal indítva elindult(cs1.6).

Köszönöm szépen a válaszod, megnézem a "linked". Nem tudom mikor fogok legközelebb megint linuxot fölrakni, és ezzel babrálni, főleg, hogy nem olyan fantasztikus élmény a Terával tenni ezt, mert 31GB a drága, azt meg nem valami eszméletlen gyorsan tölti le 15Mbs-os letöltéssel. Eredetileg le sem akartam tölteni amúgy, mert nekem ssd-n van az oprendszer, merevlemezen meg minden más, így a játékok is. Csak azért telepítettem újra, mert nem tudtam hozzáadni a már telepítettek listájához a játékot. Mindegy, majd kezdek vele valamit, lehet szerzek mégegy merevlemezt, hogy azon kísérletezhessek, vagy leválasztok ssd-ről egy linuxnak fenntartott partíciót. :) Köszi mégegyszer!

2014. febr. 25. 06:16
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mégegyszer Csxeba, felvettem a kapcsolatot az oldal készítőjével, aki szintén nagyon segítőkész, és a Terát üzembe helyezésének folyamatát is papírra veti :)
2014. febr. 26. 16:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!