Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Mivel kezdjem a programozást?...

Mivel kezdjem a programozást? Jövőre olyan középsuliba megyek ahol azt fogok tanulni, és szeretnék egy kis alapot szerezni ehhez. Honnan kezdjem? Milyen nyelvel? És érdekelne olyan oldal, ahol részletesen bemutatják és meg lehet tanulni.

Figyelt kérdés
2011. máj. 26. 16:31
 1/9 anonim ***** válasza:
feleslegesen ne tanulj egy nyelvet, mert nemtudod, hogy azt fogod-e tanulni ott.
2011. máj. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Meg fogod kapni, hogy kezdd Pascallal, mert a válaszoló is azzal kezdte (nem tudom, ez miért érv). Meg fogod kapni, hogy kezdd C-vel, mert MINDEN nyelvnak az az alapja (ez csak szimplán hazugság). Meg fogod kapni, hogy kezdd C-vel, mert a szegedi egyetemen is azzal kezdenek (mert tudjuk, hogy az egyetemen mindent jól csinálnak).


Én azt mondom, kezdd Pythonnal. Annyira kezdőbarát nyelv, amennyire csak lehet:

- van interkatív futtatási lehetőség, azaz írod be a parancsokat, és azonnal dobja az eredményt

- nagyon magasszintű, azaz könnyen használható, erős eszközöket ad a kezedbe

- scriptnyelv, tehát nem kell a fordítással szarakodni

- a típusrendszere szinte ideális egy kezdőnek: minden objektumnak konkrét típusa van, viszont nem köti meg a változó típusát

- a szintaktikája rászoktat a szép indentálásra

2011. máj. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
89%
a c-alapú nyelveknek több hasznát venné, mint a pythonnak
2011. máj. 26. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

a c, pascal, python is jó. a fő az, h a programozási mentalitást magadba szívd, onnantól kb bármilyen programnyelvre át tudsz térni rövid idő alatt.

én pascallal kezdtem (volt egy kis qbasic is, de az elhanyagaolható mértékben), volt a kezem alatt c, java és python is, míg végül jelenleg c++ és actionscript3 nyelveket használok meló miatt.

pascal - nagyon könnyű, kifejezetten tanuló nyelv, csak viszonylag hamar el fogod érni a korlátait

c - elterjedt és nagyon nagy szabadságot ad, csak teljesen 0 infós tudással gondolkodásmóddal nehéz lesz elsőre

python - nem elterjedt annyira, de sztem teljesen jó nyelv akár teljesen kezdőként is

2011. máj. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
90%
Asm-be PIC-et... az a programozás, utána már magadtól írsz C fordítót...
2011. máj. 26. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:

szerintem a game maker a legjobb.

a neten egy csomó video van fent róla.

én alig tudtam angolul és semmit nem értettem a programozáshoz és most már elég jó vagyok.

De ha nagyon kezdő vagy akkor kezd a scratch el ami magyar nyelvű.

[link]

2011. máj. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Előzőnek: xDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

A GameMaker az nem programozás ember! Az egy trágya, előre legyártott játékkészítő az ostobáknak!

2011. máj. 28. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Előző a Game Maker-ben is lehet programozni GM nyelven:)


A kérdezőnek én azt ajánlom hogy valami egyszerű nyelvet kezdj el tanulni most:


Pascal,Basic,Lua,Python,c#


Teljesen mindegy milyen nyelvet fogsz tanulni közép suliban,mert ha már az alapokkal tisztában vagy mint:


-változók használata

-karakter láncok

-ciklusok használata (for,while,do,repeat..)

-ciklusok egymásba ágyazódása

-feltételek vizsgálata (if,elseif,else)

-tömbök használata..stb


Akkor valamelyest könnyebben meg tudod érteni egy program szerkezeti felépítését egy adott nyelven.


Semmi képpen ne C /C++-al kezdj.A C#-ot is csak óvatosan ajánlom...A Legjobb ha Pascal,Basic vagy Lua nyelven kezdesz...

2011. máj. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Azért C#-ot nem sorolnám az egyszerű nyelvek közé, hiába egyszerűbbek az alapok, de azért már a delegáltak, lambdák, többszörös öröklődés odatesz. Inkább egy kis Java, főleg Asm alapozásnak.
2011. máj. 29. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!