Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehetne kijavítani ezt...

Hogyan lehetne kijavítani ezt a problémát az Ubuntu telepítése közben?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most akartam telepíteni az ubuntu 14.04-et pendrive-ról. A lényeg az volt , hogy letöltöttem innen: [link] (Popular Universal USB Installer – Easy as 1 2 3)

A mappája a 8 GB-os pendriveomra került. megpróbáltam a mappát kiírni cd-re , de a telepítő szerint nem volt elég hely rajta. A pendriveon ezek a mappák vannak: [link]

Rákattintottam a "wubi" nevűre és a rendszer kérte , hogy adjak meg egy felhasználónevet és egy jelszót , miután ez megtörtént , rámentem a telepítés gombra. Ezután újra kellett indítani a gépet , és ekkor már az ubuntu 14.04 telepítője (?) fogadott engem , sajnos erről nem tudok képet mutatni , de itt ismertetett néhány programot az ubunturól. Előzőleg én nem módosítottam a BIOS beállításoknál a boot sorrendet. Ezután ismét újraindítás következett , ekkora pedig választhattam hogy win7-el vagy ubuntu-val induljon a gép. Ubuntura kattintottam , és ekkor jött a hibaüzenet:


" súlyos hibák a(z) lemezmeghajtójának ellenőrzése közben

l: mellőzés

s: csatolás kihagyása

m: kézi helyreállítás"


Én arra gondoltam hogy az lehet a probléma hogy nem cd-ről telepítettem.....


benyomtam az S-et

Ezután elsötétült a képernyű és kiírta hogy: login. Beírtam a felhasználónevem. Ezután jelszót kért , azt is beírtam. Ezután viszont ezt írta ki:

"felhasznalonev@ubuntu:~$" Hozzáteszem , hogy nem azt írta ki hogy "felhasznalonev" hanem azt a nevet írta ki a @ jel elé amit én megadtam felhasználónévnek.

Ekkor már fogalmam sem volt , hogy mit csináljak , vagy hogy mit kellene beírnom , vagy hogy egyáltalán működőképes lesz-e valaha a rendszerem.

Kikapcsoltam a gépet és utána elindítottam windows-al , az szerencsére működött. Igazából először csinálok ilyen telepítést , szóval sajnos annyira nem értek hozzá , megköszönném ha valaki segítene:)



2014. máj. 12. 20:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem teljesen értem, mit csináltál. A pendrivelinux-os szoftvert futtatni kell, ez csinál az ISO-ból telepítőt. Elindítod, kiválasztod az iso-t, aztán vársz egy kicsit.

Egyébként miután letöltöd az iso-t, érdemes ellenőrizni a hash-t (md5 vagy sha1 is jó), hogy biztosan jól sikerült (sikerült már "némán" rosszul letöltenem, azaz felénél félbe hagyta a chrome, de nem szólt róla, hogy nem készült el...).


A "felhasznalonev@ubuntu:~$" a shell volt, sikerült bejelentkezned a parancssoros felületre. Megpróbálhatod kiadni a startx parancsot, hátha elindul a kezelőfelület.

2014. máj. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

megprobaltam amit irtal , sajna ezt dobta ki: mktemp a fajl letrehozasa meghiusulta kovetkezo sablon hasznalataval:/tmp/serverauth.xxxxxxxxx irasvedett fajlrendszer xauth: error in locking authority file


Egyebkent koszonom h valaszoltal.

2014. máj. 12. 20:57
 3/5 iostream ***** válasza:
Úgy, hogy nem programozás témakörbe rakod a szoftvertelepítős kérdéseidet.
2014. máj. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Tom Benko ***** válasza:
Nos, ha sikerül odáig eljutni megint, akkor a shellben talán kiadhatnád a problémás partícióra a fsck <partíció elérési útja> parancsot.
2014. máj. 13. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Inkább szedd le az Ubuntu.com-ról az iso fájlt,majd szedj le egy olyan programot, ami bootolható USB-t csinál (pl. ImageUSB). Amint ez megvan megcsinálod a bootolható pendrive-ot és arról indítod a rendszert. Mielőtt bármit is csinálnál rakd fel az Ubuntu-t VirtualBox-ba, hogy lásd a telepítés menetét anélkül, hogy bármit elcsesznél a gépeden egy hibás telepítés miatt.
2014. jún. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!