Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Újraszeretném telepíteni a...

Újraszeretném telepíteni a gépemet, jelenleg még XP van még mindig. A Windows 8.1-re gondoltam, de állítólag XP-re nem lehet letölteni?

Figyelt kérdés
Hogy tudnék csinálni akkor egy telepítő cd-t? Ha akár mondjuk a 7-et letöltöm, akkor automatikusan törlődik az XP vagy nem? Mert ha most törlöm az XP-t akkor semmi nincs és nem tudom letölteni se a 8.1-et se semmit. Eddig nem volt probléma ha újra kellett telepíteni, beraktam a XP-s telepítő CD-t és megoldva.

#Windows 8.1 telepítés
2014. máj. 13. 18:48
 1/5 anonim ***** válasza:
Te most itt keversz valamit. Megveheted (vagy torrentről letöltheted) a win7/8.1-et. Ha letöltöd, akkor a képfájlt ki kell írnod dvd-re valamilyen íróprogrammal és ha azzal bebootolsz, akkor elindul a telepítő és telepítéskor ajánlott leformázni a meghajtót/partíciót, ezáltal minden adat elveszik.
2014. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

1. Először is, addig nem csinálsz semmit, még meg nem győződöl róla, hogy a géped kompatibilis a Windows 8.1 -el és hogy elég-e a teljesítménye a zavartalan futtatásához.


2. Nem kell működő operációs rendszer ahhoz, hogy rátelepíts egy másikat. (Szerinted a nyers frissen összerakott gépekre, hogy kerül operációs rendszer?!)


3. Megveszed (vagy letöltöd) a Windows 8 -at kiírod lemezre vagy berakod a gyári lemezt. Beboot -olsz róla és feltelepíted. Az XP -t telepítés alatt van lehetőséged törölni, felülírni.

A neten erről egy rahedli leírást, bemutató videót találsz:

[link]

2014. máj. 13. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem tudom hányan fogják megvenni,vagy vették meg,de én nem fogom megvenni,bár gondolkodtam rajta,mert valahol egyszerűbb,de az árakra tekintve,inkább az általam ki írt cd- vel való telepítés lesz érvényben. Most akkor letöltöm a 7 vagy 8.1-et és kiírom cd-re? Aztán kezdődhet az újra telepítés?? Csak az idegesít,ha esetleg valami nem jön össze,akkor nem lesz még aznap használható újra. Mondjuk nem nekem kellene én keveset használom a gépet. Véleményem szerint úgy tepeítenek egy új gépet,mint ahogy én berektam a cd- t. Berakják a telepítő cd-t rá a programokat,ami még kell és ennyi,ha én amikor újra telepítetem res volt,akkor azok az új gépek is ilyen alapon indultak. Na majd neki állok.
2014. máj. 14. 08:28
 4/5 A kérdező kommentje:
Egyébként ha nem telepítem újra,akkor mi van vagy mi lesz,esetleg mit nem lehet csinálni a gépen?
2014. máj. 14. 08:34
 5/5 anonim ***** válasza:
Töltsd le a drivereket és mentsd le pendrivra, hogy az újratelepítés után ne az legyen, hogy nincs net, hang stb.
2014. máj. 14. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!