Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ubuntu (linux) telepítése!...

Ubuntu (linux) telepítése! Hogyan kell?

Figyelt kérdés
Addig eljutotam hogy telepítőlemezt csináltam pendrive-rol, a particionáláshoz nem értek, most a gépemen van egy 20 Gb-s C: és egy 40Gb-s D: meghajtó, kell e egyáltalán így particionálni? Továbi lépéaek? (amúgy a particionálást hol kell csinálni, ha kell? )

2014. máj. 17. 19:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha nincs semmi a merevlemezen hagyd hogy automatikusan particionáljon, ezzel a részével semmi dolgod nem lesz.
2014. máj. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Tom Benko ***** válasza:

Egyelőre hagyd önjáróan telepíteni, majd, ha már kicsit többet értesz a dolgokhoz, visszatérünk rá. Egyébként, ha nagyon érdekel, három partíciót érdemes csinálni:

- egy swapet, erre elég fél giga, kivéve, ha hordozható a gép, mert akkor a hibernáció miatt inkább memóriányi legyen.

- egy root partíció, olyan 15-20G elég, ide megy a rendszer.

- a maradék meg a felhasználók saját területe.

2014. máj. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

OKés minden rendben ment, csak most 2 újabb probléma van:

-nem áll le a gép (ubuntu sikeresen telepitve, sokaknak ez hibe)

-2. nincs wifi driver ami érzékeli a a beépitett "wifi fogot"

2014. máj. 18. 18:12
 4/7 Tom Benko ***** válasza:

Elsőre nem tudom, mi lehet a megoldás, asztali gépen nekem random csinálta mindegyik OS. Reset után rendesen leáll.

Második esetre valamilyen hálózatkezelő, mondjuk NetworkManager kell, valamint a wifi-t be kell kapcsolni.

2014. máj. 19. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen, próbálkoztunk, csak egy probléma hogy nem ismerjük a vezetékes net jelszavát, (elvesztettük :( ) szolgáltató meg nem tudja megmondani -.-
2014. máj. 20. 11:51
 6/7 A kérdező kommentje:
a wifi be van a laptopon kapcsolva (maga a készülék)
2014. máj. 20. 11:51
 7/7 Tom Benko ***** válasza:
A szolgáltatónak pedig meg kell tudnia mondani a jelszót. Attól, hogy a gép be van kapcsolva, a wifi még nem biztos. A hálózatkezelő mit mond az állapotáról? Milyen wifi eszköz?
2014. máj. 21. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!