Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fagynak meg az oprendsze...

Miért fagynak meg az oprendszer telepítők?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Próbáltam telepíteni Windows 7-et, viszont egy fix időn alatt mindenféleképpen teljesen befagy a telepítő bárhol is tart éppen. A billentyű, egér teljesen kikapcsolódik, tehát a fények is elmennek. A monitoron továbbra is látom a telepítő folyamatát de semerre nem mozdul, a HDD se csinál semmit. Régen ezen a gépen volt már fent Win7, azóta változott a videókártya és kapott +1GB ramot a gép.

Eddigi próbálkozások:

- Kihúztam minden felesleges cuccot a gépből (USB) és CSAK egy PS/2-es billentyű és egy egér volt bedugva.

- Visszaraktam az előző videókártyát.

- Megpróbáltam az alaplapi videókártyával.

- HD Sentinellel futtattam tesztet és elvileg semmi baj nincs a HDD-vel.


A probléma akkor is fent áll amikor egy Ubuntu 14.04-et telepítek. Ugyanígy megáll minden. Próbálkoztam már azzal is egy Ubuntut karakteresen telepítem fel, úgyis befagy minden. Egyedül akkor nem fagy meg az egész rendszer amikor XP-t telepítek fel. A Win7 telepítő DVD elvileg nem sérült mert 2db frissen kiírt DVD-vel is próbáltam. Ubuntut pendriveról próbáltam telepíteni és úgy se sikerült.


Lehet hogy a plusz RAM miatt csinálja ezt a rendszer? Ha futtatok memtestet kiderülhet? Ezen kívül mit ajánlanátok?


2014. jún. 6. 13:15
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
A DVD olvasó mennyi idős ?
2014. jún. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Lehet, futtass memtestet. Ha régi a gép, akkor nézd meg a kondikat is az alaplapon.
2014. jún. 6. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Elvileg DVD olvasóval sincs gond. Frissen lett cserélve és telepítettem már DVD-ről dolgokat pl játékot. Mit kéne néznem a kondikon?
2014. jún. 6. 13:41
 4/18 anonim ***** válasza:
Púpos-e, ki van-e pukkadva, látsz-e rajta barna folyást. Amelyiknek nem teljesen sima a teteje, és nem tiszta, azt cserélni kell.
2014. jún. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Ha esetleg gondja van akkor mennyibe kerül a cseréje ha nem én csinálom?
2014. jún. 6. 14:06
 6/18 anonim ***** válasza:
Gőzöm sincs, kérdezz valami műszerészt. Egyébként nem nehéz megcsinálni, bár ha még forrasztópáka nem volt a kezedben, akkor nem biztos, hogy egy alaplapon kell rögtön gyakorolni. Nincs valami bütykölős ismerősöd?
2014. jún. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Nem vagyok sajnos járatos az ilyenekben. Ha esetleg rossz és nem csinálok vele továbbra is semmit lehet belőle valami gondom?
2014. jún. 6. 14:27
 8/18 anonim ***** válasza:
Ha ez az oka, akkor máris van, különben nem lenne kint a kérdés. Bár a BIOS-t nézegetni oprendszer nélkül is lehet...
2014. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Jelenleg is az említett gépről vagyok. Most XP fut rajta mint említettem és minden teljesen jól működik, csak más oprendszert nem tudok feltelepíteni.
2014. jún. 6. 14:46
 10/18 A kérdező kommentje:
Futtattam memtestet is, de nem írt ki semmi hibát. Elindítottam a telepítést, direkt nem csináltam semmit csak állt egy helyben a telepítő, majd kis idő után ez az üzenet fogadott. [link]
2014. jún. 9. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!