Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A Linux operációs rendszer...

A Linux operációs rendszer miben különbözik az XP-től?

Figyelt kérdés
Kinézet, kezelőfelület, kompatibilitás, és a DOS alkalmazások hogy futnak rajta. És mennyire megbízható?
2010. jan. 11. 18:53
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
62%

Nagyjából teljesen más.

Ha csak egy átlagos felhasználó vagy, aki játszik, filmet néz, netezik, maradj winnél.

Ha meg programozó féleség vagy használj linux-ot.

Amúgy a játékok nem mennek rajta (most jönnek az okosok, hogy wine, de nem hiszem, hogy az összes játék elindulna, meg azért nem ugyanaz), sok program nem indul el (megint csak wine), teljesen más, de még jönnek az okosabbak akik válaszolnak.

2010. jan. 11. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
38%

Röviden: abban, hogy sokkal rosszabb.

Hosszabban: van vagy 1000-féle linux (nem túlzás), óriási különbségek vannak köztük teljesítményben, megbízhatóságban, árban, kompatibilitásban, kezelhetőségben stb.


Egyvalami biztos: a Linux-szekta számára, néha úgy tűnik, hogy a gépük nem eszköz, hanem cél. Ha a gépedet használni akarod valamire, akkor jobb az XP. Ha a Linux-fanclubban akarsz beszélgetni a Linuxról más linuxosokkal, akkor tegyél a gépedre linuxot.

2010. jan. 11. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 czibles ***** válasza:
84%

nah most ez olyan kérdés amire 10 oldalban is lehetne válaszolni, de röviden.

(az elkövetkezendőkben az ubuntu-ról fogok irni, alap felhasználói szinten. a többi linux disztribúció sem különbözik nagyon ettől)


kinézet:

először kicsit furcsa, de könnyen megszokható és MEGSZERETHETŐ.

alap: [link]

kicsit módositgatod és sokkal szebb lesz mint 1 XP vagy win7 (nekem tökéletes az alap).

több asztal egyedidejű használata.


kezelőfelület:

aki akarja meg tudja tanulni (alapszinten) 1 hét alatt kényelmesen.


kompatibilitás:

programok: mindenem van, nem szevedek semmiben hiányt.

játékok: egyetlen érvem a win mellett: mennyire akarsz játszani? nekem van egy XP is gépemen és azon játszok. de van egy WINE nevü progi amivel tudsz rendesen win-es alkalmazásokat is futani.

(ez kimeritte a DOS alkalmazásokat is szerintem)


megbizhatóság:

sokkal megbizhatóbb: ha be is kapsz egy linuxos férget aminek meg kell hagyni nagyon kicsi az esélye szinte 0 akkor sem tud kárt tenni a gépedben mert külön jelszót kell mindig beirnod, ha root-ként akarsz valamit csinálni. portokat alapesetben zárva tartja csak akkor nyitja ki, ha elindítasz egy olyan progit ami azt igényli, ezzel a tűzfal sem olyan fontos.


egyéb:

linuxosokra még inkább igaz hogy google a legjobb barátod.

egy rakat linuxos forum van ahova tudsz írni, ha valami problémád van és segitenek is viszonylag gyorsan (kereső ismerete és használata kötelező).

2010. jan. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
75%

A linuxot általában azok szidják,akik a windowsból élnek.


Nagyon jó oprendszer egyébként a linux,a legnagyobb hátránya az,hogy mindenki a windowst szokta meg.Nehéz váltani.Saját tapasztalat.

2010. jan. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
90%

Sokmindenben. Én egyszer felraktam az Ubuntut. Nagyon tetszett + pozitív volt, hogy erre nincs annyi vírus. azután jöttek a gondok.

Első problémaként nem tudtam feltelepíteni a nyomtatót, mert ez nem volt a listában vagy miben. Megoldást nem találtam rá.

Második problémaként két nap után elszállt a képernyőfelbontás, csak 800x600-ba jött be. Erre már találtam megoldást ami úgy kezdődött, hogy Nyisd meg a terminált... Utána valami számomra érthetetlen szöveg, hogy mit is kellene csinálni. Na itt lett elegem. Szóval, ha hozzám hasonló egyszerű felhasználó vagy maradj a Windowsnál.

2010. jan. 11. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
60%
Azért sztem érdemes kicsit barátkozni a linuxal.Nagy kaland mindenesetre.Azt ajánlom,hogy kezdetnek telepítsd egy külön partícióra win mellé.
2010. jan. 11. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 A kérdező kommentje:
A linux milyen fájlrendszert igényel? FAT FAT32 NTFS?
2010. jan. 11. 19:48
 8/22 anonim ***** válasza:
Fat vmi,de mindegy,megcsinálja magának telepítéskor.
2010. jan. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 czibles ***** válasza:
100%

a legújabbak ext4-et

[link]

2010. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 czibles ***** válasza:
100%

előző is én voltam:

de kezeli az NTFS-et, FAT, FAT32 és a többit és a többit

2010. jan. 11. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!