Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan tudnék Ubntu mellé...

Hogyan tudnék Ubntu mellé Windows 7-et rakni? Indokolatlan partíciók?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy elsőre nem tűnik rendhagyónak a kérdés, azonban szerintem mégis más. Vettem egy laptopot és Ubuntu operációs rendszer van rajta. Próbáltam Windows 7et rakni rá, nem tudtam sehogy beBOOTolni a DVD-ről, így utána néztem mit lehet tenni. A legtöbb helyen a GParted program nevével találkoztam. Megnéztem az Ubntu oldalán, hogy mi ez, és ezt találtam:

[link]

Le is töltöttem egyből a programot, viszont engem ez fogadott:

[link]

Ez alapján én arra következtetek, hogy 4 vagy 5 partícióra van osztva a HDD-m. Én mindösszesen 2 partíciót szeretnék. Egyiken megőrizni a Ubuntut és feltelepteni a Windows7et a másikra(elhiszem, hogy sokkal biztonságosabb az Ubuntu, de az egyszerűség és tovább tanulás miatt nélkülözhetetlennek tartom a Windows7et, továbbá nem szeretném még külön partycióra tenni az operációs rendszereket és az adatokat).

Az adatvesztés nem számít, nincs rajta semmi pótolhatatlan!

A válaszokat előre is köszönöm!



2014. aug. 22. 23:53
 1/6 anonim ***** válasza:

"nem tudtam sehogy beBOOTolni a DVD-ről"


az cink, mert mégis miért nem?


a legegyszerűbb egyébként is az (ha valóban semmilyen adat nem kell már), hogy beteszel egy windows telepítőt, letörlöd az összes partíciót, létrehozol egyet neki, feltelepíted, aztán ha fent van, akkor betesztel egy linux telepítőt és feltelepíted róla a linuxot


(ilyen esetben nem túl bonyolult a dual boot, mert ha a linuxot rakod utólag, akkor célszerűen grubod lesz, azzal meg be tudod bootolni a winfo$t is)

2014. aug. 23. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Beraktam a Windows 7 DVD-t. Nem bírtam elindítani, majd

újraindítottam a számítógépet, de nem volt rá semmi lehetőség, hogy arról bootoljak(bátyám aszali gépén működött, de neki alapból Windows 7 volt rajta, csak újra telepített)

2014. aug. 23. 00:05
 3/6 tabaki ***** válasza:

"nem volt rá semmi lehetőség, hogy arról bootoljak"

Ez így semmit nem mond. Hogyan próbáltad? Nem jelent meg induláskor néhány pillanatra, hogy mit kell megnyomnod a boot-menühöz vagy a BIOS-hoz? Kísérleteztél az összes funkcióbillentyűvel meg a Delete-gombbal? Írd le részletesen, mit csináltál.

2014. aug. 23. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 tabaki ***** válasza:
Mellesleg linuxos szempontból egyáltalán nem indokolatlan a sok partíció, arra számíts, hogy az új telepítéskor is többet alakít majd ki az Ubuntu a neki rendelt helyen.
2014. aug. 23. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Berakoom a DVD-t. Újra indítok. Feljön 2 lehetőség:

F2 Setup

F12 Boot Options

a Setup-on belül semmi ehhez kapcsolódó nincs

a Boot Optionsban:

Hard Drive

CD/DVD/CD-RW Device

Network

Kiválasztotttam a másodikat(CD/DVD/CD-RW Device) viszont ugyanúgy az Ubuntut indítja el, mintha csak simán bekapcsoltam volna a sámítógépet.

2014. aug. 23. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:

Ez tényleg érekes. De BIOS-ban nézelődj a Boot opciók közt, hátha engedélyezni kell a bootolást ilyen külső eszközökről, mert alapból le van tiltva... Bár még nem találkoztam ilyennel, de ki tudja...

Egyébként a Boot Device Priority vagy valami ilyesmi alatt tudod átállítani a boot sorrendet.

2014. aug. 23. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!