Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik Linuxot és miért?

Melyik Linuxot és miért?

Figyelt kérdés

Konfigom:

AMD A6 5400K processzor

Asrock FM2A55M-HD+

Corsair 4GB DDR3 1333MHz

Toshiba 500GB merevlemez

Asus 6670 1GB GDDR5 videokártya

LG DVD-író


Erre a gépre melyik Linux disztribúciót ajánljátok és miért?

Jelenleg Windows 7 van rajta.

Igazából probléma nincs a Winnel, csak szeretnék kipróbálni mást is.

Fontos lenne: legyen hozzá magyarítás, a Steam és Steames játékok fussanak rajta, egyszerű legyen és lehetőleg lehessen valami Windowsos témát rárakni. Illetve, van egy nyomtató (Canon MP250) amihez nem találtam drivert Linux alatt. Régebbi konfigomon (1gb ram, 2.00 single core cpu, 64mb int. vga) próbálgattam különféle Linuxokat (Xubuntu, Lubuntu, Ubuntu), de nagy probléma volt, hogy nem találtam nyomtató drivert, pedig a nyomtatót legalább heti szinten használom.

Annak is örülnék, ha lehetne live módban futtatni.


Mire használnám?

Játékra (Steames játékok: CS 1.6, TF2, Spiral Knights...stb.), torrentezésre, film/sorozat nézésre, Youtubeozásra, alap böngészésre (FB, gyk, Gmail, nC...stb.), és fontos még a nyomtatás/scannelés megemlítése.


Régebbi konfigomon próbáltam párat, de mind akadt, tehát tapasztalatom nincs nagyon a Linux terén.

Köszönöm szépen, aki segít kicsit!



2014. aug. 23. 14:24
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha játszani akarsz, felejtsd el, mindennapi használatra teljesen megfelel a windows 7.
2014. aug. 23. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Elsővel teljesen egyetértek.


Például Ubuntu 14.04 LTS-t tudod live módban is használni. De szerintem egy rakat másik van, amit tudsz így használni.

2014. aug. 23. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
95%

Tehát:


Akarsz egy linuxot, ami úgy nézzen ki, mint a windows, úgy is menjen, mint a windows, és akarsz hozzá windows only cuccot használni - ezenkívül windowsos játékokat akarsz elsősorban futtatni rajta.


Akkor már csak egy kérdésem van: MI A FENÉNEK NEKED LINUX?

2014. aug. 23. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Tom Benko ***** válasza:
Hogy értve egyszerű? Szerintem az Arch igazán egyszerű kis disztró. A nyomtatódhoz az openprinting.org oldalon van driver, bár állítólag a CUPS is korrektül meghajtja. A játékokra én inkább fenntartanék egy wint is, arra éppen még jó. A megszokás miatt lehetőleg minél kevésbé wines témát válassz, mert különben rutinból akarsz megoldani dolgokat, márpedig az nem mindig jó ötlet.
2014. aug. 24. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Király válaszok :D


Figyelj, te döntsd el, milyen Linuxot szeretnél. Nagyjából a következő főbb irányvonalak léteznek:

- Legyen minden hardware-rel kompatibilis és ne kelljen sokat konfigurálni: Debian-Ubuntu-Linux Mint vonal

- Legyenek rajta friss programok és ne kelljen sokat konfigurálni: openSUSE, Fedora

- Legyen atomstabil és széles támogatottságú, nem baj, ha nem a legfrissebbek rajta a programok: Debian Wheezy

- Legyen lebutított és egyszerű, ne legyen semmi rátelepítve, majd én ráteszem amit akarok: Arch Linux, Slackware

- Legyen brutálisan bonyolult, forráskódból kelljen mindent telepíteni, de legyen emiatt stabil és gyors: Gentoo Linux, Source Mage, Sorcerer


Na már most, ha ezt kitaláltad, akkor jön az, hogy hogy nézzen ki. Ezt úgy tudod kiválasztani, hogy választasz egy asztali környezetet. Minél szebb egy ilyen DE (Desktop Environment), annál erőforrásigényesebb. Szépség és erőforrásigény szerint kb. csökkenő sorrendben:

KDE

Unity

GNOME 3

MATE

Xfce

LXDE

Fluxbox, Openbox


Ezek az asztali környezetek a legtöbb disztrón hivatalosan vagy félhivatalosan támogatottak. A különböző Linuxok ugyanazzal a DE-vel elég hasonlóan tudnak kinézni.


Ennyi a varázslat! Ha van kérdés, írj nyugodtan privátot.

2014. aug. 25. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tom Benko ***** válasza:
@Csobán: Az LFS-t kihagytad. :) Amúgy mióta DE a Fluxbox? Továbbá jó, ha tudod, hogy párszáz WM elérhető Linuxra, pl. IceWM, másrészt a DE szépsége és funkcionalitása terén és bele tudnék kötni a sorrendedbe.
2014. aug. 26. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
köss
2014. aug. 26. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!