Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Adott 2 gép és 300KM távolság,...

Adott 2 gép és 300KM távolság, hogyan tudok egyik gépről a másikra közvetlenül adatokat másolni interneten keresztül?

Figyelt kérdés

Adott 2 gép és 300KM távolság, hogyan tudok egyik gépről a másikra közvetlenül adatokat másolni interneten keresztül?


Esetenként több száz giga adatról lehet szó.



2014. szept. 18. 14:34
1 2
 1/20 P.O.C. ***** válasza:

Hát akkor kell mindkét gépre egy baromi gyors internet csomag. Fel és letöltés irányba egyaránt gyors legyen.

Utána megoldhatod bármivel. FTP, VPN, Dropbox vagy amivel akarod.

2014. szept. 18. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

a netsebesség nem gond, de mondjuk egy Skype küldés lassú is és a másik felet (Anyukámék) mindig manuálisan kell kérni a megosztásra ami macerás.


- FTP-t próbáltam már pár programmal, egyik sem volt elég stabil.

- VPN szerver ingyenesben pocsék, fizetős pedig megint bajosabb.

- A Dropbox, Google Drive, One Drive és társaik ingyenesen nem érnek semmit, ráadásul megint nagyon manuális, a fizetős pedig fizetős.

2014. szept. 18. 15:00
 3/20 anonim ***** válasza:
több száz giga adatnál minden esetben a vincsi+futár a leggyorsabb megoldás. egy 10 megás feltöltési sebességű netnél reálisan 100 giga adatot lehet átküldeni 24 óra alatt. Ha ennyire ráér, akkor a fenti válaszoló válasza van érvényben.
2014. szept. 18. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:

Ja, hogy közben válaszoltál.

FTP servert a te egyik gépedre kell installálni, megfelelő portokat forwardolni, a másikról küldeni az adatokat közvetlen FTP kapcsolattal, nem közbeiktatott FTP szerverrel, rendes klinssel, ami több szálon tölt és ha megszakad, újratölti, pl FileZilla lehetőleg vírusmentes változata.

Hamachival össze tudod kötni a 2 gépet VPN-nel, ingyen, windowsos megosztással, ha maximum windows 7-ed van. Windows 8-ason nem működik valamiért, valószínűleg azért, mert nem jó. Ha már megvan a kapcsolat, csak a neted szab határt a sebességnek.

Dropbox és rokonai felejtősek ilyen mennyiségnél.

2014. szept. 18. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

Hát persze hogy a vinyóm futárra bízom meg a szüleimét főleg :D

Az idő meg ne aggasszon, az a mi dolgunk, megoldjuk nem sokat alszik a gép, de a megoldáshoz nem jutottunk a válaszod által közelebb, mindazonáltal köszönöm, de kérem maradjunk a kérdésnél a kivitelezést majd igyekszem én megoldani, ha pedig megindokoltam hogy egy megoldás miért nem kivitelezhető kérem lépjünk tovább más megoldásokra ne ismételgessük önmagunk.

2014. szept. 18. 15:08
 6/20 A kérdező kommentje:

Szüleim gépe: 1PC-Win7 ] 1Laptop-Win7

Saját gépek: 1Laptop-Win8 (feleségé szóval korlátozott) ] 1Lapotop-Ubuntu.14.04 (Saját)

Adatkapcsolat: Szüleim gépén lévő adatokhoz szeretnék hozzáférni, de persze 2 irányú a legjobb eset :)

2014. szept. 18. 15:12
 7/20 Tengor ***** válasza:
Ubuntura VPN szerver, erre automatán csatlakoznak a szülők gépei. A szülő gépekre FTP szerver, ami csak a VPN felől fogad kérést.
2014. szept. 18. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:

Tengor


Ez jól hangzik, bár így elsőre meglehetősen komplikált, tudnád nekem ezt kissé részletesebben kifejteni?

2014. szept. 18. 15:21
 9/20 Tengor ***** válasza:
Nem valósítottam meg még ilyesmit (és most időm sincs kipróbálni). Viszont ha nekem kellene megcsinálni, akkor a Google-t kérdezném.
2014. szept. 18. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:

Tengor


Köszönöm, de a Google nem fog tapasztalatból írni, sem adott kérdésekre válaszolni ha menet közben elakadok...

+1 Nyilván a Google volt az első amit próbáltam...

2014. szept. 18. 15:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!