Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a szerepe a cache-nek?

Mi a szerepe a cache-nek?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem, mert gondolkozom egy gépcserén.

Abban annyi a különbség, hogy a procija nem AMD Athlon 64 X2 Dual Core 2,7gHz 1Ml2 cachel, hanem Intel Pentium Dual Core 3,00 gHz-el, és 4


2014. szept. 20. 08:22
 1/7 A kérdező kommentje:

Bocsánat véletlenül elküldtem, még nem fejeztem be.

Szóval a Pentium prociban 4M l2 cache van.

Nem tudom ez mennyibben befolyásolja a proci működését, a játékok futtatását.

2014. szept. 20. 08:24
 2/7 soccerway ***** válasza:
0%
Játékoknál nem is azt kell nézni mennyi a cache, hanem magát a procit. Intel jó, amd rossz.
2014. szept. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Kedves Válaszoló!

Ez teljesen relatíve, hogy AMD szar, Intel jó.

Az én osztályopmból pl. többen szeretik az AMD-t, mint az Intelt.

De köszönöm a választ.

Tehát a játékoknak nincs köze a procihoz.

Amúgy most fogok bele venni egy új AMD procit.

2014. szept. 20. 08:51
 4/7 soccerway ***** válasza:

"Az én osztályopmból pl. többen szeretik az AMD-t, mint az Intelt."

-Ez semmit nem számít.


"Tehát a játékoknak nincs köze a procihoz."

-Tényleg nincs, a procinak viszont van köze a játékhoz, valahol amd proci kilőve, pl.: world of tanks. Tehát ahol 1 szálon kell a kakaó, oda az AMD kevés.

2014. szept. 20. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kérdésben két különböző felépítésű procit hasonlítasz össze, így a technkai adatok (órajel, cache méret stb) nem vethetők össze nagy bizonyossággal. Az Athlon 64 X2 procik felsőbbrendűek voltak, amikor még a két magos Pentium-D procikkal versenyeztek, de a Core 2 alapú procik már gyorsabbak azonos órajelen (az újabbak meg még gyorsabbak). A kérdésed nem írja le pontosan, hogy melyik Pentium-ra gondolsz...a cache alapján az inkább egy egy Pentium-D 930 lehet, ami 2 magos, 3GHz-es és 4MB L2 cache van benne. Ez a paraméterek ellenére jóval lassabb a 2,7GHz-es X2-nél! A core 2 alapú rendes Pentium dual-core procikban csak 2MB cache van, de a még gyorsabb maiakban is 3MB tudtommal.
2014. szept. 20. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Amúgy a cache azonos felépítésen belül összevethető, de nem minden esetben számít sokat illetve egy bizonyos méreten felül már csak ritkán hoz a konyhára. Anno teszteltek azonos órajelen Core 2 alapú procik 2MB és 4MB cache memóriával és a 4MB-os előnye a legtöbb esetben 5-10% körüli volt, ha jól emlékszem (volt ahol 0 illetve excel vagy valamilyen spéci alkalmazásnál 20% körüli difi is kijött). Egy azonos órajelű Athlon II X4 és Phenom II X4 között is van különbség a difi fő okozója meg az L3 cache (ilyen nincs az Athlon II-ben). Játékok alatt az L3-mal erősített Phenom II valamivel jobban teljesített (10-15% max), persze ha nincs nagy GPU limit.
2014. szept. 20. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2014. szept. 20. 12:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!