Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez ennyire lassú, vagy én...

Ez ennyire lassú, vagy én bénáztam?

Figyelt kérdés

Win 7 lemeztöredezettség-mentesítőjéről lenne szó

- Elcsesztem valamit? Amikor az én gépemen ez volt, akkor még nem így nézett ki. Lényegében a 6. menetnél az összevonás megy szörnyen (már azon is meglepődtem, hogy így jelzi "lépésekbe")

- . ...és ez még csak a C: meghajtó! alatta még van PQSERVICE és a SYSTEM RESERVED. Azokat is külön végig kell csinálni?



2014. okt. 2. 21:33
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Egyesek leragadtak még a 90-es években ezzel a töredezettségmentesítés marhasággal.
2014. okt. 3. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Tengor ***** válasza:
#11, kb. Persze egyes szolgáltatók még a telefonokra is mondják, hogy 12 óráig kell tölteni...
2014. okt. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Tengor:

Az a durva, hogy én olvastam telefonhoz kiadott használati utasításban is. Amit a gyártó csinál hozzá, nem a szolgáltató.

Nehéz kiírtani a sok hülyeséget a köztudatból.

2014. okt. 3. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

A lényeg, hogy a gép jó, és előző állapotához képest gyorsvonat lett :D (4-5h-ig eltartott- és igen terrás a gép)

A telefont, amúgy szerintem is hülyeség annyi ideig tölteni, enyémen max. 2 óra alatt teleteszi 10%-ról.

2014. okt. 3. 14:04
 15/15 anonim ***** válasza:

Tengor: ha vincsiről bootolsz, te magad is kipróbálhatod. A folyamatos torrentezés (főleg, ha nincs bekapcsolva a hely előre lefoglalása) úgy szétdarabolja a file-okat a vincsiden, hogy a boot akár fél perccel is meghosszabbodhat, nem beszélve az utána lévő vincsikefélésről, amit az esetleges vírusirtó csinál.

Én még a Raid 5-ös szerverünket is defragoltam (nem vincsinként, hanem a logikai partíciót), és másodpercekben mérhető rövidülés volt a renderidőinkben. A vincsi már csak ilyen, hogy a fejét kell rángatnia fizikailag, és az időbe telik. Minél kevesebbet kell rángatnia, annál kevesebb idő megy kárba. Abban igazad van az idővel kapcsolatban, hogy manapság ritka a nagy clusterre formatált partíció, ezért nincs már olyan drasztikus cluster waste, mint anno, nekem volt olyan, hogy 100 mega üres nyertem vissza egy defraggal, de ez már a múlté hálistennek.

2014. okt. 3. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!