Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ajánlanátok egy képernyöfelvev...

Wolfa kérdése:

Ajánlanátok egy képernyöfelvevö meg egy szerkesztöprogit? FONTOS!

Figyelt kérdés

Kellene olyan amivel böngészös(flash-es,unity-s) játékokak tudok videózni és feltölteni youtubra!

Ha lehet ingyeneset vagy próbaverziósat ami jó(felveszi meg minden,csak pl. kevesebb funkciói vannak).

És kellene egy videóvágó,-szerkesztö progi is!

Sony vegas13(pro) kellene,csak nem tudom hogyan lehet letölteni ingyenesen,pedig lehet!


Légszives,FONTOS!



2014. okt. 18. 00:40
1 2 3 4
 21/37 A kérdező kommentje:

Camtasia Studio8-ról.

Már megvan a link,h honann töltsem le,biztos müködni fog...

De még nem tudtam a géphez ülni,nem is fogok,csak 1,max.2hét múlva!

Csak tudod,mindent elöre el akartam tervezni,h ne ott derüljön ki,h hoppá :/.

2014. okt. 19. 23:00
 22/37 anonim ***** válasza:
legegyszerűbb ha 1280x720-ra állítod a képernyőd felbontását és úgy veszed fel. youtubera értelmetlen lenne fullhdra felkonvertálva feltölteni. elég a 720p. ezen a felbontáson készíted el, a vágóprogramban is ezt használod és a kimeneti formátumnál is csak 720p-t használj.
2014. okt. 20. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 A kérdező kommentje:

De jó lenne,ha 1080p-ig menne!Meg hogy ha lehet,akkor miért is ne? :)

De akkor majd megnézem,h arra a felbontásra tudom-e állítani.

2014. okt. 20. 21:04
 24/37 anonim ***** válasza:
Nem tudod nagyobbra mint a képernyőd maximális felbontása. (Nem tud nagyobbat megjeleníteni. Így ha most ha 720p-n vagy attól kicsivel nagyobb felbontáson tudod csak használni, akkor nem fogod tudni nagyobbra állítani. Gondolom laptopról van szó, tehát csak akkor tudod nagyobbra állítani, ha rákötsz egy fullhd monitort.)
2014. okt. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 anonim ***** válasza:
tehát 1280*720-ra állítsd és végig ezzel dolgozz. ha a végén felkonvertálod fullhd-ra annak semmi értelme, mert azontúl hogy lassabban töltesz fel és tovább tart, ugyanolyan lesz a minősége.
2014. okt. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/37 A kérdező kommentje:

Amúgy nekem nem baj az a +5perc,majd meglátom,h nekem h lesz a jobb.

Én látom a külömbséget 720p és 1080p között.

És hogyha nincsen 1280x720-as felbontás akkor azt is 5-10p átkonvertálni?

2014. okt. 20. 22:20
 27/37 anonim ***** válasza:

Nem érted..

nem fogod látni a különbséget!


Ha nem fullhd-ba veszed fel akkor utána csak méretben tudsz belőle nagyobbat csinálni. A minőség nem fog változni, mert osztja majd a pixeleket. Mindegy, ebbe ne menjünk bele.


Összegezve: a forrástól (amit felveszel, tehát a képernyődnél) nagyobb felbontást ne állíts be sehol, mert teljesen értelmetlen. Csak a fileméret lesz nagyobb.


Talán így érthetőbb: van egy kicsit homályos fotód, ami igazolványképként viszonylag élesnek tűnik. Ha azt felnagyíttatod a/3-as méretre ugyanúgy homályos marad és nem fogod látni az inggallérodra hímzett feliratot.

2014. okt. 20. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 A kérdező kommentje:

Ja nem nem bocsi :(!Azt értem,h nagyítva más lesz mert a minőség ugyanolyan,de át lehet tenni 1080p-be nem?

Nem olvastam el a 21:41-es kommented.

De akkor nem lehet 1080p-be átkonvertálni akinek nincs fullhd monitora?

Nem értem! :(((

Nem akarom 50x átírni a kommentemet,mindig mást fogok föl...

Most akkor nekem 1366x766 a felbontás ,nemtudom,h hd,fullhd vagy ilyesmi...

Nem lehet-e akkor átkonvertálni 1080p-be,mert nekem nem az a monitorom minősége?

Mert nem értem...youtubon tudok 1080p-be nézni rendesen,de nem fullhd-s monitor?ezért nem értem az egészet :(!

2014. okt. 21. 14:05
 29/37 anonim ***** válasza:

Akkor megpróbálom még egyszer az alapoktól! Először tisztázzunk pár dolgot:

1280*720 -> 720pHD

1920*1080-> 1080pHD alias FULLHD

A képernyőd egy köztes felbontás: 1366*768


Ezen a kijelzőn nagyobb felbontású videót le tudsz játszani, mert lekicsinyíti, de 1366*768-nál több képpontot nem fogsz látni, mert ennyit tud megjeleníteni. (Nem, nem levágja, hanem összenyomja a képet.)

Viszont ebből következik, hogyha a te képernyődet veszed fel, akkor szintén csak 1366*768 pixelt tudsz rögzíteni. Ha valaki visszanézi mondjuk egy FULLHD monitoron a te képernyődről felvett videót akkor ő is csak 1366*768 pixelt fog látni. Ahhoz, hogy ne csak a képernyő közepén legyen a videó ezért az ő esetében pedig elnyújtja a képet ergó a fullhd-hoz képest kicsit homályosabb lesz neki.

Namármost: ha te fogod és ezt a videót felnagyítod fullhd-ra és úgy töltöd fel, akkor ugyanolyan homályos lesz neki, hiszen rögzítéskor még mindig csak 1366*768 pixelt vettél fel. Csak az a különbség, hogy így feltöltéskor is és lejátszáskor is sokkal nagyobb adatmennyiséget kell mozgatni. Hogy miért? Mert te előre felnagyítottad és a homályos képet tároltad nagy felbontáson. Neki pedig mind az 1920*1080 pixelt le kell töltenie képkockánként ahhoz, hogy megjelenjen pedig teljesen felesleges lenne, hiszen ennek töredéke is elég. Így már érted?

Na most konkrétan a youtube a 1366*768 pixelt nem támogatja, ezért célszerű a hozzá legközelebb eső felbontásra átalakítani feltöltés előtt. Ez esetben a 720p az! Valóban abban igazad van hogy 1366-hoz képest az 1280 kevesebb így némi "veszteség" lép fel, viszont a fileméret a fele a 1080p-hez képest. Tehát nem éri meg amiatt a néhány pixel miatt a nagyobb felbontást választanod.


És erre mondtam, hogy ne kelljen alakítgatni össze-vissza, állítsd a képernyőd felbontását a felvétel idejére 1280*720-ra és végig dolgozz 720p-ben (a vágóprogramban is) és ilyen felbontásban rendereld le majd töltsd fel.

2014. okt. 21. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 A kérdező kommentje:

Akkor csak a full hd monitorosok szívják meg :D.

Îgy már értem,köszi! :)

2014. okt. 22. 00:35
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!