Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Linux rendszereknek (ubuntu...

Az Linux rendszereknek (ubuntu) mik az előnyei egy windowshoz képest? (azon kívül hogy ingyenes)

Figyelt kérdés
2014. nov. 8. 08:24
1 2 3
 1/25 Tengor ***** válasza:
Sokkal személyre szabhatóbb, alakíthatóbb. Otthoni felhasználásra gyakorlatilag nem kell rá vírusirtó.
2014. nov. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Gyorsabb, stabilabb, biztonságosabb.
2014. nov. 8. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

Ez egy ismert oldal a Linux előnyeiről-hátrányairól:

[link]

2014. nov. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 tabaki ***** válasza:
Az se mindegy, hogy nemcsak az operációs rendszer, de legnagyobb részt a szoftverparkja is ingyenes -- emiatt a disztrók alapból sem csak fapados programokat tartalmaznak, beetető próbaváltozatokat meg egyáltalán nem. Meg szerintem a terminállal, asztalokkal a rendszer kezelése is kényelmesebb.
2014. nov. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
51%

Az a link az előnyökről és hátrányokról egy sima, hazug linux-propaganda.


A rövid válasz a kérdésedre az, hogy átlag felhasználó számára az inygenességen kívül semmi, sőt, rosszabb, mert nem lehet rá felrakni az Office-t és nem mennek rajta játékok és "a programok". Ennyi, vita lezárva, még a 24 éves, főiskolát végzett fiatal embereket sem fogja meghatni a nyílt forráskód és a csillivilli, nekik egy olyan oprendszer kell, ami a-tól z-ig MINDENRE alkalmas, kompromisszum nélkül, és ez most, 2014 végén még mindig a Windows. Egészen más a helyzet az informatikai érdeklődésű emberekkel, azoknak nem általános oprendszer kell, hanem egy tökéletes oprendszer. Számukra már lehet más előny. Csak úgy a miheztartás végett:


A Windows előnye az, hogy a legelterjedtebb, ergo arra fejlesztik a legtöbb programot, szóval mindent megtalálsz, ami szem-szájnak ingere. Linuxra ezzel szemben általában bármilyen, nem eredetileg linuxos program egy kompromisszum. Zenével akarsz foglalkozni? Windows vagy Mac rendszerekre kimeríthetetlen a tárház, Linuxon meg vagy lőve, marad az a pár közepes program, ami fut Linuxon. Kéne egy Office profi használatra, és nem csak a szomszédoknak írt üzenet kinyomtatására? Vagy használod a majdnem jó, de mégsem jó alternatívákat, int Libre Office, OpenOffice, Star Office, vagy órákat szopsz a Wine-nal, hogy emulálj egy Windowst, hogy azon fusson. Ezzel párhuzamosan bármi, amit kattintgatással nem lehet megoldani, az átlag felhasználó számára reménytelen, bash scripteket bányászni a neten, aztán mire felraksz egy rendes nVidia drivert, hatszor agyvérzést kaptál, és összeszemetelted a linuxot 50 csomaggal, amiből kb 50-ről fogalmad sincs, hogy mi a jóistent raktál fel. Windowson ez egy next, next, next, finish. Továbbá a Microsoftnak van rendes támogatása, az egy másik kérdés, hogy a magyar ember lopja a Windowst, és nem hívhatja fel. Az, hogy van Linuxra támogatás, az egy baromság, az csak a fizetős Linuxokra van. Minden mást fórumokon kuncsoroghatsz össze lelkes amatőröktől, akik segítenek neked valami kódot tákolni, amiről fogalmad sem lesz, mit csinál, de ujjé, működik, kár, hogy most az órán nem látszik a másodperc, de annyi baj legyen, most legalább az működik, ami eddig nem. A Windows még azért jó, mert nagyon kell érteni hozzá, hogy elrontsd, de ha képes vagy tönkretenni, akkor képes vagy újra is installálni, és tudod, hogy te voltál a hülye. De mivel üzemszerűen nem kell még a parancssort sem elővenni, csak akkor tudod igazán elrontani, ha valamit trükközöl, vagy esetleg vírusos cracket töltesz le, ami meg lúzerség, mert akkor miért nem a vírusirtó volt az első, amit feltörtél? Na, és persze a játék. Rengeteg játék van windows-ra, pár játék van linuxra, és OSx-re gyakorlatilag csak a Steamen van 1-2. Az is szivességből.


A Linux előnyei az ingyenesség (ubuntu konkrétan, vannak fizetősek is), a nyílt forráskód és a folyamatos fejlesztése. Az egész rendszer olyan, mint a legó, ha valami nem kell, kiszeded, ha konkrétan tudod, mire kell a gép, olyan minimális szinten lehet tartani az oprendszert, hogy bakkecske lesz bármelyik herélt Windowshoz képest. Mert ugyebár a Windowsnál is lehet ilyet csinálni, csak nagyon érteni kell hozzá, és még így is van, amit esélyed nincs. A nyílt forráskód azért jó, mert bárki belenézhet, bárki kiszúrhat bugot vagy rosszindulatú eszközt. Ezzel szemben a Microsoft bármelyik update-jével küldhet neked egy olyan progit, ami mondjuk a gép ráérő szabadidejében a Microsoftnak számol, mert az update-nél úgyis reflexből rányomsz mindennek az elfogadására, és hogy mi van abban a bináris file-ban, amit kapsz, esélyed nincs tudni. Szóval azt tesznek meg veled, amit akarnak. Liuxon elvileg ez így lehetetlen, gyakorlatilag meg isten tudja, hogy éppen szerencséje volt-e valami gyökérnek, akinek sikerült felcommitolnia egy backdoort saját használatra. További előny még az, hogy a Linux-felhasználók komolyabban veszik a rendszergazdai jogokat, mint a windowsosok, továbbá nagyságrendekkel kevesebb linuxos gép van, ezért nem biznisz rá vírust írni, ezért töredéke van Linuxra (mondjuk éppen ezért vírusirtót sem használ gyakorlatilag senki, aztán ha van 1 működő vírus, az akadálytalanul hatol). Na, és előnye még az, hogy központi netes adatbázisból le tudod tölteni listából a programokat, nem kell külön elmenni valaminek a honlapjára, és kitalálni, hogy akkor most a 32 vagy a 64 bites Vista vagy Windows 7 build lesz-e jó a Windows 8.1 x64 alá. Na, aztán a hálózati cuccok és szerverkörnyezet az, ahol az ubuntu otthon érzi magát. Akarsz egy olyan számítógépet, ami nap közben egy erőmű, amivel a legnagyobb prímszámot keresed, de amikor este hazamész, változzon szupercsendes médiaszerverré, ami még a smart TV-t is automatikusan bekapcsolja, és tolja rá a filmet, amikor benyitsz az ajtón? Linux. Csak győzd lekódolni.

2014. nov. 8. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 tabaki ***** válasza:

„a-tól z-ig MINDENRE alkalmas, kompromisszum nélkül”


Aranyos.

2014. nov. 8. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Tom Benko ***** válasza:

Amit a win előnyeinek felsoroltál, az nem teljesen igaz, remélem, tudod. Tagadhatatlan, hogy vannak előnyei (különben még erőszakkal sem terjedt volna el), de nem azok, amiket elmondtál. Főleg, hogy az első és a második bekezdésben vannak ellentmondások.

Az, hogy valami előny-e vagy sem, a cél dönti el.

2014. nov. 9. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
Jó, lehet, hogy nem szedtem össze rendesen a gondolataimat, de szerintem különösebb ellentmondásokat nem írtam. Úgy látszik, semmivel sem lehet kiváltani úgy mindkét tábor haragját, mint azzal, ha valaki a windowst és a linuxot is egyformán támogatja.
2014. nov. 9. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 tabaki ***** válasza:

Nem, az én (ha nem is haragomat, de) bosszankodásomat az efféle mondatok váltják ki:

„Az a link az előnyökről és hátrányokról egy sima, hazug linux-propaganda.”


Az a link valójában nem ígéri az előnyök és hátrányok elfogulatlan összevetését -- aminek alapján joggal lehetne lehazugozni --, hanem linux-fanok által létrehozott, nyíltan és egyértelműen linux-propagandaanyagként készült oldal. Nem hazug állításokat közöl a Windowsról, hanem olyan közismert gyengeségeit emeli ki, amelyekhez képest a linux megoldásait szerencsésebbnek találja. Az érvei sokkal több igazságot tartalmaznak, mintha mondjuk egy Windows-párti felhasználó azt bizonygatná, hogy a linux kezelése logikátlan és áttekinthetetlenül bonyolult, mindent csak konzolból lehet intézni, és erre is csak a guruk képesek, hogy nincs hozzá használható szoftverpark, hogy lehetetlen rá mobilnetet telepíteni, hogy semmihez sincs driver, hogy folyamatos fúrás-faragást, hegesztést igényel. Persze, ki tudja, létezik-e ilyen elvakult Windows-hívő (már úgy értem, száznál több, itt a Gyíkon), de a Windows saját propagandáját is érdemes latra vetni ilyenkor. Épp nemrégiben került a kezembe a Windows95-höz mellékelt regény-terjedelmű bohózat, amelyben sok érdekességet tudtam meg erről a betonstabil, támadhatatlan rendszerről, meg a benne foglalt Sajátgép, Képnézegető, Movie Maker, WordPad és Paint programok bámulatos képességeiről. Az ember csak les, hogy minek babráltak bele azóta, ha már egyszer a markukba kaparintották a Bölcsek Kövét... És annak ellenére, hogy én nem pont így emlékszem a Win95-re, nem nevezném hazugnak ezt a reklámanyagot. Így van rendjén, minden cigány a maga lovát dicséri, és természetes, hogy az ideálkép alapján az erényeit fogja kiemelni.

A linux két dologban van hátrányban a Windowszal szemben (ezt a hazug propagandaoldal -- igaz, mintha a fogát húznák -- el is ismeri): A játékok és a professzionális programok terén. Én egyiket sem szívesen írom a Windows kiválóságának javára, viszont a gyakorlatban mindkettő lehet igen lényeges szempont. De egy játékgép vagy egy nagyprogram költségeihez képest a Windows nem tétel, és ezekben az esetekben nem sokra vezet az operációs rendszer egyéb érdemeit vagy gyatraságait mérlegelni. Ezekben én, az igény gyakoriságától függetlenül, speciális esetet, illetve a kényszerhelyzet elfogadását látom. Ha viszont a rendszerek hétköznapi tevékenység során tanúsított stabilitását, kezelhetőségét és biztonságát vetem össze, hozzám közelebb áll a linux.

2014. nov. 9. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:

Bocsánat, nem olvastam el azt a hosszú dolgot, amit írtál, csak az eredeti felvetést:

"Ez egy ismert oldal a Linux előnyeiről-hátrányairól:

[link]

Ezen az oldalon egy hátrány sincs, viszont rengeteg idejét múlt tévedés és sima hazugság van. Ezen nincs is mit vitatkozni többet.

2014. nov. 10. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!