Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Az Linux rendszereknek (ubuntu...

Az Linux rendszereknek (ubuntu) mik az előnyei egy windowshoz képest? (azon kívül hogy ingyenes)

Figyelt kérdés
2014. nov. 8. 08:24
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
2014. nov. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 Tom Benko ***** válasza:
53%

@14:

"-Felejtsd el a vírusokat

Tévinformáció, van vírus, csak sokkal de sokkal kevesebb. Ez egy költői túlzás."

És mennyire terjednek? Gyakorlatilag el lehet őket felejteni - vannak, mint a himlő: laborban, kémcsőben, lefagyasztva.


"-Instabil a rendszered?

Minden Linuxos ismerősömnek többször van kernel pánikja, mint nekem kék halálom a windows 7 SP1-gyel (nekem semennyi, szóval nem kunszt). Az való igaz, hogy a linuxos szervereket évekig nem kell újraindítani, de elfelejtik megemlíteni, hogy a Windowsos szerverek sem muszáj, csak ha update-eled. "

Azt nem tudom hogyan csinálják, nekem két alkalommal volt kernelpánikom, mindkétszer az én hülyeségemből. Miután viszont a win hajlamos néha minden beállítástól függetlenül is frissíteni, néha meglepő dolgok sarjadzanak ki belőle. (Már eleve, alapbeállításként automatikus frissítés szerveren?) Vajon miért jellemzőbb komolyabb helyeken (inc. ms) a Linuxos szerverpark?


"-A Linux védelmet nyújt számítógéped számára

A Widows is. Sőt, a legjobb védelmet a Dos nyújtja, mert arra tényleg nincs már vírus."

CIH még mindig terjed...


"-Nincs több sz*rware:

"Minden az első indítással kezdődik: számtalan ablak nyílik meg, melyek mind csak azt kérik, hogy fizess elő a különböző szolgáltatásokra, antivírusok prémium verziójára, olyan játékokra, amik nem is érdekelnek, olyan munkavégzéshez használatos programokra, amikhez online kell regisztrálni, stb."

Ez szimpla hazugság."

Máshol már leírtam: húgomnak kellett egy ingyenes program. Telepíteni nem lehet, csak ha az ask.com toolbart telepíti (enélküli telepítője nincs, ez a hivatalos). Mivel a toolbar már fent volt, nem lehetett a programot sem telepíteni. Ha leszedte, akkor egy másik program is ugrott a levesbe, amivel ugyanezt kellett eljátszani. Ha ez nem shitware, akkor nem tudom, mi az.


"-Ha egyszer már telepítetted a rendszert, miért kellene még mindig telepítgetned?

úgy mondják ezt, mintha a Linuxot sosem kéne update-elni, mert pl kiderül, hogy olyan kernelbug van benne, hogy egy sql injectionnel átveszik a su jogot."

Telepítés, nem upgrade. Értve itt a drivervadászatot, különféle userspace programok keresésést, stb...


"-Felejtsd el az eszközillesztőket!

hazugság, lásd nvidia driver telepítés, ha például egy Nuke-ot futtatnál rendesen"

Mi a probléma?


"-Frissítsd minden programod egyetlen kattintással!

nincs minden benne az update managerben, és amikor nincs, akkor bizony konzol, szopás, legalábbis nekem, amikor először próbálkoztam, az volt, fórumok bújása, stb"

PEBKAC


"-Miért másolnál egy szoftvert illegálisan, amikor ingyen is hozzájuthatsz?

Az Adobe termékek mellett felsorolt programok a nyomába sem lépnek az eredetinek.

A Microsoft termékek külön is be vannak árazva, és mint Office is, megtéveszés.

A Cubase és Pro Tools mellé felsorolt Ardour pénzbe kerül, és pont itt felejtik el megemlíteni, hogy jaaa, a szabad szoftver nem azt jelenti, hogy ingyenes... Mellesleg a nyomába sem ér. A lista még idejét múlt is."

Az utolsó mondat a kulcs...


"-Ismerd meg az asztalok legújabb generációját!

Már Windows 98-ra is voltak különböző ingyenes desktop-változatok, sőt egész GUI-kat lehetett letölteni. Illetve Vistáról beszél, idejétmúlt."

Ok. Cseréld le a win7 ablakkezelőjét mondjuk fluxboxra! Oh, wait...


"-Miért lesz a Windows napról napra lassabb?

Ugyanazért, amiért a Linux is, ha nem takarítják. Hazugság."

A Linuxon mit is kell takarítani?


"-Környezetvédelem

Jaj, hagyjuk már ezt, egy közepes méretű kutya tartása pedig egyenértékű egy 6 éves Ford Focus káros hatásával szeretett bolygónkra. Parasztvakítás."

Egyetértek, bullshit.


"-Nincsenek többé backdoorok

Hazugság. Ahány szerverhostingos ismerősöm van, mind arra panaszkodik, hogy valami bug miatt 100-as a load, és leszítta magát, mire megtalálta a backdoort."

Mind az 1? >:) Vannak backdoorok - csakhogy ezeket amint lehet, javítják. Ellenben Ballmerék beismerték, hogy vannak olyan rések a win kernelben, amiket nem is fognak javítani.


"-Élvezd az ingyenes és korlátlan támogatást!

lelkes amatőröktől, akik vagy válaszolnak a fórumon, vagy nem. Vagy vegyél Red hat linuxot drága pénzért, és akkor tényleg van rendes támogatás."

[link]

A ms supportról inkább ne beszéljünk...


"-Túl sok az ablak? Használj munkaterületeket!

Már harmadszor futunk bele ugyanabba... "

A normálisabb ablakkezelők default kezelnek több munkaterületet már vagy húsz éve. Most a ms arra veri a nyálát, hogy ezt ők is feltalálták... (Ja, pedig az nVidia drivere is képes volt ezt winme-n csinálni.)


"-Belefáradtál már abba, hogy folyton újraindítsd a géped?

Amíg arány volt az nCore-on, egyszer másfél évig nem kapcsoltam ki a Windowsos gépemet, és semmi baja sem volt. Jó, nem cseréltem közben videokártyát benne, az tény, de szerintem a Linuxot is újra kell indítani ilyenhez. De ez csak tipp :P"

Telepítsél valamit winre, 90%-ban kér egy újraindítást.


A végével ~egyet lehet érteni.

2014. nov. 11. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

"Gyakorlatilag el lehet őket felejteni"

Nem azt írta oda, hogy gyakorlatilag, hanem azt, hogy felejtsd el.

"Miután viszont a win hajlamos néha minden beállítástól függetlenül is frissíteni..."

fasság

"Vajon miért jellemzőbb komolyabb helyeken (inc. ms) a Linuxos szerverpark? "

Azért, mert szerverkörnyezetben jobban a célra szabható. De ha ez a gondolatmeneted, öcsém, miért nem Windows Servert használ otthon mindenki?

"CIH még mindig terjed.."

Hol? És hogyan?

"Máshol már leírtam: húgomnak kellett egy ingyenes program. Telepíteni nem lehet, csak ha az ask.com toolbart telepíti (enélküli telepítője nincs, ez a hivatalos)."

Az, hogy te hülye vagy, és szándékosan adware-t raksz a gépedre KÉTSZER, az nem a rendszer hibája. Nincs olyan, hogy KELL egy ingyenes program, amiben adware van, az istenért. Én is raktam fel ilyet, pl java, de aki egy kicsit tud olvasni, az rányom arra, hogy elutasítás. Ami meg nem engedi felrakni magát nélküle, az úgyis valószínűleg cask arra lett megírva, hogy az adware-t terjessze.

"Telepítés, nem upgrade. Értve itt a drivervadászatot, különféle userspace programok keresésést, stb... "

Hol voltál, amikor a linuxos nvidia telepítésről beszéltem?

"Mi a probléma? "

Az, hogy vért kellett szarni hozzá, gyalázat módban indítani a linuxot, a felét lelőve, és úgy megerőszakolni hátulról. Azért, drága barátom.

"PEBKAC"

Nem. Nem volt benne. Az bug vagy error, nem PEKBAC.

"Az utolsó mondat a kulcs... "

Igen, ez volt az egyik, amit a legelején írtam, és elkezdtek vele vitatkozni, hogy nem is, most meg hirtelen mintha én mondtam volna, hogy az oldal naprakész.

"Ok. Cseréld le a win7 ablakkezelőjét mondjuk fluxboxra! Oh, wait... "

Ó, kerestél gyorsan egy linux-exkluzív ablakkezelőt? Ügyes vagy, itt egy banán.

A Linuxon mit is kell takarítani?

Neked semmit, csinálj amit akarsz

"Mind az 1? >:) Vannak backdoorok - csakhogy ezeket amint lehet, javítják. Ellenben Ballmerék beismerték, hogy vannak olyan rések a win kernelben, amiket nem is fognak javítani. "

Igen, kivéve azokat, amikre több év késéssel azt mondják, hogy "upsz, nem vettük észre.".

"A ms supportról inkább ne beszéljünk... "

Hányszor hívtad fel őket telefonon? Hogy egyszer sem? Akkor nagyon szörnyű lehet.

"Telepítsél valamit winre, 90%-ban kér egy újraindítást."

Ez kivételesen nem a Windows hibája, hanem a lusta programozóké. Egyszerűen csak lusták megírni rendesen a file-ok unlockját vagy service-eket újraindítani, mert a paraszt úgyis megszokta, hogy újraindítja a gépet minden kattintás után. De sem a Microsoft Office, sem a Microsoft Project nem kér újraindítást, mégis tud működni.

De amúgy onnan tudom, hogy csak azért kötöttél bele a listámba, amit külön neked írtam, hogy hallasd a hangodat, mert érdemi dolgot nem tettél hozzá, hát legyen, leereszkedem a szintedre.

Egy 67%-os senki vagy, akinek a szakértelme nulla, vallásosan áll hozzá ahhoz, amihez tényszerűen kéne, és intelligenciáját azzal domborítja ki, hogy a kis farkát veri bal kézzel, miközben jobb kézzel vérengző fikázódásba kezd egy vadidegennel szemben, akinek láthatóan kétfelé is igaza van.

Szóval az eredeti kérdésre válaszolva továbbra is:

Átlag felhasználó számára nincs különösebb előnye az ingyenességen kívül.

2014. nov. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 tabaki ***** válasza:
"S megint előlről."
2014. nov. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 Tom Benko ***** válasza:
@23: Kis személyeskedés?
2014. nov. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!