Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért futhat egyszerre többszö...

Miért futhat egyszerre többször ugyanaz az exe?

Figyelt kérdés

Most lett újratelepítve a gépem (Win 7, 64x) és furcsán lassan bootolt, ezért belenéztem a feladatkezelőbe és felfedeztem, hogy több exe is többszörösen fut. Van köztük rendszer alkalmazás is, de mást is találtam. Előfordult, hogy felhasználónál SYSTEM látszik, míg a másiknál HÁLÓZATI SZOLGÁLTATÁ(s gondolom, de azt nem írja végig). Csináltam screenshotot is. A fő gond az, hogy jelentősen lefogja a memóriámat, a 8-ból ált. csak 6 elérhető ennek is köszönhetően. Kipróbáltam pl. Flash playerből futott egyszerre 2, ha az egyiket bezártam a másik is bezárult...


[link]


2015. jan. 26. 16:52
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

A 2gb nagyjából normális, nálam 1.6-1.8 körül van indulás után, kevés "felesleges" programmal.

Azért futhat egyszerre több, mert több példányra van szükség(ha pl indítasz egy chrome ot, akkor minden tab külön jelenik meg a task managerben).

2015. jan. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Te telepítetted őket, csak tudnod kéne mik azok. Egyébként azért fut többször, mert több magot használ és/vagy különböző rendszerszintek elérését biztosítja. A memóriafalót én viszont nem ezek környékén keresném, mert egy driverrel települő szolgáltatás nem fog soha 20-30 megánál többet enni. A 2 GB memória Firefoxban Flash tartalom nézése alatt többé-kevésbé normális - ma már ennyi kell egy böngészőnek.
2015. jan. 26. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, akkor megnyugodtam :) Amúgy ezúttal nem én telepítettem újra a gépet, hanem egy szakember, mert alkatrész csere is történt, így több legyet egy csapásra megoldással újra is huzattam és mivel most dolgoztattam először vele egy pillanatra felmerült bennem, hátha kontárkodott valamit. De ha azt mondjátok ez normális, akkor semmi gond, még egyszer köszi!
2015. jan. 26. 18:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!