Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A nem mentett Office Word-doku...

A nem mentett Office Word-dokumentumokat a gép sem menti automatikusan?

Figyelt kérdés

Elkezdtem írni egy Word dokumentumot, majd mikor a 10. oldalnál jártam, a program váratlanul leállt. Természetesen elkövettem azt a balgaságot, hogy közben egyszer sem mentettem sehova a dokumentumot.


Ez elveszett úgy, ahogy van, vagy valahol tárolja a gép, és hozzá tudok jutni?



2015. febr. 2. 14:26
 1/3 Lajos54 ***** válasza:

Van a Word-nél automatikus mentés, csak az a kérdés, hogy nálad hány percenkéntre van beállítva. Alapból 10 perc szokott lenni.

Azt nem írtad, hányas verzió. Az Eszközök - beállítások oldalon van egy Mentés fül ott lehet megnézni. Persze verziónként ez eltérő lehet.

Viszont használat közben van egy átmeneti fájl, ami addig létezik, amíg működik a Word. Ha szabálytalanul áll le a Word (mint valószínűleg nálad is most), akkor az átmeneti fájl "ottfeledkezik". Oda szokta menteni, ami az alapértelmezett mentés helye, illetve megnyított fájl esetén oda, ahonnét meg lett nyitva. A fájlnév § jellel kezdődik, és csak akkor látszik, ha a mappa beállításaiban a rejtett fájlok megjelenítése engedélyezve van.

2015. febr. 2. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Sajna nem volt beállítva az automatikus mentés. 2013-as Word. De már nekifeküdtem újra, legközelebb okosabb leszek. :)

2015. febr. 2. 18:23
 3/3 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy ha névtelen doksival dolgozol, gyakorlatilag lehetetlen visszaszedni, mert az egy temp file temp file-ja lenne, és általában az is üres. A múltkor teszteltem egy másik kérdező miatt. Szóval mindig legyen az első dolgod elmenteni valamilyen néven a doksit, akkor tényleg lesz automatikus mentés. Ja, és nem árt verziókat se menteni, ez jól fog jönni később, amikor nagyobb doksikat szerkesztesz, mert eszedbe fog jutni, hogy "ó, fél órával ezelőtt kivágtam egy részletet, és elfelejtettem beilleszteni oda, ahova kell", meg ilyenek. Szóval ilyen nevekkel, hogy fizika_hazi_feladat_20150202_v001, aztán v002. Ezernél több változatot úgysem csinálsz :)
2015. febr. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!