Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a baj a Linux Mint...

Mi lehet a baj a Linux Mint 17.1 installnal?

Figyelt kérdés
Eloszoris azt irja az install DVD, hogy a legjobb eredmeny erdekeben legyen net. Nalunk ADSL van, amit terminalbol kiadva a sudo pppoeconf parancsot be tudok allitani, amikor az install DVD a gepben van, igy tudok irni most is ide. De hiaba van net, az also ikonsorban tovabbra sem jelzi, es ha elinditom az installt ott is a hianyat mutatja. Szoval kerdes, hogy a net feltetlen szukseges-e az instllhoz? Azt gondolom, hogy nem kene, de folyamatosan keresi, es az installt elinditva sajnos nem tudom, hogy rendesen lefut-e rendesen, mert ugy van vege, hogy eltunik az ablak es a homokora ketyeg vegtelen sokaig. Es valoban ujraninditva a rendszert nem indul el, fekete kepernyon kuryor van vegtelenig. Ha ujra beteszem az install DVD-t, akkor azt jelzim hogy van egy 17.1-es Linux a gepen, tehat valamilyen mertekben felrakta, de nem mukodik, meg safety modba se.

2015. febr. 22. 18:59
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nem kell net a telepítéshez. De először is telepíteni kellene nem csak lie módban játszani vele ;)

https://www.youtube.com/watch?v=Nps2RF8fq18

2015. febr. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
nem live modban jatszok vele, szerintem vilagosan leirtam, hogy nem fejezodik be rendesen a telepites, vegtelen ideig homokora van a legvegen! most egyebkent a netet is beallitottam ugy, hogy az installáló progi is kipipálja, de most is ugyanúgy végtelen ideig homokóra van (a live módot csak arra hasznalom, hogy ide irjak, mert mas gep nincs a hazban)
2015. febr. 22. 19:43
 3/16 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem kell net a telepítéshez, húzd ki a net-kábelt a gépből, így ugyanis állandóan keresgél frissítéseket telepítés közben. Csinálj újból egy tiszta telepítést.
2015. febr. 22. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

először nem kapcsolódtam a netre, akkor is ez volt, azért próbáltam kapcsolódni, mert azt hittem az a baj, hiszen azt írta a jobb eredmény érdekében kapcsolódjak


egyébként meg eltűnik a végén az install ablak és utána vana végteleln homokóra, nem hiszen hogy úgy kersesgélbe frissíéseket, hogí arról nem is tájékoztat

2015. febr. 22. 19:55
 5/16 anonim ***** válasza:
Ha fekete képernyőn ott a kurzor, és tudod is mozgatni, akkor sikeresen feltepítetted, és még az x is működik. Telepíts fel egy desktop környezetet is, ha szeretnél menüt meg eféle úri murikat. Ha nem akarod túlbonyolítani, akkor lxde.
2015. febr. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

"Ha fekete képernyőn ott a kurzor, és tudod is mozgatni, akkor sikeresen feltepítetted, és még az x is működik."


De hogy indult el, ha nincs hozzá desktop session? Nem értem.

2015. febr. 22. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Mert? Az x.org az x server. Default kezeli a videokártyát + az egeret, oszt ennyi. Működik. Csak ma már senki nem használja a pure x-et, hanem felhánynak egy ablakkezelőt, még kényelmesebbek pedig egy desktop environmentet, amiben van "start menü", meg óra, meg billkiosztás váltó, stb.

Arch-on csapass fel egy matet pl., abban minden van, ami neked kell, mégsincs túlcsicsázva.

[link]

2015. febr. 22. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Ez okés, de alapból miért indul el az X szerver? :) Azt egy "alkalmazás" indítja, konkrétan a desktop. Az X az része a nyers disztrónak, de önmagában semmi értelme elindulnia, ha nincs mögötte valami kliens.

De én nem értek annyira hozzá, csak filózom. A leírás alapján olyan, mintha megszakadt volna a telepítés, nem egyszerűen csak hiányzik a desktop environment.

Na mindegy, nem vitázni akarok, mert amatőr vagyok. Csak járatom az agyam a kérdésen. :)

2015. febr. 23. 01:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Nem, nem fordítva van ez. Az x.org a fő program, és ez indítja el majd a panelodat, órádat, ablakkezelődet, stb.

Simán lehet, h megszakadt a telepítés, de az előbb linkeltem, hogy mate-t hogyan tudsz pár copypaste paranccsal felvarázsolni arch-ra, és megkapod az általad "fő komponensnek" gondolt desktopot.

Ez úgy megy linuxon, ez a hierarchia, és indulási sorrend:

boot manager (grub) --> linux kernel --> init --> initscripts --> xorg --> desktop environment --> panel, óra, billkiosztás-váltó,firefox,skype,bármilyen grafikus program.

2015. febr. 23. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Értem, köszi. :)
2015. febr. 23. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!