Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Főként Linux felhasználók...

Főként Linux felhasználók válaszát várom. Szerintetek mennyi igazságtartalma van ezeknek a cikkeknek?

Figyelt kérdés

[link]

[link]

[link]


+ Még néhány kérdés ami felvetődött bennem:


Az Ubuntu szoftverközpontja miért van telepakolva zárt forrású fizetős értelmetlen programokkal ?


Canonical miért nem támogatja a Kubuntut , Lubuntut stb-t ?



2015. márc. 16. 22:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Baromság. A nyílt forráskódú szoftvereknek az a lényege, hogy bárki által megtekinthető a forráskód, így teljes mértékben tudod, hogy mit futtatsz. Akár saját magadnak is lefordíthatod a forráskódot, ha nem bízol meg a weboldalakról letöltött telepítőkben.
2015. márc. 17. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mit értesz "értelmetlen program" alatt, de mindenki megválaszthatja, mit tesz fel és mit nem. Ami neked értelmetlen, talán másnak hasznos.


Amúgy a cikkekben biztos van némi igazság, de azért kicsit hatásvadászok is. A szabad szoftver mozgalom és a szabad piaci verseny néha összemosódik, ez tény. Azokat a disztrókat is vizsgáld meg, amiket közösségek fejlesztenek, és nem cégek. Úgy kiegyensúlyozottabb képet fogsz kapni.


Amúgy a Kubuntut tudtommal a Canonical fejleszti. Hogy érted, hogy nem támogatja?

2015. márc. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 Tom Benko ***** válasza:
Huh. Stallmann megszállott, ami jó dolog, mert így igen határozott irányt tud adni, de időnként igencsak szögletesen tud megnyilatkozni. Amúgy van némi igazsága, akárcsak a többi esetben. Azonban a túláltalánosítás nem tesz jót a mondanivalónak.
2015. márc. 17. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

[link]


A Kubuntut már nem a Canonical , hanem önkéntesek fejlesztik.. L és X ubuntut szintúgy. Ubuntu-canonical oldaláról csak a unitys ubuntu tölthető le , más felület nincs feltüntetve (Linux mint-nél igen)

Azért neveztem értelmetlenségeknek , mert egyrészt mindegyikre van rendes ingyenes alternatíva , másrészt szerintem ellenkezik a Linux filozófiával is.

Az Xubuntu sajnos egy az egyben az ubuntu szoftverközpontját szállítja , a Kubuntu és lubuntunál legalább nincsenek benne fizetős alkalmazások.


Mindenestre szerintem már már vicc kategória , hogy a K,L X Ubuntu külön disztrónak számít , mikor mindegyik ubuntu csak a felület más.

Használtam én Debiant is , és most ismerkedek az Arch-al , így van már tapasztalatom a közösségi fejlesztésüekkel is (Már a Kubuntu is ilyen)

Még a Debian Testing is stabil , nem találkoztam bugokkal , és le is cserélném a Kubuntut Debian KDE-re , ha normálisan támogatná a hardveremet:/

A cikkek tényleg hatásvadászok az feltűnt nekem is , de legalább a Debiant megdícsérték.

2015. márc. 17. 12:55
 5/11 anonim ***** válasza:

Köszi a cikket, ezt nem is tudtam. :)

De benne van a cikkben, hogy anyagi, üzleti okok miatt váltak meg a Kubuntutól. Nem volt kifizetődő a support tevékenység, csak szívta a pénzt.

2015. márc. 17. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Stallman igazat adok a saját értékrendszere alapján. Viszont az ő elvárásainak a Linux mainline/vanilla kernel-e sem felel meg. Szerintem mindenki eldöntheti, hogy akarja-e használni a zárt kódú programokat és ezzel együtt használ egy szolgáltatást, vagy sem. Szerintem a nyílt forráskódú szoftvernek nem a kényelmességében kell versenyeznie. Kényelmesebb olyan programot használni ami leköveti az érdeklődési körödet és pl. kiválogatja a személyre szóló reklámokat.


"A nyílt forráskódú szoftvereknek az a lényege, hogy bárki által megtekinthető a forráskód, így teljes mértékben tudod, hogy mit futtatsz."


Aki azt állítja, hogy tudod mit futtatsz az nem nagyon beszélgetett felhasználókkal. A felhasználó nem tudja, csak a fejlesztő tudhatja és támaszkodsz a közösség tagjaira akik ténylegesen belenéztek. Nincs semmi magától nem követ, mert megismerhető. Ha ellenőrizted akkor nem követ. Egy távoli szolgáltatást meghívását nem ellenőrizheted (ha nincs hozzáférésed), csak azt látod, hogy a felhasználói adatok bementek egy helyre.

2015. márc. 17. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Nos , ez az. Az üzleti érdekeiket előrébb helyezik a támogatásnál... a picipuha is pontosan ilyen , egy marketingbullshit az egész. Linuxnak nem az üzlet a lényege. A canonical meg semmit nem csinál csak leforkolja a Debiant , csinál egy installert , néhány csomagot és a unityt... ebből persze jól meg is élnek , míg a Debianból senki nem él meg , még is ez utóbbi tűnik sokkal jobbnak. Canonical kiad néhány stabilnak (lts) csúfolt béta szoftvert ami tele van bugokkal...(buguntu ugyebár...) a KDE, LXDE, XFCE, FLUXBOX stb támogatását megszünteti , nehogy azokkal is foglalkozni keljen.

Másrészről jó is valamennyire , hogy leszakadtak a Kubuntu-ról , mert azóta mintha valahogy kevesebb bug lenne benne...



~~


A zárt forrású szoftverek használata szinte megkerülhetetlen , ott van az adobe - ami szintén csak egy fejlődést hátráltató profiorientált cég - flash player amit rengeteg alkalmazás használ... youtubeon talán html5-el kiváltható lesz.


A Debian például csak nyílt forrású alkalmazásokat használ alapértelmezetten... viszont ha zártakat tennék rá , akkor majdnem ott tartanék mintha ubuntut használnék , csak sokkal jobb rendszeren.

2015. márc. 18. 12:05
 8/11 anonim ***** válasza:

Én sem vagyok Canonical rajongó, de azért vegyük észre, hogy a Kubuntut 7 ÉV veszteséges üzemeltetés után dobta. Más cégnél szerintem egy év után ment volna a kukába. Szóval egész sokáig próbálták életben tartani.


Azt se felejtsük el, hogy ott fizetésért dolgoznak emberek, nem a szabadidejükben csinálják ingyen. Szóval persze, hogy az üzleti érdekeket is szem előtt kell tartaniuk. Ők nem az üdvhadsereg. :)


A másik, hogy a Debian licensze megengedi a más kódokban való felhasználást, feltéve hogy az is nyílt és ingyenes marad. Ezt az Ubuntu teljesíti. Ők a supportból szerzik a pénzt, azt meg egy szolgáltatás, ők maguk végzik. Akár azt is megtehetnék, hogy az eredeti, nyers Debianhoz adnak support szolgáltatást. Akkor felkoncolnád őket? :))


Szóval a lényeg, hogy emiatt kellett ejteni a Kubuntut. Neked talán van Kubuntu support előfizetésed a Canonicalnál? Akinek van, szerintem cserélik másra a rendszerét, nincs ebből akkora gond.

2015. márc. 18. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem egy kicsit félreértettél , én nem utálom a canonicalt , azt pozitívnak tartom , hogy lényegében népszerűsítették a Linuxot, de nem csak ők , ott vana Novell is.

Meg egyébként nekem is Ubuntu volt az első disztró amit kipróbáltam , először persze kész felüdülés volt a picipuha termékek után , egy hónapig használtam is folyamatosan. Jónak is gondoltama rendszert , de amikor kipróbáltam még pár másik disztrót idővel rájöttem , hogy van sokkal jobb is:)

Még a picipuha vezetőit se koncolnám fel , bár azért billgécinek (aki azt a összeplagizált , összetoldott , túlárazott moslékot ráerőszakolta az egész világra) szívesen kirúgdosnám az összes fogát , hiába nem ő már a vezetője a cégnek.

Megtehetnék de minek ? Azzal elveszne az ubuntu összes előnye a többi disztróval szemben. Mert azt még én is előnynek tartom , hogy magától megkeresi a drivereket és felajánlja őket telepítésre. Ilyen a többi disztrónál nálam nem volt. Persze a kényelemnek "ára" van.

2015. márc. 18. 14:14
 10/11 anonim ***** válasza:

Én is Ubuntuval kezdtem, és csak akkor léptem tovább, mikor elkezdték a Gnome3-as, Unity-s vonalat.


Amúgy szerintem a Canonical egy olyan op.rendszert szeretne, ami konkrétan a Windows lecserélésére szolgál. Tehát azoknak készítik, akik Winről térnének át, és hozzák a wines reflexeket, megszokásokat. Hatalmas üzlet és szakmai siker lenne, ha a Windows piaci részesedését vissza lehetne nyomni 50-60% körüli értékre. Még nyílt kódú rendszerrel is hatalmas üzlet lenne. A gond csak az, hogy ehhez bizony marketing munka kell. Sima lelkesedéssel ez nem működik. :(

2015. márc. 18. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!