Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért nem ismeri fel rendesen...

Miért nem ismeri fel rendesen az USB-hubokat a Windows 8. x?

Figyelt kérdés
Egy alkalommal segíteni próbáltam egy barátomnak legnagyobb káromra. Sikeresen elírta pár memóriakártyája fájlrendszerét, partíciók létrehozása helyett a fizikai méretet írta felül. Nem tudott mit kezdeni vele, így hát odaadta nekem. Megpróbáltam orvosolni a problémát. Ebből az lett, hogy egyszer csak fogta magát a rendszer és "elszomorodott". Tehát kék halál. Azóta ezzel küszködöm. Minden újraindítást követően újra kell telepíteni a hubokat, hogy rendesen lekezelje az USB-eszközöket. Azon eszközöket, amelyeket a kísérletezés előtt már eleve ismert a rendszer, azokhoz a későbbiekben nem kér külső forrásból illesztőt, de ez is már önmagában kínlódás. Néha még a telepítés sem hoz igazán eredményt, nem egyszer kék halál lesz a vége, ha USB-eszközökkel kísérletezem. Újraindítás után egyből eszközkezelővel (ami így néz ki: [link] kezdem a dolgot emiatt. Ott eltávolítom a vezérlőket, majd hardverváltozást kerestetek a rendszerrel. Ilyenkor automatikusan felismeri és telepíti a gyári Microsoft által aláírt verziót. A gyártó által írt is feltepeíthető és a hibajelenség megjelenésééig azt is használta, de azóta nincs értelme feltenni, hisz mindig újratelepíti a rendszer. A portok egyébként hibátlanok, más rendszer alatt semmi gond sincs velük. Hogyan lehetne ezt mégis orvosolni? A rendszert semmiképp sem szeretném emiatt újratelepíteni/javítani, lutri lenne.

2015. máj. 21. 14:42
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Esetleg valami driver letöltő csodaszerrel próbáld meg hátha.
2015. máj. 21. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
ez irreleváns. de eleve leszögeztem, hogy minden egyes újraindítás után eldobja az illesztőt. tök mindegy milyen változatot telepítek...
2015. máj. 21. 14:47
 3/12 anonim ***** válasza:
Rakjad fel az alaplapi chipset drivert
2015. máj. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
ez valami kommentfarm, vagy mi? mondom lényegtelen milyen illeszőt teszek fel, ha minden egyes újraindítást követően megint telepteni kell. édes jó istenem.
2015. máj. 21. 15:39
 5/12 anonim ***** válasza:
Az alaplapon van egy chip ami vezérli a fizikai eszközök portjait ide,sata,hang,USB,cpu,vga,pci,pcie,memoria
2015. máj. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ha megmondod milyen alaplapod van a gépbe küldök egy letöltési linket + hogy a windowsod 32 vagy 64 bites
2015. máj. 21. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
alaplaphoz és egybekhez eleve köze nincs a problémának... a hiba az USB-k köré épül. minden más eszközt megfelelően felismer és frissíti. hagyjuk ezt.
2015. máj. 21. 15:57
 8/12 anonim ***** válasza:

Hasonlo hibam nekem is volt anno 8.1 alatt. Erre (meg ha te nem is szeretned) csak egy rendszer ujratelepites fog segiteni (plane ha mar kek halal is tortent..) ami hamar meg van normalis esetbe...

Maskep vacakolhatsz vele eleget,max megjobban instabilla teszed a rendszert..ami alapbol sem a legstabilab de ez mindegy.

2015. máj. 21. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

***A kérdező kommentje:


alaplaphoz és egybekhez eleve köze nincs a problémának... a hiba az USB-k köré épül. minden más eszközt megfelelően felismer és frissíti. hagyjuk ezt.****


Válasz:Oké akkor kössed az ebet a karóhoz nem egy gépet javítottam már meg ilyen vagy hasonló hibával de mindegy akkor szenvedj.

2015. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

#8

igen. sanszos, hogy itt tényleg nem lesz olyan szaki, aki ilyen mélységekig értene Windows-hoz és előbb-utóbb format lesz belőle. kék halál mellesleg csak akkor van, ha megoldásokat vegyítek. na meg egyes USB-eszközök sikertelen telepítésénél.


#9

nem technikai analfabéta vagyok, könyörgöm. csak azért, mert valami összejött 10 éve XP alatt és 10 gépen eredményt is hozott nem jelenti azt, hogy majd most jó lesz. értem én a szándékot, de irreleváns dolgokkal ne építs már le agyilag. leírtam eleve, hogy minden más frissíthető, semmi gond más hardverek illesztőivel. ergo hülye leszek feltenni a gyárit megint, ha csak az USB érintett és annak későbbiekben is eldobja az illesztőjét. nem, nem józsikablogponthuról szedtem le eddig sem, hivatalos illesztők hadát próbáltam már, nem, nem hiányzik semmilyen illesztő sem. telepíti, mint említettem, de ezt minden indításnál el kell játszani. gondoltam egyértelmű.

2015. máj. 21. 18:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!