Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik kereső függvény lenne...

Igen nemm kérdése:

Melyik kereső függvény lenne jó nekem excelben?

Figyelt kérdés

Adott egy kis táblázat, 3osztlop és kb 30 sor. Olyan kereső függvényre lenne szükségem, aminek ha paraméterül adok két értéket, amiből egyiket az A oszlop tartalmazza, másikat a B, akkor eredményül ugyan ebben a sorban levő C oszlop cellájának értékét kapom vissza.


Tehát egy sorban keresek, 2 külön paraméterrel és 3. eredménnyel. Létezik ilyen?



2015. júl. 6. 15:25
 1/9 anonim ***** válasza:

Ötlet:

1. Beszúrnék egy segédoszlopot A-tól balra, új A-nak. Tehát kvázi B és C értékei között fogunk keresni, és D-t kérünk vissza.

2. A oszlop tartalma: B oszlop + valami semleges karakter + C oszlop (konkatenáció)

3. A keresés innentől mehet FKERES-sel, (új) A oszlopban keresel és a 4. oszlopot (D, korábbi C) kéred vissza.

2015. júl. 6. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok

És persze az FKERES keresési feltétele a 2 keresési érték megfelelő konkatenációja.

2015. júl. 6. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Egy rövidebb példát tudnál írni szemléltetésnek? Addig is utánanézek és köszi
2015. júl. 6. 16:48
 4/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Leszögezem nem lesz egyszerű a képlet (feltéve ha jól értlemeztem azt amit szeretnél)


Szerintem ami kell hozzá :

- HA

- HOL.VAN

- INDIREKT


1. A HOL.VAN függvénnyel megkeresteded az "A" oszlop értékét : HOL.VAN("Kereses az A oszlopban";A2:A10;0)+1, kapsz egy sor számot (A +1 az annak a függvénye hány sor van az adatok előtt ha nem egy akkor nem +1-kel hanem a sorok száma ami : +2, +3, stb,stb)


2. Most ugyanezt megcsinálod a "B" oszlopra is : HOL.VAN("Kereses a B oszlopban";B2:B10;0)+1 (erre ugyanaz vonatkozik mint az "A" oszlopra).


3. Összehasonlitod a két eredményt (Ha egyformák tehát mindkét esetben ugyanaz a sor szám jött ki, akkor jöhet az eredmény : "C" oszlop értéke. Ehhez kell a HA és az INDIREKT függvény, először a HA függvény :

HA(HOL.VAN("Kereses az A oszlopban";A2:A10;0)+1=HOL.VAN("Kereses a B oszlopban";B2:B10;0)+1;Igaz ág;Hamis ág);


Az HA függvény IGAZ ágára jön az INDIREKT függvény, a hamis ágára pedig egy üzenet miszerint "Nem egyformák a sorszámok" (tehát nem egyezik meg az "A" oszlop találatának sorszáma a "B" oszlop találatának sorszámával).


4. INDIREKT függvény (ide az A oszlop sor számát és a B oszlop sor számát is be lehet irni : INDIREKT("C"&HOL.VAN("Kereses az A oszlopban";A2:A10;0)+1)


Teljes képlet :

HA(HOL.VAN("Keresés az A oszlopban";A2:A10;0)+1=HOL.VAN("Keresés a B oszlopban";B2:B10;0)+1;INDIREKT("C"&HOL.VAN("Kereses az A oszlopban";A2:A10;0)+1);"Nem egyformák a sorszámok");


De ezt, ha mindig teljesül a feltétel miszerint az "A" oszlop és a "B" oszlop egymás melletti sorai után mindig "C" oszlop jön akkor egy egyszerű FKERS függvénnyel megoldható vagy az "A" oszlopra vagy a "B" oszlopra történő kereséssel.


Sok sikert.

üdv.

2015. júl. 6. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

A B C

---------------------

30 A 1

30 B 2

30 C 3

45 A 4

45 B 5

45 C 6

60 A 7

60 B 8

60 C 9



A pontos feladatom az, hogy bekérek a felhasználótól 2 értéket, egyiket A oszlopból, másikat B-ből. Pl.: felhasználó beírja (két külön cellába) 30 és B. Ezekre szeretnék rákeresni és megkapni C oszlop tartalmát, ami jelen példánál 2.

2015. júl. 6. 17:19
 6/9 coopper ***** válasza:

Szia.


Akkor egy darab segédoszlop felvételével, megoldható a dolog (szerintem).


"B" és "C" oszlop közé kell egy segédoszlop, beirni a képletet : =A1&B1, a képletet végighúzni az oszlop aljáig (megkapod a két oszlopot összevonva : 30A, 30B, 30C, stb,stb).


Most már jöhet az FKERES a "C" és "D" oszlopra :

=FKERES(G1&H1;C1:D9;2), ahol G1-ben az első bekért érték (30), H1-ben pedig a második bekért érték (C), eredmény : 3


Sok sikert.

üdv.

2015. júl. 6. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ezer hála!
2015. júl. 6. 18:30
 8/9 anonim ***** válasza:

#1 vagyok


Igen, pontosan erre gondoltam, amit #6 írt. (Csak én bevontam egy plusz elválasztást - de a példád alapján erre nincs szükség.)

2015. júl. 6. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszi, ment a zöld jel
2015. júl. 6. 22:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!