Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Lehet-e a Windows XP mellé...

Francesco56 kérdése:

Lehet-e a Windows XP mellé Ubuntu operációs rendszert telepíteni? Van még 17.6 GB szabad terület, ez elég lenne egy viszonylagos új Ubuntuhoz?

Figyelt kérdés

62 éves,alapfokú tudású vagyok,így örülnék,ha valaki részletesen leírná a telepítés menetét a

plozerferi@gmail.com címemre,ha lehetséges a telepítés.


UBUNTU,TELEPÍTÉS



2015. júl. 24. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:

Lehet live pendrive-ot is készíteni, így nem kell telepíteni csak simán pendrive-ról indítani.

Cikk:

[link]


Letöltés:


64bit:

[link]


32bit:

[link]


És a program a pendrive elkészítéséhez:

[link]


Én is kipróbáltam, sikerült jól működik.

Elég egy 4GB -os pendrive hozzá, de ha nagyobb az sem baj. :)

2015. júl. 24. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanezt meg lehet sinálni dvd lemezzel is de ott az a gond, hogy az ugye nem tud bővülni, szóval nem lehet rá letölteni stb.... Szóval a live DVD szerintem nem jó megoldás.


De ha mindenképpen merevlemezre szeretné rakni, akkor le kell tölteni, a linuxot amit linkeltem, ugyanúgy kiírni ( azt hiszem egy sima CD-re is ráfér ,ha nem akkor DVD lemezre.) Berakni a lemezt újraindítani a gépet és megnyomni a bootmenü gombot és itt kiválasztani, hogy cd/dvd lemezről bootoljon. Ha ez megtörtént akkor a telepítésnél létre kell hozni egy új partíciót (min. 5 gb-os legyen szóval mondjuk 9 GB-osat. És erre az új partícióra mehet a linux.

De szerintem a pendrive-os módszer könnyebb, gyorsabb, jobb megoldás lehet.

2015. júl. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sajnos nincs pendrivom.A Nyugdíjasház hétköznapi ingyenes internetét használhatom délelőtt.Kezdő internetező vagyok,így nincs-e olyan módszer,amelyet részletes leírás után,megtudnék csinálni.Esetleges részletes leírást a

plozerferi@gmail.com címre kérném.

2015. szept. 16. 11:40
 4/4 anonim ***** válasza:

" A Nyugdíjasház hétköznapi ingyenes internetét használhatom délelőtt.Kezdő internetező vagyok, "


Bár végtelenül egyszerű a telepítése , de... minek akarsz Linuxot ? Főleg , ha nem is saját gépedről van szó ?

2015. szept. 16. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!