Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan kell a NAV ÁNYK-t és...

Hogyan kell a NAV ÁNYK-t és nyomtatványokat telepíteni Linux Mintre?

Figyelt kérdés
Kérem, valaki segítsen! A Java futtató környezet megvan a Linuxban, de a nyomtatványkitöltő telepítőjét futtatni nem tudja:Idézet:„The file '/home/mester/Letöltések/abevjava_install.jnlp' is not marked as executable. If this was downloaded or copied from an untrusted source, it may be dangerous to run. For more details, read about the executable bit. ]” Mit lehet evvel kezdeni? A Linux csak szakképzett programozóknak való? Miért olyan nehéz feltelepíteni valamit, ami nem az ő saját letöltőközpontjukból való? Sajnos így nem fogom tudni soha használni a Linuxot, pedig jó lenne.

2015. aug. 7. 18:11
 1/9 anonim ***** válasza:
Jobbklikk, tulajdonságok, és ott bejelölöd, hogy futtatható legyen. Ehhez programozónak kell lenni?
2015. aug. 7. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Az ÁNYK letöltési oldalán a "További letöltési lehetőségek"-re kell kattintani, itt az "ÁNYK - AbevJava .jar letöltése" linken lévő fájlt kell letölteni.

Telepíteni a parancssorból így lehet:

java -jar abevjava_install.jar

2015. aug. 7. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Az ÁNYK letöltési oldalán nincsenek további lehetőségek. Azokat vajon hol találom?
2015. aug. 7. 18:22
 4/9 A kérdező kommentje:
"Jobbklikk, tulajdonságok, és ott bejelölöd, hogy futtatható legyen. Ehhez programozónak kell lenni?"- Ezt azért nem muszáj tudni minden kezdőnek. A felhasználói kézikönyvük vajon ezt miért nem említi? Bejelöltem futtathatónak, de továbbra sem megy. nincsen a NAV oldalán olyan, hogy További lehetőségek, és Jar kiterjjesztés sem, csak .jnlp
2015. aug. 7. 18:32
 5/9 A kérdező kommentje:
Az az apró betűs légypiszok az ott balról lent? Ezt süsse meg a NAV, szemüveg nélkül nem könnyű megtalálni!
2015. aug. 7. 18:37
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem beszélve arról. hogy ez a "További lehetőségek" csak első kattintás után olvasható, ha valaki véletlenül duplán kattint, annak lejön az első lehetőség, és a kínálatot soha nem látja: Gratula a NAV honlap szerkesztőinek! Ennél zűrösebben és ésszerűtlenebbül nem is lehetett volna megszerkeszteni!
2015. aug. 7. 18:51
 7/9 A kérdező kommentje:
1.: Azért egy Windows-hoz szokott felhasználónak nem olyan egyértelmű, hogy az egér jobb gomb klikkje olyan menüt nyit meg, aminek még további almenüpontjai vannak. Azért köszönöm, mert enélkül a válasz nélkül magamtól soha rá nem jöttem volna.
2015. aug. 7. 19:16
 8/9 tabaki ***** válasza:

„Bejelöltem futtathatónak, de továbbra sem megy.”


Az mit jelent? A futtathatóságába ezek szerint már nem akadhat bele. Mi az újabb hibaüzenet? Nem tudom, mi lehet a gond, nálam a futtathatóvá tétel után problémátlanul települt.


Mellesleg bocs, de abba még a Windows is bele szokott akadni, ha egy telepítő tesz-vesz a gépen, és ehhez nagyon hasonló tartalmú üzenetben figyelmeztet. Akkor az is csak szakképzett programozóknak való?

2015. aug. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már sikerült. Nem tudom, eddig hol volt a Java 6 és honnan került elő? A Java 7 valamiért nem volt neki jó. Többet ne kérdezzetek, mert én sem értem az egészet. A tegnapi sok kínlódásban valahonnan lett Java 6-om, és azzal már megy ennyi.
2015. aug. 8. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!