Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Érdemes letölteni a Windows...

Érdemes letölteni a Windows 10-et?

Figyelt kérdés

2015. szept. 12. 21:42
 1/8 anonim ***** válasza:
67%
Igen.
2015. szept. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Még vannak bugok, akkor éri meg, ha ezekkel együtt bevállalod.
2015. szept. 12. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
59%
#2, mondjál példákat a bugokra, légy szíves, hadd tanuljak! Nekem még nem sikerült találnom.
2015. szept. 13. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem semmilyen windows!


Egy zárt forráskódú búgos elavult rendszer ma már a Windows.Szándékosan úgy van megcsinálva üzleti érdekből hogy az idő mulásával ha te nem babusgatod agyon szétesik.A másik dolog összegyűjtesz hozzá egy csomó programot később veszel egy új gépet java része kuka lesz.Ezt hardveressen is elvárja.


Rakj fel helyette bármilyen más Linuxot.Pl Linux Mint, Obuntu,vagy bármilyen más Linuxot.Hosszú távon hidd el megéri.Régi és új gépeken is kifizetődőszoftverek nyílt forráskóduak,naprakészek,nem pampog megy régi és új gépeken is,technikailag a rendszer milliószor jobban alakítható,a programok sokkal jobban átvihetők linuxról linuxra mint windowsról windowsra,telepítés nélkül is Live CD-ként tesztelhető,ingyenes,sokkal gyorsabb,a felhasználók is fejlesztik ezért felhasználóbb arculatú is,nem rúg bele annyira allpári,sunyi pofátlan módon a vevőkbe és nézi a fogyasztóit komplett hülyének mint a windows.

2015. szept. 13. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
92%

#4 csatlakozom a véleményedhez.

" befagyott ablakot már láttam,megfagyott pingvint még nem " ;)

2015. szept. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Még nem sürgős a váltás, majd akkor lesz érdekes a dolog, ha megjön a DX12 a gyakorlatban is.

Van még jó pár bogár (nekem pl. az ablakkezelővel vannak gondjaim meg néha a kompatibilitással), de összességében egy egészen jól használható rendszer.

G.

2015. szept. 13. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Példát bugokra?


Kezdjük a frissítéssel, ami számtalan felhasználó gépén végtelen reboot-ot okozott. Aki megkapta a hibát, nem picit lehetett ideges. Én találkoztam már azzal, hogy a Start menü nem nyílt meg, és egy hibaüzenet fogadott, ameddig nem állt helyre, használhatatlan volt a rendszer, mert csak a hibaüzenet volt látható. A Start menü néha késik, egy idő után idegesítő. Néha ha akartam volna illesztőprogramot telepíteni, bedobott egy kékhalált. Halkan megjegyzem, ugyanaz a driver 7-en, és 8.1-en hibátlanul muzsikált. Vannak még kompatibilitási problémák.


Ahogy elkezdtem használni tüzetesebben a rendszert, megbántam a váltást.


Úgyis még csak most jönnek hozzá a legnagyobb frissítések, több GB nagyságú csomagok képében. Szerintem még lehet várni vele.

2015. szept. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

#4 és #5 teljesen elzárkóznak a Windowstól - szívük joga. Linux vallásúakkal igazából nem is lehet vitatkozni.


A Linuxra meg vannak írva a komolyabb szótár programok (GIB), az olyan fordítóprogramok, mint a Dativus, amelyeknek csak Windowsos változatát ismerem? A Dativus KLIKK pl. Windowson is csak Word-ben működik. Mit kezdjek azzal, hogy jól működik a Linux, amikor a feladataimat nem tudom megoldani vele? Azt nem tudom elfogadni érvként, hogy keressek más fh programokat, az átlagos fh - a fh-k zöme - nem fog, a bevált programjait akarja használni.


Másfelől, számos webes projektben dolgoztam, ahol csupán a böngészők sokfélesége meglehetősen nagy problémákat okozott, és ki kellett mondanunk, hogy márpedig a böngésző verziók egy bizonyos körének akarunk csak megfelelni, és a többit nem áll módunkban figyelembe venni. El tudom képzelni, hogy a sokféle, ill. sok elavult hardver figyelembe vétele egy oprendszer fejlesztésnél mekkora feladat. Nekem pl. van egy HP 625-ös laptopom, amihez a frissítés, a driverek kiadása a Win7 magasságában megállt, nincs tovább. A Win10-et eddig hoba nélkül futtatja, egyedül a WiFi driverrel van gond. Ezért nem fogok új gépet venni - kábellel csatlakozok a routerre - és Linuxra sem fogok váltani, mert akkor szinte az összes bevált fh programomat kidobhatom.

Nem hiszem, hogy ilyen hűbelebéla módon lehetne azzal vagdalkozni, hogy dobd ki a Windowst, a Linux a nyerő.

2015. szept. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!